Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jezus ugy tanitott minket,...

Ha Jezus ugy tanitott minket, hogy "Mennyei Atyanak" szolitsuk Istent, akkor Jehova Tanui miert ragaszkodnak a Jehova nevhez?

Figyelt kérdés

#Jehova #Jézus #Jehova tanúi #Mi Atyank #Mate evangeliuma
2013. jan. 10. 01:29
1 2 3
 21/28 KZitus ***** válasza:
0%

Gondoltatok már arra, ha Isten megnézi azt a szélmalom-harcot amit egymással vívtok, mit szól hozzá?

Nem lenne büszke rá, hogy ilyen harc folyik a neve mellett vagy ellen.

Ti mit szólnátok hozzá, ha valaki elvenné a neveteket x éves korotokban akaratotok ellenére? Nehogy Isten ellen harcolóknak tűnjetek!


"Mert mag van írva:'El fogom veszteni a bölcsek bölcsességét, és félretolom a műveltek intelligenciáját'.Hol a bölcs? Hol az írástudó? Hol ennek a világrendszernek a vitázója? Nem tette-e bolondsággá az Isten a világ bölcsességét? Mivel ugyanis - az Isten bölcsességének megfelelően - a világ a maga bölcsessége útján nem ismerte meg az Istent, az Isten JÓNAK LÁTTA, HOGY A PRÉDIKÁLT DOLGOK BOLONDSÁGA által mentse meg a hívőket" 1Korintusz 1:19-21

2013. jan. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Igen igazad van nem szabad ezt tenni. De te gondoltál esetleg arra,hogy talán Isten van annyira Mindenható,hogy ki tudjon állni a neve mellett? Vagy eszedbe jutott netán az,hogy Isten miért hagyta "kitöröltetni" nevét a Bibliából?

Nem furcsa az egy kicsit,hogy te aki mindenhatónak nevezed nem tudja megvédeni a saját nevét és rábízza az emberekre,hogy ők döntsék el,hogy mi legyen a neve? Mert ha te azt vallod,hogy Isten mindenható de közbe azt mondod,hogy az idők során kitörölték a nevét akkor már ezzel a kijelentéseddel nem fogadod el mindenhatóságát. Mert az a jele,hogy Isten nem képes meg őrizni még a saját nevét sem. Akkor,hogy is van ez?

Isten az mondja magáról,hogy "Én vagyok Alfa és Omega,a kezdet és a vég,az első és az utolsó."(Jel.22:13) Nem azt mondja,hogy "Én vagyok Jehova..." hanem,hogy Ő Alfa és Omega, tehát magyarán aki VAN!

Isten nevét hiába fel ne vedd! Szerinted ez véletlen? Ő maga nem engedi ezt meg,Ő maga gondoskodott arról,hogy ez ne történjen meg. Dehát az ember mindig felül akarja írni Isten akaratát,és ezzel mit tesz? Addig silabizál amíg néhány mássalhangzóból "megteremti" Isten nevét,és így lesz Jahve,vagy Jehova vagy stb. Mivel én hiszek Isten mindenhatóságában úgy gondolom,hogy ha Isten azt akarta volna,hogy a neve tudatva legyen az emberekkel akkor gondoskodott volna arról,hogy mindenféle kételkedés vagy zűr nélkül a neve tudatva legyen mindenki számára, még a legapróbb elterelő kétségbe vonható részleteket is eltávolította volna még a neve környékéről is. Ezért Ő a mindenható!Nem? Sokszor olvasom,hogy "Jehova Isten" ez megint csak bajos probléma mivel ezek szerint van más isten is,mint például Zeusz,Siva,Manitu,stb. Szerintem Isten az Isten,aki az egyedüli Mindenható Úr Isten.

Szerintem jobb ha ezt a leckét újra átnézitek és remélem rájösztök,hogy valaki titeket eléggé csúnyán átvert.

Ez nem vita,és itt nincs szó vitatkozásról hanem inkább az emberi üdvösségről. Mert mindenkinek megvan adva,hogy a jó úton járjon.

Hogy melyik az? Nem tudom,mert ha biztosra mennék akkor mindenkivel megosztanám.De ha Istent kérjük akkor biztosan megmutatja a helyes irányt.

