Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám vallás szerint csak...

Az iszlám vallás szerint csak a muszlimok mennek a Dzsannába, azaz a mennybe, tehát akkor bármilyen más vallású de jó ember a pokolba megy?

Figyelt kérdés

és mi van azokkal a muszlimokkal akik pl. megölik a feleségüket?

kicsit logikátlan nekem hogy alkoholt nem isznak mert bűn, de ha megölnek másokat az nem.

pl én most erre az esetre is gondolok: [link]


de leginkább az érdekel, hogy akkor aki hithű keresztény, nem öl, nem lop még alkoholt se iszik, akkor az is a pokolba kerül a muszlimok szerint?



2013. jan. 3. 13:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

biztos vannak ilyen nézetek is, de szerintem az átlag muszlim elfogadja a könyv népeit (egyistenhívő vallások), és az a véleményük, hogy majd isten megítéli a sorsukat.

elméletileg a muszlimnak "kötelessége" békében élni azokkal akik nem bántják, gyakorlatilag meg bármilyen vallásból ki lehet csikarni erőszakot fanatizmussal.

2013. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy csak kizárólag muszlim mehet a jannah-ba! Sok olyan muszlim van, aki pl iszik - nem lehet őt egyenrangúnak tartani pl azzal a kereszténnyel, aki sosem ivott, de kitartóan imádkozott , de azzal sem, pl, aki azért jár templomba, hogy hatásosabban tudjon átkozódni. Rengeteg indok, szándék stb van, amiről nincs tudásunk csak Istennek. És simán mehet muszlim is a Pokolba.

Az élet kioltása HALÁLOS BŰN az iszlámban is. A Koránban benne van, hogy mindenkinek az önmaga bűnei alapján lesz elszámolva minden. Vagyis nem a szomszédodért, nem a családod stb bűneiért felelsz, hanem "csak" a sajátjaidért, így mindenki nem a vallási hovatartozás vagy adott csoportok vagy tanok alapján lesz "elbírálva" pl hogy ki mit vall, akkor az ide vagy oda megy. És a bizonyos tettek súlyosságának megítélése pedig KIZÁRÓLAG Isten feladata, tehát nekem sincs jogom azt eldönteni, egyszerű mezei válaszolóként, hogy ki számít hithű kereszténynek vagy bármilyen más vallásúnak, pláne azt, hogy ki hova megy az Ítélet után. így senki másnak sincs ilyen joga.

Az iszlámban a bűnök csak 1x-es "szorzóval" számlálódnak, azonban pl ha egy jótett (függ a fajtájától) van, az Ítélet Napján 10 jótettnek számít.. Nem tudom,hogy ez a katolikusoknál hogy van.

És azt tényleg nem kell vitatni, hogy más vallás mit tart jónak, mert mindenki a saját vallását gyakorolja és mindenki azért választotta azt, mert abban hisz, vagy épp nem hisz. És az is "kicsit" relatív, hogy mi a "jó" fogalma. Nekem pl lehet jó egy szendvics, míg másnak nem jó. - Minden dolog megítélése Isten dolga. Nem a miénk.

Fog jönni olyan komment is talán, hogy persze az iszlám megengedi az öldöklést meg stb stb de azt tudni kell ilyenkor, hogy nagyon sok Korán vers háborúk alatt íródott, pl a Badr-csata előtt közvetlenül, tehát fegyveres harcokra is van bőven utalás. Ebben az esetben volt megengedett az ölés, de a háborúk sajnos már ilyenek. Mindenhol. És sajnos senki nem úgy háborúzott eddig, hogy virágokat osztogatott volna. Tanulmányozzátok, ha úgy gondoljátok, és ha van időtök.

És köszönöm a lehetőséget, hogy e jópár sorban elmondhattam és javíthattam pár félreértést.

2013. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, főleg a 2.-at, örülök, hogy ilyen tartalmasat írtál és látom értesz a témához :)
2013. jan. 3. 19:20
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az iszlámban az Isten mindenkiről egyenként dönt úgy, ahogy ő akarja.
2013. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Az iszlámban a nők sem jutnak be a mennybe.

Egy hibátlanul leélt élet után férfiként születhetnek újra.

Jó kérdés, hogy akkor mi lesz az utolsó ítélet előtti nőkkel?

2013. jan. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Jó kérdés az is, hogy a Kedves előző honnan szerezte ezen téves ismereteit, mert az iszlámban nincs reinkarnáció. Az homlokegyenest más vallás, ami a reinkarnációt vallja. De legalább aranyos hozzászólás volt, lehet hogy igaz valamire - de semmiképp sem az iszlámra.

Képtelennél képtelenebb dolgokat mondtak már rólunk, de ez viszi a pálmát:)

2. voltam. A témához nincs több hozzáfűznivalóm.

2013. jan. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
de akkor az igaz hogy a nők elvileg nem jutnak a Dzsannába?
2013. jan. 4. 13:36
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez sem igaz
2013. jan. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
A Dzsanna az iszlámok menyországa,így oda csak iszlámok juthatnak be,ahogy az iszlám pokolba is.A jó keresztények,akik nem ölnek,stb. azok a menyországba,a rosszak a pokolba jutnak,míg a jó iszlámok,akik nem ölnek,nem lopnak,stb.azok jutnak be a Dzsannába.Tehát a keresztények sem a Dzsannába,sem az iszlám pokolba nem juthatnak be,tehát a jó iszlámok a Dzsannába, a rosszak az iszlám pokolba,a jó keresztények a menyországba,a rossz keresztények a keresztény pokolba jutnak be.
2013. jan. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
46%
Kedves Okosok! Az általad megnevezett iszlámok a muszlimok. Tényleg nagyon ostobák vagytok, ha még ezt sem tudjátok XD Akkor hogy és mi alapján tudnátok véleményt mondani az iszlámról?... Menjetek és tanuljatok egy kicsit
2013. jan. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!