Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mit jelent szó...

Szerintetek mit jelent szó szerint venni a Bibliát?

Figyelt kérdés

Én eddig két féle módon láttam a szó szerint vevés értelmezését.

Első esetben jó dolog, ha szó szerint vesszük a Bibliát, második esetben viszont abszolút butaság.



1. értelmezés:

Nem szabad kihagyni semmit sem a törvényekből, lényegből.


2. Én inkább ebben az értelemben szoktam használni, amit mindjárt kifejtek egy példával.

Ki veszi szó szerint a Bibliát ebben az esetben, ami negatív?

Ha le van leírva, hogy a törvények mindig legyenek a szemünk előtt, a buta és ravasz embernek ez azt jelenti, hogy akkor cselekszünk helyesen, ha a fejünkbe vernünk egy rozsdás szöget és ráaggatjuk a törvényeket, hogy mindig lássuk őket.


Az a helyes viselekdés viszont, ha a szívünkkel és az elménkkel törekszünk betartani ezeket, a Szentszellem segítségével és nem szó szerint veszünk mindent.


A lényeg az, hogy megfelelően kell értelmezni a dolgokat, alaposan meg kell vizsgálni!

Tehát szó szerint kell venni a Bibliát, de nem szó szerint. Remélem értitek:)



2013. jan. 17. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szentszellem NINCS. A Bibliát el kell olvasni ( nem egyszerre), elgondolkodni, azon amit olvastál és tanulni belőle. A tanultakat hasznosítani a saját életedben. Ehhez nem kell semmilyen segítség, csak józan ész.
2013. jan. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szentlélek már megfelel, avagy azt is tagadod-e?


Egyébként mi az ami nekem hasznos?

Milyen a józan ész?


Mi a helyzet az ateistákkal?

Ők miért nem fogadják el a Bibliát?

Nem józan nekik vagy nincs belőle hasznuk?

2013. jan. 17. 20:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. A Bibliát szó szerint kell venni. De ebben benne van az is, hogy amikor nem megfelelő a törvényt szószerint betartani, akkor az irányelvét kell, és mindig az alapvető törvény figyelembe vételével kell cselekedni. Ezt Jézus is megmondta: "a sabbat van az emberért, és nem az ember a sabbatért".
2013. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tehát egyet értek.
2013. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

"Mi a helyzet az ateistákkal?

Ők miért nem fogadják el a Bibliát?"

Amiért te meg elfogadod, hiszen Isten léte vagy nemléte egyaránt bizonyíthatatlan.

Onnantól, hogy hit kérdése, teljesen fakultatív az egész, és amióta nem égetik meg a másként gondolkodókat, még magyarázkodni sem kell :)

2013. jan. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen egyetértek veled. Nagyon elszomorít, hogy sokan valóban úgy veszik szó szerint a Bibliát, ahogy a 2. számú példáddal illusztráltad. A Szentlélek vagy Szentszellem (voltaképpen mindkét megnevezés korrekt) segítsége nélkül lehetetlen helyesen értelmezni a Bibliát. Mindig, mindenkor, mindenben szükségünk van a Szentlélek segítségére. Ő egy felbecsülhetetlen értékű, nagyszerű segítőtárs, aki nélkül el lennénk veszve.
2013. jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ateista vagyok, megpróbálom elmagyarázni, hogy miért hagyom teljességgel figyelmen kívül a Bibliát.


Jó, persze, azért, mert szerintem nincs Isten és ennek megfelelően semmit nem mondhatott nekem, de ez most mellékes.


Egy jó utasítással szemben alapkövetelmény, hogy egyértelmű legyen. Ha a világmindenség tökéletes teremtőjének a tökéletes szava lenne, akkor a benne lévő utasítások legalább annyira egyértelműek lennének, mint a fűnyírómhoz vagy a villanyborotvámhoz tartozó használati utasítás. De a Biblia esetében nem ez van. Nagyon nyakatekert magyarázatokat kell adni ahhoz, hogy egyáltalán erkölcsileg elfogadható legyen (pl. nem öljük meg a szombaton dolgozókat és a homoszexuálisokat az erre vonatkozó, több helyen is megtalálható, látszólag félreérthetetlen utasítás ellenére sem). Rengeteg rész a szöveg más részeivel is ellentmondásban van.

Ha egyszer bennünk megvan a megfelelő tudás, hogy kiválasszuk, hogy mi jó és mi nem, mit kell betartani és mit nem, akkor onnan már csak egy lépés (amit sokan sajnos nem tesznek meg) kidobni az egészet, és a saját fejünk alapján eldönteni, hogy mi jó és mi nem.

2013. jan. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es! A Biblia 1600 éven át íródott, és benne van, hogy csak a végén jut el a tökéletes állapotba. Ezért kell sorrendben olvasni. Amilyen törvények a VÉGÉN érvényben vannak, azokat kell betartani. És így már egyértelmű.


Ráadásul amikor valakit meg kell ölni, az CSAK A ZSIDÓKRA, ÉS NEM A KERESZTÉNYEKRE vonatkozik, és ez le is van írva.

2013. jan. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.


Továbbra sem egyértelmű, hogy az az Isten, aki kezdettől fogva tökéletes, miért fordul szembe akkor 1600 év alatt (?) azzal, amit eredetileg mondott. Akkor most vagy az nem volt jó, amit eredetileg mondott, vagy az nem, amit később, de a lényeg az, hogy valamikor tévedett. Ez meg ellentmond azzal, hogy tökéletes.

2013. jan. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!