Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták hogy lehetséges ez?

Ateisták hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Minél több biblia kritikát olvasok és hallok még annál jobban hiszek istenben.

Nem gondoljátok hogy valamit nagyon rosszul csináltok?



2013. jan. 22. 21:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
Nem azért, de nem tök mindegy? Engem sem érdekel ki miben hisz, én csak ennyit akarok viszont kapni. És nem érzem azt, hogy rosszul csinálnék bármit is...
2013. jan. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%

Ez érdekes, mert én is így vagyok vele:)

Általában a stílus maga visszataszító + sokszor teli vannak a szövegek tárgyi tévedésekkel és ferdítésekkel.

Természetesen tisztelet a kivételnek, mert sok ateistával el lehet beszélgetni normálisan és szoktak érdekes dolgokat is írni...

De amikor valaki már azzal jön, hogy nekünk csöpög a nyálunk, amikor még a saját nézetét sem ismeri, az elég ciki.

2013. jan. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%

Katolikus vagyok és ez felháborító kérdés!

Ha tényleg keresztény vagy, ilyen szító szövegeket írsz ki, akkor elmondom, hogy nem úgy hiszel Istenben, ahogyan kellene. A Jézus a szeretetre tanít, te pedig viszályt szítasz. El kellene szégyellned magad és átgondolni az egészet, hogy hogyan hiszel. Jézus nem hiszem, hogy ilyen kérdéseket föltenne.

A saját egyházadra, a kereszténységre hozol szégyent. Az volna dolgod, hogy a hitedet terjesszed, nem az, hogy másokat cukkolj Istennel.

2013. jan. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Úgy lett megírva, hogy így legyen. Had adjak egy tanácsot, ha úgy gondolod, hiszed, hogy létezik valamilyen természetfeletti erő, amely a világot egyben tartja és megalkotta ezt a csodás rendszert, akkor tedd csak nyugodtan. De ehhez nem szükséges a különböző katolikus, muszlim és egyéb nevetséges meséket gondolkodás nélkül benyakalni.
2013. jan. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Salx Narval ***** válasza:
60%
Segítünk elmélyíteni a hiteteket.:D Ezek szerint jól csináljuk, nem? Összetereljük Isten szétszéledt nyáját, mi ebben a rossz? :D
2013. jan. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

3.:

Katolikus barátom, remélem akkor is ilyen nagy hévvel szavalsz, amikor a testvéreidet próbálják megszégyeníteni itt az oldalon!

2013. jan. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%

Ez nem meglepő. Igen kevés ateista van csak, aki mögött valóban tudás és műveltség van és ez alapján érvel. A legtöbb ateista egy fotelból böfögő mezei panelproli, aki legfeljebb akciófilmekből, legdurvább esetekben ponyvaregényekből vagy sokadrangú áltudományos filmekből szerzi az ismereteit. Persze ez meglátszik a kommentjeiken is, a műveletlenséget vagdalkozással, fikázással próbálják leplezni.


Én a főiskolán a történelem/régész/muzeológus szakon egyetlen megrögzött ateistával sem találkoztam 3,5 év alatt. Persze nem volt mindenki keresztény, de valamilyen vallási elképzelése a legtöbb hallgatónak volt. És ez talán nagyon nem véletlen. Érdekes mód, akik tudományos szinten tanulnak ezekről a dolgokról, alig akad köztük ateista. Az ateisták nem ezekből a körökből kerülnek ki. 10%-uk, aki tényleg bír valamilyen műveltséggel általában valamilyen természettudományos körből (aminek azért nem sok köze van a történelemhez, teológiához, tehát ami kellene a vallások megértéséhez), 90%-uk viszont külvárosi proli, aki látta a Da Vinci Kódot és tudoósnak képzeli magát. Ez az ateisták fő bázisa: tanulatlan, félművelt prolik.


