Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, ti mennyit...

Katolikusok, ti mennyit olvassátok a Bibliát? Milyen szisztéma szerint? Illetve mit tanított nektek Isten mostanában az Ő Igéjéből? Mennyire van ez hatással a mindennapjaitokra?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 01:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sok Bibliaidézetet ismerek, de teljes egészében nem olvastam még el eddig, épp nemrég határoztam el, itt az ideje megejteni.Különösebb szisztémára nem gondoltam, egyszerűen az elejétől végig, szerintem úgy teljes.Hogy milyen hatással lesz a mindennapjaimra, azt még nem tudhatom, de biztos vagyok benne, h sok tanulságos dolgot tudhatok majd meg !!
2010. jan. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szóval már az olvasáshoz is szisztéma kell?

Esetleg írd le,hogyan moshatnánk át saját agyunkat önmagunk,hogy sok szektának ezzel már ne kelljen foglalkoznia...

2010. jan. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy kinyitjátok a Bibliát ahol éppen kinyíllik, vagy visztek bele valmi rendszert is? Vagy esetleg bizonyos témát tanúlmányoztok? (Egyébként meg ha a Biblia olvasás számodra egyenlő az agymosással, akkor ott komoly gondok lehetnek.)
2010. jan. 5. 14:16
 4/14 anonim ***** válasza:
Azt is olvastam nemrég hogy sokan jönnek majd az én nevemben... Mint pl a Jehova tanúi, akik állandóan itt nyomulnak a provokatívnak szánt átlátszó kérdéseikkel kihasználva a névtelenség adta lehetőségeket.
2010. jan. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha ez megnyukrat, akkor nem vagyok jehovás, ők tényleg egy szekta (A Szentháromság és Krisztus Istenségének a tagadása nagyon gáz.)
2010. jan. 5. 18:38
 6/14 anonim ***** válasza:

Én sorban olvasom az Újszövetség könyveit, már többedszerre. Az Ószövetségből meg a könnyebben megérthető könyvek közül, de azt is sorban. Vagyis első fejezettől az utolsóig. Nem csapkodom. Az Ószövetség elbeszélőbb, azt akkor szoktam, ha több időm van, az Újszöv. meg ha egy-egy velős gondolatra vágyom.

Szeretnék rajta többet elmélkedni, hogy tudjam alkalmazni is :$

2010. jan. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
habár én nem vagyok katolikus, de szoktam olvasni a bibliát, viszont a háromság szót mindeddig nem találtam benne, ami nagyon gáz, tekintve hogy van egy ún. háromségtan. ennyi erővel a szubatomi részecskegyorsulás tan is lehetne bibliainak mondott tan, hiszen az sincs benne a bibliában. a biblia olvasása olyan hatással van rám, hogy késztetést érzek, hogy beszéljek az olvasottakról az embereknek. a névtelenségre: te, aki felhánytorgatod ezt, elfelejtkeztél bemutatkozni. és a privátod sincs kinn. vagy csak másra vonatkozik az általad kifogásot dolog, saját magad nem vagy a saját magad által megfogalmazott "törvények" alatt?
2010. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
És hol olvastál a Bibliában az őrtorony folyóiratról vagy a bruklini a teokratikus szervezetről ?
2010. jan. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
arról sehol, mint ahogy a vatikán, és a katolikus szó sincs benne. ellenben a hű és bölcs rabszolga, aki kiossza a szellemi eledelt: máté 24:25
2010. jan. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez is jellemző a jehovisták pofátlankodására, hogy eleve a kérdés katolikusoknak szólt, erre idejön szórni a hülyeségeit.


Mt 24:45-51 a példázat a 24-25. fejezet egészével együtt vigyázásra és sáfárkodásra int, nem a 20. századról jövendöl. Az Őrtorony vezetősége azonban Jézus példázatát (Mt 24:45) próféciaként értelmezi, önmagára vonatkoztatja ('hű és értelmes rabszolga osztály'), és azt állítja, hogy az ő feladata Isten népének 'idejében megadni az eledelt' (a Társulat kiadványait). E kiadványok az igazságot tartalmazzák, és ezek, illetve a felkentek nélkül senki sem értheti helyesen a Bibliát. Ezért nem mernek a Tanúk önállóan gondolkodni, ezért akarnak mindig mindennek utánanézni az Őrtorony-irodalomban. A szervezetet nélkülözhetetlennek érzik, mert elfogadták a szervezet tekintélyét és elhitték azt az állítását, hogy nélkülözhetetlen.

2010. jan. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!