Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hitben való növekedést, avagy...

Hitben való növekedést, avagy inkább kételkedést jelent-e ha egy keresztény vallású más vallásokat vizsgál?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 08:47
1 2
 1/11 nagylzs ***** válasza:
Úgy érted, a keresztény hitvallásban való kételkedést? Nem jelenti azt, de nem is zárja ki. Csak hogy egy példát mondjak, tudtommal a katolikus papnövendékek is tanulmányozzák más vallások szent írásait. Nekik ez a tananyag része (vallástörténelem, talán).
2013. jan. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 wartburg353s ***** válasza:
Szerintem ez az adott helyzettől és embertől függ. Hogy miért foglalkozik más vallásokkal, illetve hogy hova, milyen következtetésekre jut ezáltal. Nem árt tisztában lenni vele,mások miben hisznek, ez megerősíthet a saját hitedben, de ha azért keresed más vallásokban a válaszokat, mert a sajátod valamiért nem elégít ki, akkor kételkedést fejez ki.
2013. jan. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elméletileg csökkenést. Minél többet tudsz, annál kevésbé van szükséged erre a fajta hitre.

De a gyakorlat ennél jóval bonyolultabb, döntő a hozzáállásod, számít az ismereteid szintje (tágul-e tőle a világképed, vagy éppen összezavarodik), nem mindegy, milyen kaliberű művet olvasol, szóval bármilyen eredmény lehet.

2013. jan. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pusztán az, hogy vizsgál más vallásokat, műveltségbeli növekedést jelent, nem a hit bármilyen irányú változását. Nagyon is helyénvaló, ha valaki napról napra szélesíti a látókörét, művelődik.

Ha azért vizsgál más vallásokat, mert nem érzi teljesen igaznak azt, amiben momentán hisz, önmagában ez sem ítélhető el. Ennek eredményeképpen lehetséges, hogy felekezetet vált, amely azonban pozitív irányú változás ugyanúgy lehet, mint negatív irányú.

Summa summarum: lehet a kételkedés jele is, de nem szükségszerűen az. Lehet egyszerűen a művelődés jele is.

2013. jan. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nos ez attól függ mire akarja ezt a tudást használni?

Erősíteni magát hogy jó imádatot mutat be, vagy kételkedik és még keresi a helyes utat?


Ha azért, amiért Pál is tájékozódott akkor Jó és erősítő hatása van, mert tudni fogja, mi nem jó abban a "vallásban" és hogyan lehet érvelni a Bibliából, hogy egy egyén rossz helyen van.

2013. jan. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindkettő lehet. Ha választ keresel, gyengítheti a hited. Ha már választ kaptál, csak kíváncsi vagy mások (rossz) válaszára, akkor erősíthet.
2013. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez függ attól, hogy milyen szándékkal történik. Szerintem nem gond az, ha érdeklődik valaki a másik vallás és kultúra iránt. Nemeshegyi Péter jezsuita atya jutott eszembe, aki több évtizedet töltött Japánban, ahol tanított, de vizsgálta azt a kultúrát és a vallásokat is. Több műve is megjelent a témában. De sok keresztény könyv foglalkozik még a többi vallás tanításával.
2013. jan. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkepp a hitben valo novekedeshez jarulhat hozza, kivetelt kepez ha elfogult vagy egy iranyzatot illetoen mert akkor meglepetesek erhetnek.
2013. jan. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

...hmm, azt hiszem a kérdést rosszul fogalmaztam :(

..azért érdekesek a válaszok, köszönöm...:)

2013. jan. 18. 12:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ miért teszi. Mert bizonyos kérdésekre nem kapta meg a vallásában és ezekre a kérdésekre kutatja a választ, hátha valahol megtalálja: ha így indul neki, szerintem gyengíti, hisz ha másban megtalálja és elfogadhatónak érzi akkor vagy átpártol vagy valahogy eggyesíti a két dolgot a különböző vallásokban. Viszont az fontos tényező, hogy a kérdés egy alap fogalomra vonatkozik e vagy esetleg egy harmadlagos kis semmiség. Egy alapfogalomra való válasz megtalálása egy másik vallásban egyértelműen megingathatja a kutatót a jelenlegi hitében.


Viszont a másik eset mikor a valakinek nagyon szilárd a hite és csak informálódni akar mások hitéről az szerintem semmiben sem változtat a jelenlegi hitvallásán. Akár mit is talál.

2013. jan. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!