Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelentenek ezek a szimbólu...

Mit jelentenek ezek a szimbólumok a bibliában?

Figyelt kérdés

fa

szivárvány

30 ezüst

hal

bárány (ha jól tudom ez Krisztust jelenti)


2012. dec. 26. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

Bárány a nyájat(birkákat)jelenti.

30 ezüst a korrupciós küszöb.

a fa amin megsütöd a halat és akkor szivárványosan látod a világot,mert van mit enni.

2012. dec. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4%

Bárány, nem Jézust jelenti (ha a Jelenések Könyvére gondolsz). Szabadna kérdeznem, hogy ezt, miből hitted?

(megjegyzem, a többit nem tudom).

2012. dec. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]

Itt megtalálod. De még valahol máshol is láttam.

2012. dec. 26. 19:28
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Pedig a bárány Jézust jelenti. Isten Báránya, rémlik?


30 ezüst: ennyiért adták el Jézust.


Szivárvány: annak a jele, hogy Isten nem bocsát több özönvizet a földre.


A halat használják a keresztények jelképeként, de ezt nem igazán a Bibliából lehet eredeztetni. Az a lényege, hogy a hal neve görögül kiadja annak a kifejezésnek a rövidítését, hogy "Jézus Krisztus, Isten Fia, Megváltó". Ezért használják.


Úgy tudom a fának is van, de azt meg nem mondom, hogy micsoda. (Mondjuk az sem mindegy, hogy milyen fa, és melyik igeversben. pl. a szelíd olajfa jelentheti Izraelt vagy Isten népét egy példázatban, a vad pedig azokat a pogányokat, akik ebbe "beoltattak, stb.) De a Szent Sátor építésénél is használtak fát, ott sem véletlenül. Mondjuk ott minden rétegnek és felhasznált alapanyagnak jelentése volt, egyszer olvastam róla összeírást, de most nem keresném meg :)

2012. dec. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 eric_one ***** válasza:
56%

A fa az Újszövetségben az emberi természet szimbólumaként jelenik meg.


"Immár pedig a fejsze is rávettetett a fák gyökerére: minden fa azért, a mely jó gyümölcsöt nem terem, kivágattatik és a tűzre vettetik."


A gyümölcsök pedig a cselekedeteink.

2012. dec. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gyümölcseiről ismerni meg a fát.

Mi a gyümölcs, mi a fa?


Itt van néhány idézet hozzá:

"

15

Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, akik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok.

16

Gyümölcseikről ismeritek meg őket. Vajjon a tövisről szednek-é szőlőt, vagy a bojtorjánról fügét?

17

Ekképpen minden jó fa jó gyümölcsöt terem; a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem.

18

Nem teremhet jó fa rossz gyümölcsöt; romlott fa sem teremhet jó gyümölcsöt.

19

Minden fa, amely nem terem jó gyümölcsöt, kivágattatik és tűzre vettetik.

20

Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket.

"


Máté 3

"

10

A fejsze pedig immár a fák gyökerére vettetett. Azért minden fa, amely jó gyümölcsöt nem terem, kivágattatik és tűzre vettetik.

"


Máté 21

"

43

Annakokáért mondom néktek, hogy elvétetik tőletek az Istennek országa, és oly népnek adatik, amely megtermi annak gyümölcsét.

"


Ez még itten egy érdekes komment:

"És az ég csillagai a földre hullának, miképpen a fügefa hullatja éretlen gyümölcseit, mikor nagy szél rázza."


Ezeken én elgondolkodnék:

[link]


Meg azon is, hogy a paradicsomban volt-e jelentőssége a fának és a gyümölcsnek.

2012. dec. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pietrosol ***** válasza:
24%

Szia!


A fa a gondolataid szimbóluma,termése pedig a megvalósult cselekedet!

2012. dec. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ (kivéve a "vicces" elsőnek).
2012. dec. 26. 20:44
 9/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:
A többire már válaszoltak, a fát leegyszerűsítem. A Bibliában beszélnek fáról, mint egyes emberről is, de mint nemzetről is. Fügefaként utal Jézus Izrael nemzetére, hétköznapi gyümölcsfaként egy emberre egy példázatban, aki hosszú ideje nem termett gyümölcsöt. Visszatérő szimbólum/hasonlat ez, érdemes olvasgatni ezeket az igerészeket.
2012. dec. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Bibliában a fákat néha képletes értelemben királyságok, uralkodók és személyek jelképezésére használják (Ezékiel 31:1–18; Dániel 4:7–23). Megemlítik a fákat az örömteli, békés és gyümölcsöző állapotokkal kapcsolatban, amelyek Jehova királyságának és népe helyreállításának az eredményei (1Krónika 16:33; Ézsaiás 55:12; Ezékiel 34:27; 36:30). Az Írások azt is ígérik, hogy Isten népének napjai olyanok lesznek, mint a fáké (Ézsaiás 65:22). Ez sokat mond, ha tisztában vagyunk azzal, hogy néhány fa évszázadokig elél.
2012. dec. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!