Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Micsoda az Úrnak terhe?

Micsoda az Úrnak terhe?

Figyelt kérdés

2013. jan. 27. 00:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Kiszel Tünde, Erdélyi Mónika és a végtelenségig lehetne sorolni a sok "rakétamérnököt"...
2013. jan. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát nagyon vicces kedvetekben vagytok ma.

az előbb volt egy kérdés, hogy Jézusnak milyen végzettsége volt, és valaki azt írta, hogy okleveles természet gyógyász.


Ejnye-bejnye...

És most egy válasz ami hamarosan óriási nullával ér véget.

(Jeremiás 23:33) 33 „Ha pedig megkérdezi tőled ez a nép vagy a próféta vagy a pap: »Mi Jehova terhe?«, akkor így szólj hozzájuk: »,Ti vagytok az — de még mekkora teher! Bizony elhagylak titeket’ — ez Jehova kijelentése.«


19 A „tehernek” fordított héber szónak kettős jelentése van. Ez utalhat egy súlyos isteni bejelentésre, vagy valamire, ami valakire ránehezedik és elfárasztja. Itt az „Úr terhe” kifejezés egy súlyos próféciára vonatkozik — arra a bejelentésre, mely szerint Jeruzsálem pusztulásra ítéltetett.


Mi az „Úrnak terhe” ma? A súlyos prófétai üzenet Isten Szavából. Végzettől súlyos, mivel a kereszténység közelgő pusztulását hirdeti. Ami Jehova népét illeti, súlyos felelősség terhel bennünket, hogy bejelentsük az „Úrnak ezt a terhét”. Ahogy a vég közeledik, el kell mondanunk mindenkinek, a kereszténység akaratos népe „teher”, igen, „Ó, micsoda teher!” (NW) Jehova Isten számára, és hogy hamarosan megszabadul ettől a „tehertől” azáltal, hogy a kereszténységet csapásokkal sújtja.

2013. jan. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

A 2-es válaszból jehovista gőgöt érzek ki.

Az Úr terhe azonos az Úr keresztjével. Aki követni akarja Őt, vegye fel a saját keresztjét, és csak így méltó hozzá. Nem nagyobb a szolga, mint az Úr. Mi is ezért, gyilkoljuk meg magunkban az óembert, feszítsük keresztre a bűnös voltunkat, és kiválasztottságunkhoz méltóan, a sötétség tetteit elhagyva éljünk. Krisztus a fő, az egyház a teste, el kell tehát szenvedjük mindazt, amit a világ ránk mér.

2013. jan. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Második válaszadóval értek egyet.

Kicsit általánosabban megfogalmazva a "kereszténységnek a velejárói".

Például az az energia amit belefektetsz a hitéletbe, azok az áldozatok amiket azért hozol hogy a Biblia igazsága hasson.

Mondja azt is a Biblia, hogy vegyük fel a Krisztusnak az igáját (Máté 11,29-30), ami könnyű és gyönyörűséges. Ez gyakorlatilag az az elkötelezettség, hogy odaszánjuk magunkat a hitéletre, a Biblia olvasására, imádkozásra, istentiszteletre járásra. Mint minden kezdet ez is nehéz. Sokszor nincs kedve az embernek, tehát áldozatokat kell hozni, lemondásokkal jár, hogy nem azt tesszük amihez kedvünk van. Viszont ha valaki ez bibliai módon teszi, akkor észrefogja venni hogy az igékben valóban valóság van, és tapasztalja hogy a befektetett energia az sokszorosan megtérül, már itt a földi életben. Ezért mondja a Biblia hogy könnyű, viszont gyönyörűséges. Iga, amit hordozni kell, de egy idő után már élvezettel hordozzuk.


