Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy protestáns és egy...

Ha egy protestáns és egy katolikus egybekel, a katolikus félnek egy papírt kell aláírnia arról, hogy a gyerekeit saját vallása szerint kereszteli meg és neveli. Szerintetek ez helyes?

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 15:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Mármint a katolikussal a katolikus egyház íratja alá?

Mert a protestánsoknál nem íratnak ilyet, tudtommal.

2012. aug. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, a katolikus féllel íratja alá a katolikus egyház. A másik fél nem ír alá semmit sem.
2012. aug. 10. 16:03
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Korunkban is zajlik az ellenreformáció.Engem speciel nem zavar.Őrizni kell a hagyományainkat,vallásunkat.Azonban védelmembe nem venném ettől még az Egyházat mielőtt valaki megítélne.
2012. aug. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
A katolikus egyház nagyon vigyázza, hogy ne fogyjanak el a hívei. Szerintem nem helyes valakit így kényszeríteni, de kérdem én: miért kell egyáltalán az egész akcióról tudni a katolikus egyháznak. Szépen egybekelnek, a protestánsok nem akadékoskodnak, és a bébit olyannak keresztelik és nevelik, ahogy jónak látják. Ahogy a szülők megegyeznek. Én protestáns vagyok, a férjem katolikus, ő nem írt alá semmit, nem is mentünk el a plébánoshoz kérdezősködni. Ha gyerekünk lesz, protestáns lesz, nem kell ezt túlbonyolítani. :)
2012. aug. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, nem értem, mit nem értesz, hogyhogy miért kell tudnia róla az egyháznak? A normális vallásgyakorló ember tartja a kapcsolatot a gyülekezetével, még jó, hogy tudják, ha gyereke születik. Meg naná, hogy azt is tudni fogják, ha házasságot köt. A katolikus nem köthet házasságot protestánssal, ha csak protestáns lelkész van jelen az esküvőn. Ha ezt teszi, nem gyónhat, nem áldozhat többet.


Azt megkérdezhetem, a ti gyereketek miért protestáns lesz?

2012. aug. 10. 16:15
 6/19 anonim ***** válasza:

Ja, értem már, mit nem értesz azon, hogy én mit nem értek. Bocsi. Nem volt a kérdésből egyértelmű számomra, hogy a katolikus fél gyakorolja a vallását.

A férjem nem gyakorolja, ezért az én kérésemre protestáns esküvőnk volt, és neki is természetes, hogy ott lesz a gyerek megkeresztelve.

2012. aug. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%

A katolikusoknál a házasság szentség, tehát felbonthatatlan, teljes elkötelezettség. A protestánsoknál nem az.

A katolikus esküszövegben szerepel a gyerekek elfogadása és keresztény nevelése.

Az eskü "erősebb", mint az egyszerű fogadalom. más szóval a katolikus szertartás többre kötelez, mint a protestáns.

(Holtodiglan, holtáiglan)

Hogy papíron kell-e aláírni a leendő gyerekek hitre nevelését, vagy élőszóban hangzik el a tanuk, a hívek és a pap előtt (és Isten előtt), az már tényleg csak formalitás, részletkérdés.

2012. aug. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

Nénike, a szentség megnevezés nem a fogadalom/eskü erősségét minősíti, hanem azt, hogy a katolikusok egy szintre emelték a két szentséggel, ami a Bibliában kiemelten szerepel: a keresztség és az úrvacsora.

A protestánsok nem megengedőbbek, csak nem gördítenek akadályokat az elé, amit úgyis megtesz a katolikus is ha nagyon akar: pl. elválik.

2012. aug. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%
Kedves 8-as! Szerintem ne egymással vitatkozzunk, hanem válaszoljunk a Kérdezőnek. Szép napot!
2012. aug. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Oké, 6-os, ebben egyetértünk, szerintem sem fontos tudnia a dologról az egyháznak, ha a férjed nem gyakorolja a vallását. Így már én is értem az írásodat.
2012. aug. 10. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!