Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismerőseim szeretnék, ha Hit...

Ismerőseim szeretnék, ha Hit Gyülis lennék. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hallottam jót és rosszat!Érvek mellette és ellene ,ha tudtok!Köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 15. 17:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Én nem lennék az, mert nem valami szimpatikusak nekem az ilyesmik, de nézd meg, miről van szó, és ha tetszik akkor hajrá, ha meg nem, akkor hagyd.
2013. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg azokat akik járnak ha tudsz velük azonosulni és kiváncsi vagy arra amiröl ez szól akkor menj el.Ha nem tetszik még mindig otthagyhatod.
2013. jan. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"Hallottam jót és rosszat!"


- Nem az a legegyszerűbb, ha megnézed az ismerőseidet?

2013. jan. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

"Ismerőseim szeretnék, ha Hit Gyülis lennék. Mit tegyek?"


M.E.N.E.K.Ü.L.J!!!!

De legalábbis ne azt csináld, amit az ismerőseid szeretnének, hanem azt, amit te.

2013. jan. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Hitesként mondom, hogy ezt így ne. Ne azért gyere, mert más azt szeretné - őszintén szólva velük is elbeszélgetnék. Ha úgy érzed, hogy szeretnél megtérni, megismerni Istent, megnézni a közösséget, akkor gyere, szeretettel várunk. De ne más elvárásai alapján dönts. Egyébként vannak más gyülekezetek is, ahol szintén ott van Isten jelenléte. És még valami: nagyon úgy tűnik, hogy azt hiszik az ismerőseid, hogy csak attól, hogy valaki a hgy-be jár, már automatikusan tökéletes, szuper keresztény, stb, stb. Na ez óriási tévedés. Nem a felekezet/egyház/gyülekezet üdvözít.
2013. jan. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%
Mutasd fel nekik a középső ujjadat...
2013. jan. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
Győződj meg róla személyesen, ne pedig rosszindulatú emberek negatív beszólásaira adj!
2013. jan. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 homo ludensz ***** válasza:
40%
Az ismerőseidet kérdezz tanácsolják és ez igaz is meg nem is. Azok az ismerőseid akik már Hit Gyülisek egyértelműen elkötelezettek. Azt is szokták mondani hogy tájékozódás végett menj velük "elkötelezettség" nélkül. Ez szépen hangzik de ez nem árubemutató és a témában nem kérdezhetsz mert akkor a sátán a /hitetlenség/ "beszél" belőled szerintük. Jót akkor hallhatsz és érezhetsz ha úgy döntesz hogy közéjük ülsz vagy állsz és velük együtt zenged vagy csápolsz. Ezt én mondom neked aki Istenhívőnek vallja magát és nem ítélkezem hogy ne ítéltessek.
2013. jan. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

Én voltam párszor pár ismerősöm jóvoltából, bár ma sem tudom, hogy a Hit Gyülekezetéről van-e szó, vagy valami hozzá hasonló irányultságú baptista gyülekezetről.


Nekem nem tetszett, mert az egyikük minden másfajta filozófiáról azt mondta, hogy a Sátán műve, és kerülni kell, mint a pestist; ami máris lehetetlenné teszi a megismerést. Nem is ismerte őket, valótlanságokkal próbálta igazolni a kereszténység egyedüli létjogosultságát, például azt állította, hogy Buddha nem érte el a megvilágosodást és ezt a halálos ágyán beismerte; ami egyszerűen nem igaz.

Aztán még elmesélte az élettörténetét, hogy züllött emberből hogyan tért meg, és hogy megszabaduljak ugyanezektől, nekem is ezt kell tennem. A hiba csak ott volt, hogy amit ő elmesélt a múltjáról, abból rám nézve még véletlenül sem volt egyezés, alapból feltételezte, hogy fiatalként és nem megtértként csak úgy élhetek.


Lehet, hogy csak én botlottam bele egy ennyire szélsőségesen hozzáálló emberbe, ezért még nem ítélem el az egészet - na például Jézus "ne ítélkezz" tanítását elfogadom, mielőtt még valaki azt hiszi, hogy elmarasztalom a vallásokat.

2013. jan. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!