Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet teológiát érettségi...

Lehet teológiát érettségi nélkül tanulni valahol?

Figyelt kérdés

Egyik barátom kérdezte, de én azt mondtam neki, 99%, hogy érettségi szükséges hozzá. Netán valami tanfolyam-jellegű?

Ha van, aki jobban képben van a témát illetően, hátha tud segíteni.


2013. jan. 11. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen vallásút?


Ha főiskolai/egyetemi szintűt szeretne, és papírt is szeretne róla, természetesen csak érettségivel lehet. Különben vannak főleg kis, protestáns vallásokban erősebb, nem ilyen szintű képzések. Olykor akadémiának nevezik őket, máskor bibliaiskolának.


Katolikusban pedig vannak hittudományi főiskolák, ahol ún. rendkívüli hallgatóként bejárhat minimális összegért az órákra, és vizsgázhat is belőlük. Ezekről kap külön-külön papírt, de végzettséget nem ad. Ha viszont később rendesen is elkezdi a főiskolát, nem kell újra vizsgáznia belőlük.


Bejárni pedig elvileg ingyen bejárhat teológián bárhova előadásokra, csak erről nem kap semmilyen papírt.

2013. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem is kérdeztem tőle, hogy konkrétan melyik irányzat érdekelné.

Köszi a választ!

2013. jan. 11. 22:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Katolikust, reformátust nem lehet, mivel ezt egyetemen vagy főiskolán tanítják, és mindenképpen szükséges az érettségi a felvételihez.

Szekták lehet, hogy csinálnak valami tanfolyamot, amihez nem kell.

2013. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
normál egyetemre simán bemehet bárki az előadásokra a kutyát nem zavarja. nem tudom vallásos egyetemeken, hogy van.
2013. jan. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!