Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták! Válaszolnátok az...

Adventisták! Válaszolnátok az alábbi kérdésekre?

Figyelt kérdés

Olvasgattam az Adventista egyházról és számomra szimpatikus. A kérdéseim nem támadó, sem provokáló jellegűek!


1. A disznóhús tisztátalan étel a Biblia szerint (3Móz 11,7). Jézus ezt mondja:


"Nem az fertőzteti meg az embert, a mi a szájon bemegy, hanem a mi kijön a szájból, az fertőzteti meg az embert." - Mt 15,11 (Károli)


Más fordítás így fogalmaz: "Nem az teszi tisztátalanná az embert, ami kívülről megy be az emberbe, hanem ami az emberből kijön, az szennyezi be az embert." - Mt 15,11 (protestáns)


Jézus ezen kijelentése alapján miért nem esznek disznóhúst az Adventisták?


2. Az Úrvacsorán szőlőlét alkalmaznak a bor helyett, amikor Jézus vére a bor.


"És vevén a poharat és hálákat adván, adá azoknak, ezt mondván: Igyatok ebből mindnyájan;

Mert ez az én vérem, az új szövetségnek vére, a mely sokakért kiontatik bűnöknek bocsánatára.

Mondom pedig néktek, hogy: Mostantól fogva nem iszom a szőlőtőkének ebből a terméséből mind ama napig, a mikor újan iszom azt veletek az én Atyámnak országában." - Mt 26,27-29


A szőlőtőke termése a bor, nem?


3. Ha nem tudom elfogadni Ellen G. White-ot prófétának (és semmi hasonlónak) attól, lehetek Adventista?


4. Szombaton az Adventisták nem végeznek semmi munkát. Ha egy tagnak olyan munkahelye van, ahol szombaton is dolgozni kell, az bűnt követ el? Vagy ilyenkor mi a helyzet?


5. Szombaton az egész napot együtt töltik az Adventisták? Nem csak a délelőtti Istentisztelet van, utána mehet mindenki haza? Vagy ez gyülekezetenként változik?


6. Ha valaki csatlakozik az Adventistákhoz, de nem tud sűrűn eljárni a gyülekezetbe (nem részletezném), azt a személyt milyen hátrányok érhetik?


2013. jan. 30. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


5, 6-ra tudom a választ, mert erről beszélgettem már velük.

5. Ahogy akarod. Mikor én voltam, akkor 9-re mentünk és 3ig maradtunk. Más 11-re jött és ebéd után ment is.

6. Nem.

2013. jan. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló: A 6-os kérdésre mire "Nem" a válaszod? :) A 6-os kérdést azért tettem fel, mert olvastam, hogy aki nem jár el minimum az Úrvacsorákra, az később akkor lehet újra a gyülekezet tagja, ha újra megkeresztelkedik.
2013. jan. 30. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokat voltam közöttük, igaz, egy ideje már nem, de nem hitbeli okok miatt, csak így alakult.

Van egy nagyon jó barátom, aki adventista lelkész, ő biztos elmondana neked mindent, amit tudni szeretnél, de szerencsétlen tényleg szalad egész nap, annyi dolga van a gyülekezeteiben, mivel azt hiszem, hogy 5 települést lát el.


A válaszaim a következők (fenntartva azt, hogy tévedhetek, de mégis van azért némi rálátásom):


1: valóban ezt írja az Ószövetség, és elméletileg Jézus eljövetele után már szabadna mindenkinek disznóhúst ennie. Ők továbbra is tartják, hogy nem esznek ilyen húst, sőt, általában semmilyen húst, persze ez egyénenként változó lehet. Senkit nem szólnak meg amiatt, mert ő eszik húst.


2: Régen talán nem csak az erjedt lé volta bor, hanem a szimpla mustot is jelölte ez a név. Mellesleg náluk tilos az alkoholfogyasztás, de nem vetnek meg érte. Ismertem olyan embert, aki alkoholista volt, és úgy került a gyülekezetbe. Kigyógyult, segítették mindenben.


3: Igen, lehetsz. Személy szerint én is kicsit sandán nézek erre a nagy EGW-kultuszra, de a lelkész azt mondta, azért tekintik mérvadónak az ő műveit, mert olyan dolgokat írt le a 19. században, ami akkor elképzelhetetlen volt, vagyis Istentől származtatottnak tartják a munkásságát, ez volt a küldetése.

Semmilyen retorzió nem fog érni, ha nem tartod olyan fontosnak a könyveit, mint más. :)


4: A nagyon mélyen vallásosak nem, a többiek pedig igyekeznek kerülni a lehető legjobban. Ha azonban elkerülhetetlen, akkor sem szólnak semmit, mert nincs joguk ítélkezni. Ezek a normálisak. Vannak álszentek, erre készülj fel!


5: Nem, de elég sokat vannak együtt. Elméletileg minden gyülekezetben van délelőtti és délutáni Istentisztelet, valamint szombatiskola, ami közös Biblia-tanulmányozás. Ez a délelőtti tisztelet előtt volt mindig. Amikor közös ebéd volt, akkor aki akart, az maradt, és délután újra együtt voltak az Istentiszteleten. Nem tudom, hogy minden helyen így van-e.


6: Semmilyen, maximum annyi, hogy később keresztelkedsz ki, ha ez a szándékod. Azt tudni kell, hogy nekik fontos dolog ez, tehát ha nem tartanak késznek rá, akkor nem keresztelnek meg. El kell érni egy bizonyos szintet a hitben, amikor már hozzájárulnak. De mint mondtam, az megeshet, hogy lesznek olyanok, akik megszólnak ezért, de ne törődj velük, mert ők nem igazi adventisták, csak képmutatók.



Remélem, tudtam segíteni valamennyit. :) Ha van még kérdésed, akkor írj nyugodtan, de csak a jövő héten tudok válaszolni.

2013. jan. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Még pár gondolat kiegészítésképpen.

Nem tudom, hogy mennyire ismered már őket, de sokan sajnos mondanak ezt-azt, holott fogalmuk sincs róla. Abszolúte barátságos emberek, nem szólnak bele a dolgaidba. Ha kérdezik, miért nem voltál már régen, akkor is csak jó szándékból. Sosem próbálnak odakötni, megszerezni maguknak, hagyják, hogy magad találd meg az utat Isten felé. Ha jársz, jársz, ha nem, nem. És ez a fajta hozzáállás minden másra is igaz.

2013. jan. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
A Kádár-rendszerben az adventisták a magánszektorban dolgoztak. Kisiparosok, kereskedők egyéni gazdák voltak. Elterjedt köreikben a fésűs mesterség. Csontból faragtak fésűket, csattokat, emlék tárgyakat. Szombaton egész nap így tudtak a gyülekezetben lenni. Én imaház mellett laktam, így láttam. Fekete ruhában jártak még az egészen kicsi gyerekek is. Sokan vegetáriánusok voltak közülük.
2013. jan. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!