Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ma az egyik szerettemet...

Ma az egyik szerettemet baleset érte. Mit jelentett ez, hogy először erre gondoltam?

Figyelt kérdés
Ma hallottam, hogy csörög a telefon, na de mondom nem veszem fel, mert már Anya ment érte, aztán berohant a szobába, hogy mindjárt jönnek, csak Bátyát (Nagybátyámat) baleset érte, és könnyes volt a szeme. Én meg megvártam míg Anya elmegy, és bementem a szobába, gyors letérdeltem és imádkoztam mindenfélét. Pl.: hogy Istenem ne adj okot arra, hogy legyen miért aggódnom, meg elmondtam a szokásos imáimat, amit nem régóta abbahagytam az esti imáimat, a lennt említettért. (Majd két oszloppal jelzem) És nem vagyunk nagy vallásos család, csak Anyu van megkeresztelve, meg az ő ága. Akkor én hiszek Istenben? Azért kérdezem, mert van olyan, akinek az jut eszébe, hogy nincs Isten, ha ilyen történik a világon, nekem meg egyből a könyörgés jutott eszembe, nem a káromlás. ||Szerintem hiszek Istenben, és jobban is akarok, csak néha felvetem a kérdést, hogy ha van Isten, akkor miért van ennyi rossz a világon?|| Hozzáértők válaszát és bárkiét várom! A végén Hál' Istennek kiderült, hogy az ujját kapta be a vashenger, és nincs nagyobb baj, Apa már elvitte a balesetire.

2013. jan. 13. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt csak te tudod, hogy hiszel-e Istenben. Ha nem vagytok vallásosak, akkor eddig miért imádkoztál esténként? Erre neveltek, vagy magadtól?
2013. jan. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

,,ha van Isten miért van ennyi rossz a világban... az egyik oka az, hogy az emberek nem élnek úgy ahogy azt Isten elvárja töllük...egy másik ok pedig az hogy a világ igazi uralkodója nem Isten hanem Sátán az Ördög.A Biblia félreérthetetlenül kijelenti: „az egész világ a gonosz hatalmában van” (1János 5:19). Ez logikus is, nem? Ez a világ annak a láthatatlan szellemteremtménynek az egyéniségét tükrözi vissza, aki „az egész lakott földet félrevezeti” (Jelenések 12:9). Sátán gyűlölködő, álnok és kegyetlen. Ezért a befolyása alatt álló világ tele van gyűlölettel, megtévesztéssel és kegyetlenséggel. Ez az egyik oka a tömérdek szenvedésnek.

Egy másik ok az, hogy az emberek az éden-kerti lázadás óta tökéletlenek és bűnösök. A bűnös emberek hajlanak arra, hogy harcoljanak az uralkodásért, ami háborúkhoz, elnyomáshoz és szenvedéshez vezet (Prédikátor 4:1; 8:9). A szenvedés harmadik oka ’a bajokkal teljes idő és az előre nem látható események’ bekövetkezése (Prédikátor 9:11). Egy olyan világban, amelyet nem véd meg Jehova mint Uralkodó, az emberek szenvedésnek lehetnek kitéve, mivel éppen rosszkor vannak rossz helyen.

2013. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind a kettő választ!

1.! magamtól imádkoztam, tesóm nagy mértékben tagadja Istent, apa meg úgymond nem foglalkozik vele, szóval neki teljes mindegy hogy van-e vagy nincs.

2013. jan. 13. 11:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt csak arról van szó, hogy úgy érzed, hogy a helyzet nagyobb nálad, és valamibe kapaszkodni kell, ezért kezdesz imádkozni.


Valójában belül tudod, hogy nincs Isten, és egy teljesen megalapozott kérdés merült fel ennek kapcsán. (Rengeteg ilyen jellegű kérdést lehet feltenni, amikre az egyetlen logikus válasz az, hogy Isten nem létezik.)


Imádkozni lehet, hogy jól esik, de fölösleges, sőt inkább káros. Azzal, hogy imádkoztál érte, Nagybátyádnak még nem lesz jobb, de emellett lesz egy olyan érzésed, hogy Te tettél érte valamit, és ezzel megnyugtatod a lelkiismeretedet, és ezáltal csökken a valószínűsége, hogy mást is fogsz tenni érte. Látogasd meg inkább a kórházban vagy otthon, vigyél neki a kedvenc sütijéből, vagy valami hasonló, ennek biztosan örülni fog, ez egy olyan pozitív dolog, aminek a hatását ténylegesen érzi (az imádkozással ellentétben). Így tényleg teszel valamit érte, ezáltal tényleg legalább egy kicsit jobb lesz a napja.

2013. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor egyértelmű, hogy hiszel és bízol Istenben, ha magadtól imádkozol. Azt ő biztos megérti, ha néha kételkedsz. Azért van ennyi rossz, mert ahogy a Bibliában is benne van, amíg el nem jön az utolsó ítélet, addig a világ a gonoszé. Szép tőled, hogy bajban hozzá fordulsz. Aztán ne felejtsd el meg is köszönni, ha rendbe jönnek a dolgaid! :)
2013. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt csak te magad tudhatod, hogy hiszel-e Istenben, bár a leírtak alapján szerintem igen. Van pár kétséged, de ezek ellenére hiszel.
2013. jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!