Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért az iszlámhívők között...

Miért az iszlámhívők között van ennyi elvakult terrorista?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy tudom, hogy nem minden iszlamista tömeggyilkos terrorista, sőt nagyon sokan elítélik az iszlámhívők között ezeket a cselekményeket.


Én magam keresztény vagyok, és nyilván jól esne, ha mindenki abban hinne, amiben én, de soha nem akartam senkit meggyőzni, pláne nem azzal, hogy önellentmondóan ezreket gyilkolunk meg. Bár erre szép példa volt az inkvizíció úgy 500 éve... Olyat se hallottam még, hogy egy zsidó pisztolyt fog valaki fejéhez, hogy térjen meg. Vagy egy buddhista.. vagy bárki.


Tehát az a kérdésem, hogy mit gondoltok, miért pont ennél a vallásnál alakult ki ez?

Miért lesz jobb nekik, ha a Föld nyugati felén robbantgatnak, ártatlanokat ölnek?


Tényleg előítélet nélkül szeretném megérteni ezt.



2013. jan. 17. 22:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Mert ez a vallás nem világosult fel még , kb 500 évvel fiatalabb a kereszténységnél és 500 évvel is van lemaradva.


Csak igen kevés iszlám ország lett szekuláris tehát az állam leválasztva a vallástól.

Sajnos sok ország erre képtelen.

Az erőszakosabb , fundamentalista muszlimok elnyomják a mérsékeltebbeket.

2013. jan. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Ozmium42 ***** válasza:
54%
Mondjuk azért, mert a nyugati világ őket cseszegeti állandóan, ők meg visszatámadnak? (némelyek fejjel a falnak)
2013. jan. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Az én véleményem szerint nem a vallásban kell keresni a választ. Mind a Koránban, mind a Bibliában, illetve más szentkönyvekben is vannak erőszakos, erőszakra buzdító részek. Nem hiszem, hogy ez határozná meg a követők viselkedését.

Az iszlám radikálisok egytől-egyig arab államokból kerülnek ki, illetve Indiából, ezek az országok elég messze vannak még jelenleg a felvilágosult, nyugatias gondolkodástól. Indonézia is iszlám ország, mégis nyugalom van, nincsenek terroristák.

2013. jan. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
29%

3-as valaszolo


Indoneziaban nyugalom van es nincsenek terroristak? Nezz utana jobban a dolgoknak...

2013. jan. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

"miért pont ennél a vallásnál alakult ki ez? "

He?

Ezt figyeld: van egy nagy ország, telitömve képmutató fundamentalista keresztényekkel. Ennek az országnak a hadserege az 50-es évek óta napjainkig szinte folyamatosan háborút folytat valami nyomorult ország ellen és százezerszámra irtja a lakosságot, persze dekomratikusan.

Tegyük fel újra a kérdésed:

Miért pont ennél a vallásnál alakult ki ez a sajátságos viselkedés? És lehet-e a halomra bombázott százezrek és a testre kötözött dinamit között valami összefüggés, esetleg okozati kapcsolat?

2013. jan. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"van egy nagy ország, telitömve képmutató fundamentalista keresztényekkel. Ennek az országnak a hadserege az 50-es évek óta napjainkig szinte folyamatosan háborút folytat valami nyomorult ország ellen és százezerszámra irtja a lakosságot, persze dekomratikusan."


Nem értelek. Nálunk (Európában) két világháború zajlott le és még jó pár nagy "konfliktus". Nem mellesleg itt vendégeskedtek a törökök is 150 évet.

Akkor most mi legyen? Repüljek egy bele utasszállítóval egy mecsetbe?

Nem értem az okozatot.

2013. jan. 17. 23:55
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Az utolsó azt akarta kifejteni, hogy Ámérika igen erős terjeszkedő politikát folytat, csak ezt mi valahogy elfogadhatóbbnak találjuk, az arabok azonban nem. Állást nem szeretnék foglalni, ahhoz nem vagyok tisztában egészen a dolgokkal.
2013. jan. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Pietrosol ***** válasza:
59%

Szia!


Gondolod,hogy a terrorizmusnak az iszlám valláshoz és nem a politikához vagy a képmutató,mosolygós gyarmatosításhoz van köze?

2013. jan. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
39%

Mert mint sok egyéb "vallásnál" itt sem az igazságot tanították meg az embereknek.


Jézus azt mondta, hogy ha megismerik az igazságot az igazság szabadokká teszi azokat, akiknek birtokában van.

Ami nem az igazságra épül, az a Vallás, vagy személy valójában a hazugság fogja, rabja,

S ez nem felüdülés ez egyéneknek, hanem teher.


Az igaz hit nem terhes, semmi rossz nincs benne, hanem tiszta, és békés...

Sajnos az évezredek során kialakult nézetek annyira bele ivódtak az emberekbe, hogy érdekes módon nem is akarnak szakítani vele, sőt egyesek még foggal körömmel ragaszkodnak hozzá.


Ahogy Jézus is bemutatta mi a helyes, de az emberek még sem mertek, vagy akartak változtatni.

Ma sincs más kép...

2013. jan. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
Ez nem a vallás, maximum a vallás politikai célú felhasználása. Pl. dzsihádról beszélnek, amikor az iszlám világ utolsó olyan vezetője, akinek esetleg még _joga_ lehetne dzsihádot hirdetni, az utolsó török szultán volt...
2013. jan. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!