Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért jobb a biblián alapuló...

Mulder614 kérdése:

Miért jobb a biblián alapuló oktatás, mint a közoktatás?

Figyelt kérdés
Ki melyiket részesíti előnybe, és miért?

2013. jan. 22. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
miért jobb? - ki mondta, hogy jobb?
2013. jan. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%

Nem jobb.

Amúgy végső soron a közoktatás is a Biblián alapul:

Szeresd felebarátodat, mint magadat, stb., ebből következik, hogy a gyermekeket fel kell vértezni tudással az életre.

Persze, konkrétabban a közoktatás nem a Biblián alapul, hanem az Alaptörvényen, amelyik védi a gyermekek jogait.

Ha a Fidesz oktatáspolitikáján akarsz gúnyolódni, keress más fórumot erre.

2013. jan. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A biblián alapuló oktatás alatt mi értesz? Én nem jártam egyházi iskolába, mégis hívő keresztény lett belőlem. A kettő nem biztos, hogy összefügg. Az iskolai oktatás lexikai ismereteket adhat, a hithez azonban ez nem elég.
2013. jan. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem a Biblián alapuló oktatás a rossz, hanem az, mit a Fidesz akar ráerőltetni a gyerekekre!

Felesleges a vallást bevinni az oktatásba!

Pedig én is vallásos vagyok.

2013. jan. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Egy olyan országban, ahol vallásszabadság van nem szabadna a közoktatásba erőszakosan belevinni egyetlen vallás tanításait sem.

Fordított esetben mit szólna bármelyik keresztény felekezet híve, ha a gyerekének a Korán tanításait kéne magáévá tennie a közoktatás keretében?

2013. jan. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy Biblián alapuló oktatás?

Meg, hogy jön ide a politika, azonkívül, hogy néhány kreténnek mindenről az jut az eszébe?

2013. jan. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Értékes ***** válasza:
Mindkét oktatásra szükségünk van, és mindegyiknek meg van a maga helye az életünkben.
2013. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem biblián alapuló iskolákra gondoltam, hanem arra hogy a bibliai vagy a közoktatási tanácsok segíthetnek-e jobban a boldogabb élet megvalósításához.
2013. jan. 22. 16:29
 9/12 yuda ***** válasza:
100%

Véleményem szerint a demokrácia azt is jelenti, hogy szabad vallásgyakorlás van és ez abszolut magánügy. Erre iskola/állam/politika... nem kötelezhet, ha mégis megteszi, vagy bármilyen nyomást gyakorol, megkülönböztet, akkor az nem demokrácia.

Azt hiszem ezzel állást is foglaltam.

2013. jan. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 lsandor ***** válasza:
Szerintem egy fontos kérdés, hogy a közoktatás felkészít-e az életre? Szerintem nem. Arra igen, hogy meg tudjunk élni és ehhez hasonlóak, de hogy milyen emberek legyünk, vagy értelmet és célt találjunk az életünknek, abban már a Biblián alapuló oktatás segíthet
2013. jan. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!