2013. febr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:

Szervusztok!

Igyekszem a kérdéshez ragaszkodni első körben, és logikai úton vizsgálni.

Illetve a kérdés lényegi részéhez:

Lehet-e, kell-e használni a Jehova nevet?

És Jézus mit tanított?


Ki az az Isten akihez Jézus így tanított imádkozni?

A héberek, vagy a keresztények Istene? A héber iratokban, vagy az görög iratokban szereplő Isten?

A Biblia bármely fordítását olvasva, Jézus Isten fia, azé az Istené aki a héber iratokat ihlette, és akinek a próféciái alapján várták az 1.sz-ban Krisztust, mint megváltót. Ez az Isten Jehova néven nevezi magát(függetlenül attól, hogy mely alakra gondolunk JHVH stb.).

Kérdés használták-e ezt a nevet az 1. században? És Jézus?

Az tény hogy abban a korban használt tekercsek tartalmazták a tetragrammot(JHVH), mind héberben, mind a görög fordításokban. Illetve az első század után készült Septuaginta fordítások is tartalmazták.

Ez alapján: hogyan olvasta vajon fel Jézus a Lukács 4:18-21 olvasható idézetet? Mivel Jézus fontosnak tartotta az Isteni név megszentelését, logikus hogy használta is ezt a nevet. Ha ő használta akkor a tanítványai is értelemszerűen.


Mivel ugyan arról az Istenről beszél a teljes Biblia, logikus hogy ugyan az a neve ma is. Nincs sehol sem utalás rá, hogy megváltoztatta volna, vagy megtiltotta volna a használatát.

Ellenben a Bibliában mindenhol fontosnak tartja, neve szentségét, és jelentését.


Miért tűnt akkor mégis el a későbbi fordításokból?

Ne felejtsük a babonás félelmet az JHVH kiejtésétől.Ezzel együtt érdekes, például a 2. századi Jusztinosz, aki az írásaiban azt bizonygatta, hogy Istennek, aki mindent adományoz, nincs tulajdonneve.

És ettől a kortól készülnek olyan fordítások, melyek kihagyják a "Jehova" nevet. pl. a Biblia latin nyelvű fordításában, melyet Jeromos i. sz. 405-ben fejezett be (Vulgata), már nem szerepel Isten neve (nem csak a görög iratok fordításában, hanem a héberben sem).

El kell még gondolkodni, a bibliai kánon összeállításának idején, és az időszakokon.


Valamint használták e keresztények a JHVH jelzést az utóbbi 2000 évben? (számtalan keresztény épületen megtalálható, irók műveiben megtalálható, vagy például egy 100 évvel ezelőtti Károli fordítás is sokkal többször tartalmazza mint ma)

Miért folytatnak vallási szervezetek hadjáratot a "Jehova" név használata ellen?


Ezeken elgondolkodva, valyon van-e neve istennek, és kell-e használnunk?


Jézus mit tanított?

Jézus Isten fia volt, logikus, hogy Atyának szólította. Mi is nem a nevén szólítjuk atyánkat. Nem azt mondjuk, hogy János Géza stb., hanem apa.

Kiknek tanított? A tanítványait (apostolait) tanította imátkozni, akiknek kiváltságuk volt atya-fiú kapcsolatba kerülni Istennel, az Új-szövetség alapján.

Ezért érdemes tovább olvasni "Mi Atyánk, ... szenteltessék meg a neved"


Kell ragaszkodni ehhez a névhez, aminek a megszentelésért imátkozni tanított Jézus?

...



Ki lehetne még térni a fordításokra, hogy hol lehet használni a nevet, hol nem, de szerintem az utolsó kérdés a fontosabb.

2013. febr. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Sehol az ég világán nincs fennmaradva Isten neve.

Azon a 4(JVHV) mássalhangzón kívül semmi nincs.

Nekem személy szerint semmi bajom nem lenne a névvel ha az helyes lenne.

De így van bajom mert ha valakit Benkőnek hívnak és én Bunkónak szólítok több mint valószínű,hogy megsapkáz.

