Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi úgy élnek,...

A Jehova Tanúi úgy élnek, vagy úgy akarnak élni, mint eredetileg Krisztus követői a maguk idejében? (2000 évvel ezelőtt)

Figyelt kérdés
Tehát csak tisztán az ő tanításaikat követik, jól gondolom. Úgy élnek, mintha teszem azt, most lenne időszámításunk szerint 20. (Természetesen a technológiát meg egyéb fejlődést nem számolva.)
2013. jan. 8. 12:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Amit jónak tartanak, azt megfogadják Jézus életéből, amit nehézkes lenne, azt nem.
2013. jan. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
ööö... nem értem, mi lenne nehézkes. Azt akarom kérdezni, hogy ők úgy élnek, mint amikor még a Krisztus követése afféle "szektának" számított? Tehát nem ókeresztények, hanem még azelőtt.
2013. jan. 8. 18:05
 3/16 KZitus ***** válasza:
54%

Üdv. kedves Kérdező!

Jézus azt mondta, vagy arra buzdított, vegyük fel az ő igáját...Három és fél évig tanította a követőit, mit kell tenniük, hogyan kell szolgálni őt. Elvitte magával a prédikáló útjaira, hogy képezze őket. Az, hogy ez mennyire sikerült neki, jól leírja az Apostolok cselekedetei könyv. Közben mindvégig támogatta Isten szelleme már nem csak néhány száz, de több ezer követőjét, akiket eleinte "szektának", később "keresztényeknek" kezdték nevezni őket. Jehova Tanúi ezt a mintát követik. Jézus azt többször elmondta a tanítványainak, hogy üldözni fogják őket és mindenféle hazugságot fognak mondani róluk:"Boldogok vagytok, amikor gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak ellenetek én érettem."(Máté 5:11)

Ez állandóan teljesedik rajtunk, mert szorosan követjük azt, amire Jézus kérte a követőit. De hát ettől vagyunk keresztények.

Igen, az 1 századi mintát követjük.

2013. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Csak az a legnagyobb problema hogy titeket nem Jezus miatt uldoznek vagy mondanak rosszatt rolatok,hisz eleve Jezus csak egy angyalnak szamit nektek,szoval nem Jezus miatt vagytok uldozve,hanem epp az a baj veletek hogy Jezust nem ismeritek el annak aki.
2013. jan. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Molnár Sándorné ***** válasza:
14%

Kedves 4/4-es!

Valóban, minket nem Jézus nevéért üldöznek, hanem Isten nevéért, amit nem tudnak és nem akarnak elfogadni.

Hogy Jézust miért nem fogadjuk annak akinek a vallás gondolja? Mivel a Szentirásban sehol nincs megemlitve a "háromság" ténye. Viszont a Biblia feltárja nekünk Jézus megteremtését. Ezért is nevezi az egyház Jézust "Isten elsőszülött Fiának". Ha pedig ezt szó szerint vesszük, akkor már itt kiviláglik, hogy Isten első teremtménye Jézus volt. Vagyis nem egyenrangu az Atyával, hiszen teremtmény, mint a többi mennyei angyalok. De mivel Ő volt az első, a Biblia azt is megirja, hogy minden mást már együtt teremtettek az Atyával. Erre bizonyiték a Mózes I.1:26 verse, ahol ezt mondja: "Teremtsünk embert a mi képmásunkra". Nyilván itt Isten nem magához beszélt, hanem valakihez, vagyis Jézushoz. Bizonyiték minderre a Példabeszédek 8:22-31 verse.

Jézus soha nem tette magát egyenranguvá az Atyával.

Különben a "háromságtan" az i.sz. 4 század vége felé lett kimondva, és beépitve a keresztény vallások tanitásaiba. Tehát jóval Jézus és az apostolok halála után.

Ez emberek által kigondolt, félreértelmezett tan. A háromságtan megtalálható az ókori Babiloni és Egyiptomi vallásokban, ahol triád isteneket imádtak.

Tehát a Biblia sehol nem támasztja alá azt, hogy Jézus egyenlő lenne az Atyjával. Erre rengeteg bizonyiték van a Bibliában.

Ha kiváncsi vagy ezekre, szivesen megirom neked, és ellenőrizheted. Tehát mi nem fogadjuk el Jézus "isteni" mivoltát. Viszont tudjuk hogy csak őáltala van a bünök bocsánata, és benne van a megmentés. Tehát a legnagyobb tisztelettel viseltetünk iránta.

Üdv: Judit! Ha irnál, irj privátba.

2013. jan. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Hat pedig a Mate 5ben arrol van szo hogy Jezusert uldozik a keresztenyeket,de titeket soha senki nem uldozott Jezusert.tehat nem az a lenyeg hogy valakit uldoznek e,hisz a vilagon sok embert uldoznek hanem az hogy valojaban miert is vannak uldoztetve,hat a bibliaban eleg nyilanvalo hogy a keresztenyeket mindig Jezusert uldoztek,a farizeusok is hittek Istenben,de Jezust nem fogadtak el,es ezert semmit sem ert az o hituk.
2013. jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 lsandor ***** válasza:
45%
Jehova Tanúi követik az első századi keresztények mintáját, mert ekkor még nem lett hitehagyott a kereszténység. Igyekszünk az életünk minden területén alkalmazni a Biblia tanítását
2013. jan. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

5-ös válaszolónak:


Engedd meg hogy idézzelek:"Mivel a Szentirásban sehol nincs megemlitve a "háromság" ténye"


Akkor biztos átsiklottál felette, de emberek vagyunk megesik az ilyen. Íme a szentháromság megemlítése Máté28:19 vastagon kiemelt rész:

[link]


Egyébként a király fia sem egyenlő magával a királlyal mégis királyként tekintenek rá. Jézus az első szülött igenis isteni hatalommal bír. Milyen kritériumoknak kellene megfelenie ahhoz, hogy elfogadd őt mint istenséget? Egyébként nem tudom pontosan hol de ha nem csal az emlékezetem Isten és Jézus és a szentlélek egy személy. Nehéz ezt emberi ésszel felérni, de mindhárman önmaguk. Talán így a legegyszerűbb leírni. Akkor miért nem isteni Jézus kiléte?

2013. jan. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 lsandor ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló! A Máté 28: 19 egyáltalán nem a Háromságot támassza alá. Egy egyszerű példa: János 17: 3-olvasd el légyszíves. Figyeld meg, hogy Istenről és Jézusról kell ismeretet szerezni, a szent szellem meg sincs említve. Jézus pedig Isten fia, nem egyek semmilyen Háromsághoz kapcsolódó vonatkozásban. Jézusnak van kezdete Ő teremtve lett, ellenben Isten nem
2013. febr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

9-es, Akkor engedd meg hogy bemásoljam ide amit idéztem mert látom bele sem néztél: Tehát Jézustól hangzik el a következő néhány mondat:

"18. És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.

19. Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,

20. Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!

"


Akkor miért is mondja, hogy:megkeresztelvénmegkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében??

Ez nem a szent háromság akkor mi?

Azt is említed, hogy Jézus teremtve lett Isten pedig nem. És? Ki állította hogy Jézus nem lett teremtve? Nem értelek ahogy azt sem mi nem érthető Jézus szavaiban amit belinkeltem neked.

2013. febr. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!