Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit raknátok hozzá a 10...

Zsizsik666 kérdése:

Mit raknátok hozzá a 10 parancsolathoz, vagy éppen mit vennétek el belőle?

Figyelt kérdés

Szerintetek hogy lenne jó a mai korban? Illetve a ti értékrendetek szerint mi az ami elavult benne, vagy, ami még kellene hozzá?

(Vallásosok is írhatnak, ha úgy teljes, ahogy van, miért az, de most ne csak olyanokat, hogy Isten mondta, oszt' jóvan!', mer azt már mondtátok, bocsiiii)



2013. jan. 18. 15:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
23%

Elvenném: 1,2,3,4.

Hozzátenném, hogy ne tégy olyat mással, amit magad is gyűlölnél.

2013. jan. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Bocsánat, most látom, hogy ahány számozás, annyi féle.

Szóval ezeket venném el.

1. Ne tisztelj más isteneket.

2. Ne csinálj faragott képet (bálványt) és ne imádd.

3. Isten nevét hiába ne mondd.

4. Szenteld meg a hetedik napot.


Első voltam.

2013. jan. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem maradjon, azért mert az Isten-ember, és ember-ember közti való kapcsolat alapelveit tartalmazza, amelyek nélkül egyik sem lehet igazán jó, boldog.
2013. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
79%

A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 7. fejezet

Amit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták.


Pál Apostolnak Rómabeliekhez írt levele » 13. fejezet

Senkinek semmivel ne tartozzatok, hanem csak azzal, hogy egymást szeressétek; mert aki szereti a felebarátját, a törvényt betöltötte.


A János írása szerint való Szent Evangéliom » 13. fejezet

34

Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; amint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.

35

Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok.


A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 22. fejezet

36

Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?

37

Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

38

Ez az első és nagy parancsolat.

39

A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.

40

E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.


A Lukács írása szerint való Szent Evangéliom » 6. fejezet

31

És amint akarjátok, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is akképpen cselekedjetek azokkal.

32

Mert ha csak azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is szeretik azokat, akik őket szeretik.


Ebbe kb minden le van írva.

2013. jan. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
30%

Érdemes még ezeket is elolvasni és ígérem többet nem írok.

De minden le van írva, csak nem egy helyen.


Pál Apostolnak a Galátziabeliekhez írt levele » 3. fejezet

8

Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.


A János írása szerint való Szent Evangéliom » 15. fejezet

7

Ha én bennem maradtok, és az én beszédeim bennetek maradnak, kérjetek, amit csak akartok, és meglesz az néktek.

8

Abban dicsőíttetik meg az én Atyám, hogy sok gyümölcsöt teremjetek; és legyetek nékem tanítványaim.

9

Amiképpen az Atya szeretett engem, én is úgy szerettelek titeket: maradjatok meg ebben az én szeretetemben.

10

Ha az én parancsolataimat megtartjátok, megmaradtok az én szeretetemben; amiképpen én megtartottam az én Atyámnak parancsolatait, és megmaradok az ő szeretetében.

11

Ezeket beszéltem néktek, hogy megmaradjon ti bennetek az én örömem és a ti örömetek beteljék.

12

Ez az én parancsolatom, hogy szeressétek egymást, amiképpen én szerettelek titeket.

13

Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért.

14

Ti az én barátaim vagytok, ha azokat cselekszitek, amiket én parancsolok néktek.

15

Nem mondalak többé titeket szolgáknak; mert a szolga nem tudja, mit cselekszik az ő ura; titeket pedig barátaimnak mondottalak; mert mindazt, amit az én Atyámtól hallottam, tudtul adtam néktek.

16

Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket, és én rendeltelek titeket, hogy ti elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek, és a ti gyümölcsötök megmaradjon; hogy akármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja néktek.

17

Ezeket parancsolom néktek, hogy egymást szeressétek.

18

Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem elébb gyűlölt ti nálatoknál.

19

Ha e világból volnátok, a világ szeretné azt, ami az övé; de mivelhogy nem vagytok e világból, hanem én választottalak ki magamnak titeket e világból, azért gyűlöl titeket a világ.

20

Emlékezzetek meg ama beszédekről, amelyeket én mondtam néktek: Nem nagyobb a szolga az ő uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd; ha az én beszédemet megtartották, a tiéteket is megtartják majd.

21

De mindezt az én nevemért cselekszik veletek, mivelhogy nem ismerik azt, aki küldött engem.

22

Ha nem jöttem volna és nem beszéltem volna nékik, nem volna bűnük: de most nincs mivel menteniök az ő bűnöket.

23

Aki engem gyűlöl, gyűlöli az én Atyámat is.

24

Ha ama cselekedeteket nem cselekedtem volna közöttük, amelyeket senki más nem cselekedett, nem volna bűnük; de most láttak is, gyűlöltek is, mind engem, mind az én Atyámat.

25

De azért lőn így, hogy beteljesedjék a mondás, amely megiratott az ő törvényökben: Ok nélkül gyűlöltek engem.

26

Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, akit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, aki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.

27

De ti is bizonyságot tesztek; mert kezdettől fogva én velem vagytok.


