Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy iratkozhatok át katolikus...

Hogy iratkozhatok át katolikusról protestánsra? Mit kell tennem hozzá? És attól a keresztszülőség még megmaradna?

Figyelt kérdés
2012. dec. 28. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezután a református istentiszteletekre jársz. Esetleg a parókián mondod, hogy hozzájuk akarsz tartozni. Semmilyen átiratkozás nem kell.

Ha keresztszülő vagy, akkor az is maradsz.

2012. dec. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A protestáns az nem egy felekezet. Mindegyik protestáns felekezetnél más a belépés rendje.
2012. dec. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy melyik protestáns felekezethez akarsz tartozni
2012. dec. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Én fogtam és bementem a református templomba.

Attól, mert csecsemőként nem tudtam még nyilatkozni, hogy melyik felekezethez szeretnék tartozni, attól felnőttként még dönthetek.

2012. dec. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem fogsz tudni. Ha keresztszülő vagy, akkor az azt is jelenti, hogy bérmálkoztál is valamkor. A bérmálással a Katolikus Egyház teljes jogú, felnőtt tagja lettél. Kilépni, átiratkozni hivatalosan nem tudsz, ez nem úgy működik, hogy aláírsz egy lapot és kész, mint a hivatalban.

Azt tudod tenni, hogy innentől protestáns istentiszteletre jársz. A keresztszülőség szerintem ugyanúgy megmarad, mint eddig.

2012. dec. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Karesz790 válasza:

A keresztény egyházak általában elfogadják egymás keresztségét, erre az apostoli hitvallás is utal. Ha át szeretnél térni egy másik vallásra, az adott egyház lelkésze előtt kell megjelenned, és be kell iratkoznod a hittanra, hogy aztán konfirmálhass.

A keresztszülőség természetesen megmarad.

2012. dec. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
egyik egyház rosszabb a másiknál. élj úgy, ahogy akarsz!
2012. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!