Isten nevével nem lehet játszadozni, főleg nem úgy ahogy a JT teszik azt mert azt sem tudják,hogy mit mondanak mikor ki ejtik azt a nevet.

Filózzatok ezen egy kicsit kedves tanúk mert még a végén kitudja mi lesz...

2013. febr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 KZitus ***** válasza:

Szia!


A kérdésed második részéhez szeretnék hozzászólni: Miért ragaszkodunk a Jehova névhez?

A Biblia sokféle istenről ír. pl. Molok, Baál, stb és azt is írja, hogy ".. van sok "isten" és sok "úr", számunkra valójában egy Isten van, az Atya, és egy Úr van a Jézus Krisztus aki által van minden és mi őáltala". (1Korintusz 8:5,6)

Istennek, vagy az Atyának a neve JEHOVA, ez az egyedüli Isten neve. Ő adta magának ezt a nevet. Jehova a Teremtő ezért a világegyetem jog szerinti szuverén Ura. A "Jehova" név a héber tetragram fordítása; jelentése:'előidézi, hogy legyen'. Ezt a négy betűt sok nyelven a JHVH vagy YHWH jelöli.

A Károli féle fordításban az 1Mőzes 6:3-ban és 15:3-ban, a Zsoltárok 83:19-ben és az Ézsaiás 26:4-ben is olvasható


A Katolikus fordításban: 2Mózes 3:15,16,18; 5:1,2,3,17; 6:2,3,29 és más helyeken.

Ma már egyetlen ember sem lehet biztos abban, hogy a héber nyelvben hogyan ejtették ki eredetileg ezt a nevet. Miért nem? Mert a bibliai héber nyelv írott formában kezdetben csak mássalhangzókat tartalmazott, magánhangzók nélkül. Amikor a nyelvet nap mint nap beszélték, az olvasók könnyen kiegészítették a szöveget a helyes magánhangzókkal.

A legtöbb név bizonyos mértékű változáson megy át ha lefordítják egy másik nyelvre. Jézus zsidónak született, és a nevét héberül Jé.sú á'-nak ejtették ki, a Keresztény Görög Iratok ihletett írói nem haboztak e név görög I.észusz' formát használni. A kiejtés a legtöbb nyelven eltér ettől, mégis bátran használjuk a saját nyelvünkön megszokott formát. Ez más bibliai nevekkel is így van.


Hogyan tudnánk akkor megfelelő tisztelettel adózni a legfontosabb név viselőjének? Talán úgy, hogy sosem mondanánk ki, vagy írnánk le a nevét, mivel nem ismerjük pontosan annak eredeti kiejtését?

Vagy inkább oly módon, hogy használjuk azt,, éspedig a nyelvünk szokásos kiejtés- és írásmódján, miközben illőképpen beszélünk a név tulajdonosáról, és mint az ő imádói, helyes viselkedésünkkel tiszteletet szerzünk neki?

2013. márc. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Hűűű, mi folyik itt...de nem is győztem elolvasni végig.

A Jehovai tanúi tudomásom szerint nagyon egyszerű okból hívják Istent Jahve-nak, Jehovának..., mert benne van a Bibliában, még hozzá az Ószövetségben mondja magáról Isten, hogy ez a neve.

A "Mi Atyánk" ima, amire pedig Jézus tanít az csak véleményem szerint egy minta, egy példa, vagy egy segítség ahhoz, hogy hogyan imádkozzunk, de nem parancs.

Az csak egy vallásos dogma, h megkötött szavakkal szólhatunk Istenhez..., mert igen is szólhatunk Hozzá a saját szavainkkal is, sőt várja is, h így tegyünk független attól, hogy jól tudja szavak nélkül is Isten, hogy mire van szükségünk.

Az ima nem egy betanult szöveg, hanem beszélgetés Istennel...ezt vajon miért felejtik el olyan sokan? :(

2013. jún. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Bocs, az előző soraimban elírtam, és az imádkozásnál d helyett t betűt kellett volna írjak! :)
2013. jún. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Kvasnika László1973 ***** válasza:
sziasztok, a Jehova tanúi is szólitják Égi Atyánknak jehova Istent.
2014. szept. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!