Jakab Apostolnak közönséges levele » 2. fejezet

8

Ha ellenben megtartjátok a királyi törvényt az Írás szerint: Szeressed felebarátodat, mint tenmagadat, jól cselekesztek.

9

De ha személyválogatók vagytok, vétkeztek, elmarasztaltatva a törvény által, mint annak megrontói.

10

Mert ha valaki az egész törvényt megtartja is, de vét egy ellen, az egésznek megrontásában bűnös.

11

Mert aki ezt mondotta: Ne paráználkodjál, ezt is mondotta: Ne ölj. És ha nem paráználkodol, de ölsz, törvényszegővé lettél.

12

Úgy szóljatok és úgy cselekedjetek, mint akiket a szabadság törvénye fog megítélni.

13

Mert az ítélet irgalmatlan az iránt, aki nem cselekszik irgalmasságot; és dicsekedik az irgalmasság az ítélet ellen.

14

Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?

15

Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül,

16

És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, amikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna?

17

Azonképpen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

18

De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

19

Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.

20

Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?


24

Látjátok tehát, hogy cselekedetekből igazul meg az ember, és nem csupán hitből.

26

Mert amiképpen holt a test lélek nélkül, akképpen holt a hit is cselekedetek nélkül.


A Lukács írása szerint való Szent Evangéliom » 6. fejezet

36

Legyetek azért irgalmasok, mint a ti Atyátok is irgalmas.

37

Ne ítéljetek és nem ítéltettek; ne kárhoztassatok és nem kárhoztattok; megbocsássatok, néktek is megbocsáttatik;

38

Adjatok, néktek is adatik; jó mértéket, megnyomottat és megrázottat, színig teltet adnak a ti öletekbe. Mert azzal a mértékkel mérnek néktek, amelylyel ti mértek.

39

Példabeszédet is monda nékik: Vajjon a vak vezetheti-é a világtalant? avagy nem mindketten a verembe esnek-é?

40

Nem feljebb való a tanítvány az ő mesterénél; hanem mikor tökéletes lesz, mindenki olyan lesz, mint a mestere.

41

Miért nézed pedig a szálkát, amely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, mely a te saját szemedben van, nem veszed észre?

42

Avagy mi módon mondhatod a te atyádfiának: Atyámfia, hadd vessem ki a szálkát a te szemedből, holott te a te szemedben lévő gerendát nem látod. Te képmutató, vesd ki először a gerendát a te szemedből és azután gondolj arra, hogy kivesd a szálkát, amely a te atyádfia szemében van.

43

Nem jó fa az, amely romlott gyümölcsöt terem; és nem romlott fa az, amely jó gyümölcsöt terem.

44

Mert minden fa az ő tulajdon gyümölcséről ismertetik meg; mert a tövisről nem szednek fügét, sem a szederindáról nem szednek szőlőt.

45

A jó ember az ő szívének jó kincséből hoz elő jót; és a gonosz ember az ő szívének gonosz kincséből hoz elő gonoszt: mert a szívnek teljességéből szól az ő szája.

46

Miért mondjátok pedig nékem: Uram! Uram! ha nem mívelitek, amiket mondok?

47

Valaki én hozzám jő és hallgatja az én beszédimet és azokat megtartja, megmondom néktek, mihez hasonló.

48

Hasonló valamely házépítő emberhez, aki leásott és mélyre hatolt, és kősziklára vetett fundamentomot: mikor aztán árvíz lett, beleütközött a folyóvíz abba a házba, de azt meg nem mozdíthatta: mert kősziklán épült.

49

Aki pedig hallgatja, de nem tartja meg, hasonló ahhoz az emberhez, aki csak a földön építette házát fundamentom nélkül: amelybe beleütközvén a folyóvíz, azonnal összeomlott; és nagy lett annak a háznak romlása

2013. jan. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
69%
Hát én két buddhista paranccsal megtoldanám ezt a tizet, a "ne ülj magas és kényelmes székeken" valamint "a ne aludj nagy és kényelmes ágyakban" parancsokkal.
2013. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Én a ne lopj-ot írnám át, ne vedd el ami nem a tiéd-re.
2013. jan. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
63%

Saint Germain gróf


Egyébként ez is benne van a Bibliában (majdnem így), csak egyesek nem hajlandóak figyelmbe venni valamiért...


A 1x parancsolatban ez is benne van:


"Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, ami a te felebarátodé"


Ennél azt kell tudni, hogy nem akkor leszel bűnös, ha esetleg azt gondolod, hogy de jó lenne, ha....

Hanem ha terv fogalmazódik meg benned, hogy végrehajtod azt a cselekedetet. Tehát a döntés pillanatában követsz el bűnt és nem a cselekedet megtörténte esetén. De a gondolat még nem bűn, max kísértés.

2013. jan. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
66%

Ne paraznalkodj vastagon szednem es elso helyre tennem

Akkor nem lenne ennyi tonkrement hazassag csonak csalad es abortusz.

ha az emberek tiszteletben tartanak mas ferjet feleseget es a tarsadalom szigorubb lenne a hazassagtorokkel.

2013. jan. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: Egyet értek veled, a házasság ma már csak névleges dolog, mindenki úgy vág bele, hogy ha nem megy majd elválok. Szényen.
2013. jan. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!