Esik még szó hogy hordozzuk a magunk keresztjét. Ez nem a betegséget jelenti! Ez a romlott, bűnös természet megöldöklését jelenti. Hogy nem azt tesszük már amit a testünk jónak érez, hanem amit a Biblia jónak mond. Nem hallgatunk a bűnös vágyakra, hanem megöldököljük azt. Ez is energiát, odaszánást igényel, de azt mondja Jézus hogy "És aki föl nem veszi az ő keresztjét és úgy nem követ engem, nem méltó én hozzám." (Máté 10,38)

Sőt, Jézus azt mondja: "Mert aki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; aki pedig elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt." (Máté 16,25/Márk 8,35/Lukács 9,24)

Ez az evangélium három könyvében is szerepel. Azt jelenti, hogy miután megtértünk nem élhetjük ugyanazt az életet amit régen éltünk. Ez nem csak a bűnök elhagyását jelenti, hanem azt is, hogy már (saját döntésünkből) már nem tesszük azt amit a világban az emberek tesznek. Nem engedünk meg dolgokat magunknak, mert tudjuk hogy bűn vagy esetleg hiábavalóság.

2013. jan. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Még annyit hozzá tennék hogy az "Úrnak terhe" az nem valami teher amit Isten hordoz, hanem egy teher amit mi hordozunk, azért mert Istenéi vagyunk.
2013. jan. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves Szalonta.

Nem vagyunk Gőgösek.

Akkor Jeremiás is gőgös?

Mert bizony Jehova azt mondta neki, hogy közölje a papokkal, meg a vallás vezetőkkel, hogy Ők terhet jelentenek Istennek a tetteik miatt


Ha megvizsgáltad volna az ellenképi terhét Jehovának akkor láthatnád, hogy a saját népével sem kivételezett.

Jeremiás idejében Jehova Terhe, azok a papok és vallás vezetők voltak, akik semmibe vették Jehova törvényeit , prófétáit megölték, és súlyos terheket raktak a népre, megnehezítve az emberek amúgy is nehéz életét.

Ha elolvastad volna Jeremiástól idéztem, hogy ott megmondja Jeremiás a Papoknak szemtől szembe, hogy Ők a terhei az Istennek.

Ma pedig mi lehet Isten terhe ezek szerint, ha nem a magyarázata ennek.

De nem kell magyarázkodnom, sokan tudják hogy a keresztény vallások nem csak Istennek teher, hanem nekik is.

A jelenések könyve pedig pontot tesz ennek a végére, ahol a Vallásokat nagy büntetéssel fogja súlytani mert sok gonoszságot és hamis dolgokat tettek Isten nevében ahogy Jeremiás idejében is.


ez miért Gőg?


Azt hiszed könnyű volt Jeremiásnak Jehova üzenetét átadni a papoknak, meg a vallás vezetőknek akik halálra ítélték ezért? Népszerűtlen üzenetet hirdetett kortársai idejében sokan utálták ezért, mert pontosan ők voltak a gőgösek, féltették a hatalmukat.


Ma sem egyszerű olyan világban Isten jó, és elmarasztaló üzenetét hirdetni ahol ezért tudod, hogy gyűlölni fognak, de meg kell tenni, ez a parancs, Jeremiásnak is tetszett nem tettszett, mondania kellett, Jézusnak is.

2013. jan. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mikor pedig megkérdez téged e nép, vagy a próféta, vagy a pap, mondván: Micsoda az Úrnak terhe? akkor mondd meg nékik azt: mi a teher? Az, hogy elvetlek titeket, azt mondja az Úr.

Amely próféta vagy pap, vagy község azt mondja: Ez az Úrnak terhe, meglátogatom azt az embert és annak házát.

Kiki ezt mondja az ő barátjának és kiki az ő atyjafiának: Mit felel az Úr? és mit szólt az Úr?

És az Úrnak terhét ne emlegessétek többé, mert mindenkinek terhes lesz az ő szava, ha elforgatjátok az élő Istennek, a Seregek Urának, a mi Istenünknek, beszédét.

Ezt mondjad a prófétának: Mit felelt néked az Úr és mit szólt az Úr?

Hogyha az Úrnak terhét említitek, tehát ezt mondja az Úr: Mivelhogy ti e szót mondottátok: ez az Úrnak terhe, jóllehet küldék ti hozzátok, akik ezt mondják: Ne mondjátok: ez az Úrnak terhe;

Ezért ímé én elfeledlek titeket, és kigyomlállak titeket, és a várost, amelyet néktek és a ti atyáitoknak adtam, elvetem az én orcám elől.

És örökkévaló szégyent és örökkévaló gyalázatot hozok ti reátok, amely felejthetetlen.

