Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallások emberek, Ti ezt...

Vallások emberek, Ti ezt hogyan "magyaráznátok" magatoknak?

Figyelt kérdés

Vallásos barátnőmnek, a hosszú "próbálkozás" után megfogant kislánya hat és fél hónap terhesség után jött világra, nagyon súlyos betegen. Jelenleg a teljes keringését mesterségesen tartják fenn a kislánynak és nagyon komoly esély van rá, hogy pár héten belül elvesztik őt.


A barátnőmék már megkereszteltették a kislányt, vagyis a hite nem rendült meg ettől. Ti ebben a helyzetben hogyan tudnátok "megbocsátani" Istennek, hogyan "magyaráznátok" a tragédiát?


Senkinek nem szeretném megsérteni a hitét, de számomra (mint ateista számára) érthetetlen a dolog. Most nem szeretném ilyen kérdésekkel terhelni a barátnőmet, ezért ezen az oldalon kérdezem, más vallások embereket.


2012. dec. 26. 15:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

A hosszú próbálkozás lehet úgy is értelmezni, hogy valamilyen orvosi beavatkozás lehetett a dologban. Sok ilyen eset van a környezetemben és mindig próbálkozásnak titulálják az emberek. Sajnos sokan hazudnak, ha keresztény ha ateista, mindegy. Nem feltünő, hogy a mai világunkban túl sok az iker? Vagy a betegen születés? Hát igen.


Szerintem egy nőnek nem szabad próbálkozni, nézd meg a romaasszonyt, a párna csücskétől is...

2012. dec. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy érkeztek normális válaszok is!


Amíg időmből telik, megpróbálok válaszolni.


A "hosszú próbálkozás" nem azt jelentette, hogy mesterséges úton fogant, csak hogy több, mint egy év volt, amíg "összejött". Hidd el, tudnám, ha orvosi beavatkozás eredménye lenne a gyerek. Meg igazából nem értem miért baj, ha valakinek így lesz gyereke? Istent zavarja annak a nőnek a boldogsága, aki egy hormonkezelés után lehet anya?


Értem, hogy még nem halt meg, lehet reménykedni. De ha életben marad, akkor is jó eséllyel szellemileg sérült lesz. Meg jelenleg a szülők és a gyerek is borzalmasan szenved a helyzettől. Nézz egy kicsit utána, milyen lelki sérüléseket okoz az a helyzet egy kisbabában, ha inkubátorban van hónapokig, nem az anyja karjaiban!


Olvastam a Bibliát, Jézus tanítását nagyra értékelem, csak a csodákat, meg örök életet, meg ilyeneket nem hiszem el. Az Ószövetség sem ismeretlen a számomra, az abban szereplő Isten pedig végtelenül ellenszenves valaki, ha ilyet lehet mondani Istenre. Konkrétan pl. Jób esetében a "próbára tevés" az, ami számomra elfogadhatatlan.


Ami viszont tanulságos volt a kommentekben az, hogy a magukat vallásosnak mondó emberek nem igazán hiszik az Istent "Mindenhatónak", nem tulajdonítanak neki hatalma. Akkor mondjuk nem értem miért imádkoznak...Viszont az tényleg szép gondolat, hogy a szülők ilyen helyzetben érezhetik, hogy most "próbára vannak téve" és a végén jóra fordulhat minden.


Hogy mit mondanék egy keresztény orvosnak? Miről? Ezt nem igazán értem.

2012. dec. 27. 11:06
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom Istent te is egy kóla-automataként képzeled el, akihez ha imádkozol, akkor onnantól csak jó érhet az életben.....az meg tudod egy dolog, hogy külsőleg vallásos a barátnőd, a hitét egyedül Isten ismeri, s ez alapján méri ki neki a sorsát......
2012. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

"Olvastam a Bibliát, Jézus tanítását nagyra értékelem, csak a csodákat, meg örök életet, meg ilyeneket nem hiszem el."


Aha, vagyis pont a lényeget nem hiszed el, s aztán persze megsértődsz hogy veled sem történik meg....érdekes logika.....

2012. dec. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Ki sértődött meg, hogy nem történnek csodák vele? Szerintem komoly gondok vannak, azzal hogy írott szövegeket értelmezzél.
2012. dec. 27. 11:22
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon sajnálom a barátnődet és a kisbabát is.

De nem kell minden rosszért mindig Istent hibáztatni. A Bibliában az van megírva: "Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: „Isten tesz próbára.” Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit." (Jakab 1:13)

Most sajnos a világ Sátán hatalmában van ahogy meg van írva (1János 5:19)"Tudjuk, hogy az Istentől származunk, de az egész világ a gonosz hatalmában van."

Mesterien úgy tudja alakitani a dolgokat hogy az emberek mindig Istent hibáztassák.

2012. dec. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Annak ellenére hogy állítólag én nem tudok szöveget értelmezni, mégis te nem tudtál érdemleges ellenvetést adni :D
2012. dec. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
40%
Érdekes hogy az emberek mikor jó történik velük akkor a szerencsére fogják, viszont ha rossz akkor biztos Isten tehet róla és ők lesznek a legnagyobb vallástudók, kik azelőtt csak akkor vették Istent a szájukra ha káromkodtak. Isten nem szól bele az életbe, ez így történt nem kell belemagyarázni semmit. Gondolom az eszükbe sem jutott fogantatáskor, hogy ez is Biztos Isten műve és meg kellene köszönnünk neki...
2012. dec. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Igen, a kérdező itt mindenkit lepontoz, valószínű azt a választ várja el amire ő gondolt, de nem sikerült eltalálnunk :)


Én csomó olyat ismerek, aminek következtében a hormonkezelés és készakarva gyermekvállalás rossz irányba sült el. Ez olyan mint, Isten nem biztos, hogy akarja, hogy gyereked legyen és te szánt szándékkal meg akarod mutatni, hogy márpedig lesz, majd megmutatom gőg. És utána jön a sopánkodás, hogy mégsem sikerült. Én úgy születtem, váratlanul, nem terveztek, hanem inkább azt mondták váratlanul idecsöppentem. Sajnálom azokat akik emberi nagy akaratból lettek.

A szerelemgyerekek is ilyenek, olyan mintha a Szenlélek akarná őket, a szeretet szüli őket.


Kettő Pál apostol tudta, hogy Rómába kell mennie és ott meghal, kivégzik. Ezt tudtára adták, ahogy Jézus is tudta, hogy szenvedéssel kereszthalált hal. Ez talán jó dolog volt?

2012. dec. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az Úr senkinek nem ad olyan megpróbáltatást, amelyet az illető nem tud leküzdeni. Ez éltetne. Tudván, hogy képes vagyok megküzdeni ezzel a próbatétellel, erős maradnék, és tenném a dolgom.

Másik szempont: az Úr mindent jobban tud, mint mi. Pl.: volt régen egy udvarlóm, majdnem vőlegényem. Szentül meg voltam győződve róla, hogy ő életem párja stb., mégis szétváltak az útjaink. Később találtam egy nála 100000-szer jobb - hozzám jobban passzoló - férfit. Bár akkor egy világ dőlt össze bennem, utólag bebizonyosodott, hogy az Úr jobban tudta azt, hogy nekem nem az az első való.

Akármilyen nehéz is ezt elfogadni, lehet, hogy az Úr valamilyen okból úgy tartja jónak, hogy ne legyen gyerekük. Nekem van gyerekem, de komplikációk voltak a szüléskor, amelyekbe majdnem belehaltam, ezt csak azért írom, hogy azért van némi tapasztalatom a halállal és a szüléssel kapcsolatban.

2012. dec. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!