A világ egyik legnagyobb átverése, hogy a vallásos emberek (bármilyen vallás!) hiszékenyebbek. Ellenkezőleg. Egy vallásosnak megvannak a vallása szabályai, dogmái, de vallásosokat nem látsz Ezo Tv-t bámulni, vagy épp szerencsejátékozni, horoszkópokat bújni, mindenféle távgyógyígyótnak bedőlni, UFO-któl rettegni, és a többi....A vallásos vakon hisz a maga vallásában, de minden mással szemben egészségesen bizalmatlan, egészségesen gyanakvó (ez jellemző a tiszta gondolkodású és erős kiállású falusi parasztemberekre minden időben többnyire!).....míg a vallástalanok (szilárd világnézet híján) minden sz.rra kaphatóak, bedőlnek, minden vallási/áltudományos divathullámnak egyből felülnek....NO és még ők vádolják hiszékenységgel azokat, akik nem dőlnek be ilyesmiknek....


Sajnálom ha valakinek ez böki a csőrét, de nekem ezek a tapasztalataim....Kevés ateistával találkoztam, aki megütötte volna a valódi tudományosság mércéjét.....a legtöbbje 1-2 filmet látott, beképzelt proli volt.....

2013. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

Nem vagyok ateista, agnosztikus vagyok, de a kereszténység egyáltalán nem fogott meg, és nem hiszek a a bibliai Istenben.


Sokat írok ezekbe a kategóriákba, és nem hiszem, hogy valamit rosszul csinálnék, mivel senkit nem akarok kitéríteni a hitéből, úgysem tudom. Én szimplán szeretek vitatkozni, új ismereteket szerezni ezáltal, és alapból érdekel a teológia, de senkinek nem mondom meg, hogy miben higgyen.


Ha folyamatosan csak kritikákat olvasnál, akkor előbb-utóbb meginogna a hited, de mivel itt az oldalon folyamatosan a vallásosok is ellenérvelnek, ezért természetes, hogy nő a hited, hiszen inkább nekik hiszel, és nem nekünk.


A mi írásainkban mindig keresed a hibát, a normális vallásosok okfejtéseit pedig szimplán elfogadod.

Ha az igazságot keresed, akkor ezen érdemes felülkerekedni, mivel sosem fogsz kiszabadulni a jelenlegi felfogásodból, és nyitottság nélkül az ember megreked egy szemléletben, ami nem biztos, hogy igaz. Azonban ha te jól érzed magad Istenhívőként, akkor talán kár is felülbírálni a vallásos válaszolókat, és elfogadni a nem hívők átgondolt hozzászólásait, ha egy jó hitben maradsz, azzal sokat nem vesztesz.

2013. jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

6:


Én nem hiszem, hogy a kereszténységnek az volna a célja, hogy egymást gyűlöljük. Nem kell csodálkozni azon, hogy ők is utálnak minket, ha mi is gyűlölködünk velük. Ez nem vezet sehova. Gondolj bele, ilyen helyzetben Jézus mit szólna? Szerinted az ilyen kérdésekért megtapsolná a kérdezőt? Azt hiszem, ha itt lenne köztünk jól lebaltázná.

Kiállok magunk mellett, de itt most nem azok kezdték a gyűlölködést, akik nem hisznek Istenben, hanem pont mi. Legalább nekünk keresztényeknek lehetne annyi eszünk, hogy nem irkálunk ki ilyeneket, hiszen ezzel magunkról állítunk ki szegénységi bizonyítványt. Még ha szidnak is minket akkor is csak finom szavakkal kellene kinyilvánítani nem tetszésünket. Borzasztó, hogy aki még hívő az is háborúzik ilyen hülyeségekkel. Egy kettő embernek tényleg, lehet többet kellene tanulmányozni a Bibliát, vagy Jézus tanítását, vagy csak szimplán templomba járnia. Aztán meg lehet csodálkozni, amikor szidják a keresztényeket, hogy azok is csak ugyanolyan otromba közönséges emberek. Szomorú, hogy a saját egyházadról ilyen képet mutatsz ki, holott ez elvileg nem így van és utána meg mártírkodik a bűnös.

2013. jan. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Hol látsz te gyűlölködést ebben a kérdésben? Nem ítélkezett senki fölött, nem akart egyetlen ateistát se elátkozni, pokolra küldeni, karóba húzni. Felesleges belemagyarázni ilyeneket.
2013. jan. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!