Jeremiás próféta könyve 23. fejezet 33-40

2013. jan. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen értem a célzást, de ha elolvastad, akkor láthatod, hogy kiknek mondja, hogy ne mondogassák:


Ha megnézed az előtte lévő és az utána lévő verseket akkor rá mutat, hogy kiknek nem mondta, hogy emlegesse Jehova Terhét, és kinek mondta, hogy hirdesse.


(Jeremiás 23:32) . . .„Én azonban nem küldtem őket, és parancsot sem adtam nekik, ezért nem is lesznek hasznára ennek a népnek” — ez Jehova kijelentése.


34 Amely próféta vagy pap vagy nép azt mondja: »Jehova terhe!«, nos, szemügyre veszem azt az embert és annak háznépét. 35 Ezt mondjátok, ki-ki a társának és ki-ki a testvérének: »Mit válaszolt Jehova, és mit mondott Jehova?« 36 De Jehova terhét ne említsétek többé, mert kinek-kinek a saját szava lesz a teher, és ti megmásítottátok az élő Istennek, a seregek Jehovájának, Istenünknek a szavait.


Jehova nem mondta a papoknak, meg a népnek, hogy az Ő nevében prófétáljanak.

Jeremiásnak viszont mondta.

Tehát nem mindenkinek mondta a teremtő, hogy beszéljenek az Ő nevében, és mondogassanak hamis dolgokat.


Mindazonáltal a papi próféták is azt állítják, hogy az ő nevében beszélnek és ennélfogva a Biblia igazságát hirdetik. Ily módon a kereszténység vallási vezetői valójában „ellopják” az Isten hirdetésre választottjai által hirdetett szerencsétlenség-üzenet:


Látszólag Istentől beszélnek. Így bibliai szöveget is használhatnak ürügyül a politikai prédikációikhoz, sőt háborús propagandájukhoz. Jehova azonban az ilyen papi próféták ellen van, akiket nem ő küldött az őhozzá közelállók csoportjából, és akik „ellopják” szavait a Bibliából, hogy helytelenül alkalmazzák őket. — Jer 23:30, 31.


Hogyan fogja Jehova megmutatni, hogy az ilyen papi próféták csalók? Úgy, hogy nem engedi beteljesedni azt, amit ők „kijelentés”-ként hirdetnek, vagy amit az ő nevében állítanak.

Ő nem támogatja hamisságukat. „,Íme megyek a hazug álmok prófétái ellen’, ez Jehova kijelentése, ,akik ezeket beszélik és népem eltévelyedését idézik elő hazugságaikkal és dicsekvésükkel. Pedig én magam nem küldtem őket, sem parancsot nem adtam nekik. Ők tehát semmi esetre sem használnak e népnek’, ez Jehova kijelentése.”


A Jehova iránt tiszteletet nem tanúsító emberek nem szívesen fogadják, amit a tanuk „Jehova terhe” gyanánt kijelent. Ezért nem szeretnek emlékezni rá, mint valami igazán komoly dologra.

Ellenjavaslatként követik a saját prófétáikat és papjaikat, felmutatva azt, amit ők tartanak kitartóan Isten Szava igazi „terhének”. Ellenjavaslatuk azonban nem a Szent Íráson alapszik, hanem magánmagyarázaton, s így „mindegyiknek a saját szava” lesz. Az ilyen saját véleményüket követő vallásoskodóknak azt mondja a a Biblia Istene : „Ti megváltoztattátok az élő Istennek, a seregek Jehovájának, a mi Istenünknek szavait.”

2013. jan. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 munyamunya ***** válasza:
A Mindenható Isten rendelései és beszédei a javunkra vannak megadva. Ennek mondtak ellent azok, akik 'tehernek' fogták fel azt, és szerettek volna megszabadulni azoktól, vagyis eltértek a parancsolatoktól. Erre pedig az a Teremtő válasza, hogy 'oké, szóval szerintetek nehezek az én rendeléseim, lássuk akkor, mire mentek Nélkülem és a rendem nélkül'. Ezért mondja, hogy elhagyja őket, magukra hagyja, a saját kigondolásaikat követhetik, aminek gyászos következményei lesznek - vagyis ez lesz a valódi teher/nehézség a számukra.
2013. jan. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#4 vagyok. Bocsánat elírtam, nem a másodikkal, hanem a harmadikkal értek egyet.
2013. jan. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!