Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek megkereszteli a...

Szerintetek megkereszteli a pap a kisfiamat?

Figyelt kérdés
szeretném megkereszteltetni a kisfiamat,én viszont nem vagyok megkeresztelve. Az apukája,és a keresztszülő jelöltek megvannak keresztelve. Elfogadja ezt így a pap? Ha kérik hogy keresztelkedjek meg én is mit kell tennem akkor? Meddig kell hitoktatásra járnom? Bérmálkoznom is kell?

2012. dec. 28. 18:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy megkeresztelik a kisfiad, nem ártana neked is megkeresztelkedni,hisz csak egy pár oktatásra kéne elmened.Bérmálkozni nem kéne ez végett. Üdv. és jó egészséget mindkettőtöknek!!
2012. dec. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg elég, ha csak az egyik szülő van megkeresztelve, neki is kell kérvényeznie a keresztelést. Bár egyházmegyénként is eltérőek lehetnek a feltételek, ha jól tudom. A legbiztosabb az, ha Te, vagy az apa bementek a plébániára és felvilágosítást kértek.


Amúgy ha neked is meg kell keresztelkedned, az nem tart túl sokáig, és bérmálkozni meg egyáltalán nem kell.

2012. dec. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
én meg akartam keresztelkedni 16 évesen és 1 évig hittanra kellett járnom és konfirmálnom is kellett volna. Végül nemlett az egészből semmi mert a nagymamám megtudta,és ő kommunista nézeteket vall,és fenyegetőzött hogy kitagad a családból. Én meg a családi béke érdekében letettem róla
2012. dec. 28. 18:37
 4/13 anonim ***** válasza:
Megkeresztelkedni meg lehet titokban is (ha minden kötél szakad), én úgy látom, hogy neked legalább meggyőződésed is van. Magad is szerettél volna, és a fiadnak is ezt szeretnéd. Nem látom akadályát, hogy akár te és a fiad egyaránt megkeresztelkedjenek. Hidd el, a pap csak örül, ha valakit megkeresztelhet.
2012. dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Minden valószínűség szerint meg fogják, és ha szeretnéd, Téged is meg fognak. Mivel anno jártál hittanra, nem kéne teljesen nulláról kezdened gondolom, ha vállalja a pap az egyéni felkészítést, az gyorsan is mehet.
2012. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) mindig is meg akartam keresztelkedni,mindig is hittem Istenben. És sokszor haragudtam anyámékra,öreganyámra főleg,hogy nemlettem megkeresztelve. Próbáltak komcsinak nevelni,de én lázadoztam,ezért is utálnak. És nemakarom hogy a kisfiam is úgy érezze később hogy vmi hiányzik az életéből,hogy kirekesztve érezze magát mint én anno :(
2012. dec. 29. 00:42
 7/13 anonim ***** válasza:

Menj el a paphoz, mondd el neki, hogy Te ateista nevelést kaptál, de hiszel Istenben és szerettél volna még gyermekként (tiniként) megkeresztelkedni, de a családod megtiltotta. Ezután elmondod, hogy a fiadat szeretnéd hívőként nevelni, ezért szeretnéd, ha mindketten meg lennétek keresztelve. (Azt is hozzáteheted, hogy apuka hívő, így még jobb.)

Ezt hallva egy pap sem fog elutasítani, valószínűleg felajánlja a segítségét, hogy járj hitoktatásra és kezdj el részt venni a közösség életében. Állj hozzá pozitívan!


Meg fogja keresztelni a fiadat. És Téged is :)

2012. dec. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, ha egy szülő és a keresztszülők is meg vannak keresztelkedve, akkor semmi akadálya. Ettől függetlenül, te hiszel Istenben, úgyhogy keresztelkedj meg és bérmálkozzál! Jézus szerint pedig a hittől semminek nem szabad eltántorítania (sem az állam, sem a család, sem a főnököd, senkinek nem szabad eltántorítania).

Úgyhogy sok sikert a fiad és a te megkeresztelésedhez!

2012. dec. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg fogja, nem is az az akadály, hogy nem vagy megkeresztelve, ha az apa és a keresztszülők meg vannak, hanem az, ha nincs egyházilag rendezett házasságotok.
2012. dec. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hoppá ezt el is felejtettem ha nem volt egyházi esküvőtök és gyermeketek született az gázos. Szerintem mindentől függetlenül keresztelkedj meg és bérmálkozzál (ezt egyszerre végzik el, ha elmúltál 12), majd házasodjatok össze egyházi esküvőn (lehet titokban is, semmi dínom-dánom, és akkor nem kerül sokba), majd kereszteljétek meg a fiatokat. Akkor minden rendben lesz. Szerintem ez a tuti módszer.

Sok szerencsét mindehez és sok boldogságot!

2012. dec. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!