Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a 90 perc a...

Mi a véleményetek a 90 perc a mennyországban c. könyvről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most olvasom ezt a könyvet, tanácstalan vagyok hogy járhat-e tényleg a mennyben valaki, vajon akarja-e Isten hogy mi tudjuk még életünkben részletesen, hogy milyen a menny? Ha igen, miért? De mi oka lenne hazudni egy keresztény embernek ilyesmit? Szerintetek lehetséges amit a könyv elmesél? A mennyen kívül mindent elhiszek belőle, a csodálatos gyógyulást stb.
2012. dec. 25. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Üdv!


A könyvet nem olvastam, viszont a "vajon akarja-e Isten hogy mi tudjuk még életünkben részletesen, hogy milyen a menny?" kérdésedre annyit tudok válaszolni, hogy a Jelenések könyvében olvashatunk arról, hogy milyen a Mennyország.

2012. dec. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A könyvet magát nem olvastam, viszont nem tartom lehetetlennek, hogy valaki már életében betekintést nyerhessen a mennyekbe egy rövid időre. Hogy miért akarhatja ezt Isten, nem tudom. De azt igen, miért lehet jó az embernek: ebben a bizonytalan, rohanó világban egy szemvillanásnyi időre érezheti az ember, hogy egy nap hazatérhet oda, ahova mindig is tartozott. Aki átél ilyesmit, annak többnyire megingathatatlanná válik a hite, hiszen pontosan tudja, hova tart, de sokan nem mernek beszélni róla. Aki viszont csak olvassa ezeket az élményeket, annak van választása: vagy elhiszi, vagy nem. Nem kétlem, hogy sok kiadvány pusztán szemfényvsztés céljából látott napvilágot, abban viszont biztos vagyok, hogy ez az apró csoda valóban megtörténhet.
2012. dec. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Keresztény véleményt kerestem róla, ezt találtam:

[link]

Nem ismerem ennyire a Bibliát, de talán nem lehet minden utalását biztosan külön választani, mikor szól Mennyről és mikor Új földről...

2012. dec. 25. 14:06
 4/6 A kérdező kommentje:
Még eszembe jutott: Jézust kérdezik a farizeusok, ha egy nőnek 7 férje volt (egyiktől sem született gyereke, ők testvérek voltak a törvények szerint vették el a nőt) akkor ki lesz a mennyben az igazi férje, azt válaszolja, hogy a mennyben nem lesznek így emberi kapcsolatok, házasság barátság ilyesmi. Mikor Don Piper a könyvben a mennybe kerül, a halott rokonai, barátai, volt tanárai köszöntik és kísérik őt. Vagy félreértem amit Jézus mondott? Szeretném elhinni a könyvben leírtakat, csak vannak kétségeim, érdekelne a véleményetek.
2012. dec. 25. 14:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Üdv!


"Azután odamentek hozzá néhányan a szadduceusok közül, akik tagadják, hogy van feltámadás, és ezt kérdezték tőle:

"Mester, Mózes előírta nekünk, hogy ha valakinek meghal a testvére, akinek volt felesége, de gyermeke nem, akkor annak a testvére vegye el az asszonyt, és támasszon utódot az ő testvérének.

Volt hét testvér. Az első megnősült, de meghalt gyermektelenül.

Ekkor a második vette el az asszonyt,

aztán a harmadik, majd sorban mind a hét, de mind úgy haltak meg, hogy nem hagytak maguk után gyermeket.

Végül aztán meghalt az asszony is.

A feltámadáskor közülük vajon melyiknek lesz a felesége az asszony, hiszen mind a hétnek a felesége volt?"

Jézus így válaszolt nekik: "E világ fiai házasodnak és férjhez mennek,

de akik méltónak ítéltetnek ama eljövendő világra, hogy részük legyen a halottak közül való feltámadásban, azok nem házasodnak majd, és férjhez sem mennek.

Sőt meg sem halhatnak többé, mert az angyalokhoz lesznek hasonlók, és az Isten fiaivá lesznek, lévén a feltámadás fiai." - Lk 20,27-36


Jézus egyértelműen elmondja, hogy a feltámadáskor és az után nem lesz házasodás és férjhez sem megy senki. A barátságról és hasonló emberi kapcsolatokról nem tesz említést.

2012. dec. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 yuda ***** válasza:

Szerintem lehetséges, járhat valaki a mennyben, persze ezt minden esetben Isten kezdeményezi. Ha a régi időkben Isten ezt megtette, akkor megteheti újra.


Utóbbi hónapokban megnéztem pár ilyen videót, bizonyságot. Érdekes módon legtöbb ilyen állítólag mennyben járó, -nő volt.

Ez persze nem jelent semmit, mert miért ne lehetne nő, aki mennyben jár, de legtöbbször nekem mégis valami sandaság jött le az egészből, hogy népszerűséget hajhásznak, ilyenekkel akarnak nagyobb embereknek látszani, mint valójában.


Úgy vélem, hogy aki a mennyben jár, annak az életében olyan gyökeres változás lesz, hogy letagadhatatlan, ami vele történt.


Isten soha nem cél nélkül tesz ilyet, hanem tömegek elérése miatt. Ha viszont megnézzük a legtöbb ilyen embert az állítólagos mennyben járása után, semmi változást nem látsz nála, emiatt válik hiteltelenné, szenzációhajhásszá.


Isten nem visz el valakit a mennybe öncélúan, vagy gyere már kispajtás címszóval és érezd kicsit jól magad, mert olyan frankó vagy és megérdemled... meg amúgy is mostanában ez a sikk alapon... :D


Szerintem a legtöbb ilyen emberrel valóban történik valami. Annyira szeretnék, hogy belelovalják magukat egy olyan felfokozott lelkiállapotba és az számukra valóságos.

Még azt is el tudom képzelni, hogy rákötnéd őket hazugságvizsgálóra és kimutatná, igazat mondanak, annyira elhiszik.... de ez nem elragadtatás, hanem pszichés megterhelés jó esetben, rosszabbat nem is írok inkább :D

2012. dec. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!