Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyit illik adni a reformátu...

Mennyit illik adni a református egyháznak ha a kisfiamat most kereszteltetem?

Figyelt kérdés
2009. szept. 7. 13:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

Mi az hogy mennyit illik adni?Ez ott pénz kérdés?

Én nem is kereszteltetném meg a gyerekem olyan egyháznál ahol ilyesmiért pénzt várnak.Ne haragudj,hogy nem a kérdésedre válaszoltam.

2009. szept. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
Semennyit! Ez ingyenes, mármint a szentségkiszolgáltatás. Ahol ezért pénzt illik adni, oda nem mennék, az tuti.
2009. szept. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
34%
Valóban nem illik kérdése. Nem fogja senki nézni. De azt elmondhatom, hogy mások mennyit dobtak a kosárba.(tavasszal voltam keresztelőn) Szóval szerintem 5000 Ft elegendő. Meg úgyis a meghívott vendégek is dobnak majd 200-500 Ft-ot.
2009. szept. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

13:56 vagyok ismét

tényleg nincs gond, akkor sem ha nem adtok semmit, mert a keresztelő az istentisztelet keretein belül folyik. A lelkésznek nem kerül több energiájába.

2009. szept. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de illik és mi szivesen is adunk mert sokat foglalkoznak a gyerekekkel.csak nem tudom,hogy a "szokás" mennyi...10000, 20000FT.Állítólag még ki is hirdetik,hogy mennyit adtál.ez nekem se tetszik de mindegy.
2009. szept. 7. 14:12
 6/24 anonim ***** válasza:
75%

Ézsaiás 55:1 - "Halljátok meg, mind, ti szomjazók! Jöjjetek a vízhez! És ti, akiknek nincsen pénzetek! Jöjjetek, vegyetek és egyetek! Igen, jöjjetek, vegyetek bort meg tejet pénz nélkül, ingyen! Miért költitek a pénzt arra, ami nem kenyér, és miért fáradoztok azért, ami nem elégít meg? Figyelmesen hallgassatok engem,és egyétek ami jó, találjon lelketek gyönyörűséget a kövér eledelekben. Hajtsátok ide fületeket, és jöjjetek hozzám. Figyeljetek, és életben marad lelketek, én pedig készséggel kötök veletek időtlen időkig tartó szövetséget."

Máté 10:8/b - 'ingyen kaptátok, ingyen adjátok!'

Jelenések 22:17 - "A szellem és a menyasszony pedig szüntelenül ezt mondja: "Jöjj!" És aki hallja, mondja: "Jöjj!" És aki szomjazik, jöjjön, aki akarja, vegye az élet vizét ingyen."

2009. szept. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
48%
ahol én lakom ott 3000-ért keresztel a pap,én is azt hittem hogy ingyenes mivel már egy régeben meglett de ott adtunk a papnak 5000-ret mert aztmondták ugy illik .de nem ingyenes az tutifix
2009. szept. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
48%
Eddig se bírtam az egyházakat, de ez végleg betette a kaput. Undorító.
2009. szept. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
33%

14:29-nek


itt is igaz, hogy ahány hely, annyi. Tudom, hogy ahova én járok nem fogadnak el, nem várnak pénzt. Az, hogy a perselybe dobsz-e, az magánügy

2009. szept. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%

Rendszerváltás körül a Terin néni és a lottóötös c. kabaréjelenetben volt egy nagyon elgondolkoztató mondatváltás:


- Teri néni! Az egyháznak nem adnak abból az irdatlan sok pénzből?

- Tudod fiam, kaptak azok most vissza párszázezer hold földet. Hát műveljék meg, oszt éljenek meg abból.

2009. szept. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!