Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az adventisták szerint mi...

Az adventisták szerint mi szükséges ahhoz, hogy valaki Istennek tetsző életet éljen?

Figyelt kérdés

Mit vár el tőlünk az Úr?

És mi az amit konkrétan tilt?


Miben különböztök a többi protestánstól?



2013. jan. 28. 23:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Szoktatok tagokat kiközösíteni? Ha igen, akkor miért és hogyan?
2013. jan. 29. 00:14
 2/10 anonim válasza:
100%

Az adventista az egyik úgymond legegyszerűbb vallás. Az adventisták Isten követői. A Tízparancsolat betartása,valamint hit abban,hogy Jézus,az egyszülött fia meghalt értünk,hogy megváltsa az emberiséget.

Ami különböző a többi vallástól:

-Ahogyan a Tízparancsolatban is benne van: "Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt. Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat; De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja..."--> szombaton mennek az emberek templomba. [link]

-Bibliát olvasd,abban írja le pontosan,hogy az ember milyen tisztátalan állatot ne egyen (pl.páratlan ujjú patások)

-nincs gyónás,ha megbántál valamit,azt Istennek mondod el imában

-nincs bérmálás


egyéb infókat találsz: [link]

2013. jan. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Gyülekezeti taggá akkor válik valaki,ha megkeresztelkedik. Nem szoktak senkit kiközösíteni, én ilyenről még sosem hallottam. (nyilván nem a gyerekes kiközösítésre gondolsz,hanem valami komolyabbra) Az emberek megbocsájtanak egymásnak,ha a másik őszintén megbánja. Itt nincs úgymond törvény, szabad akaratodból választod ezt az utat. ( de például ha elvállalsz egy prédikációt,azt illik megtartani)
2013. jan. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Üdv!


Amit még tudni kell az Adventistákról:

-A keresztelés bemerítkezéssel történik

-Igyekeznek egészségesen élni

-Van náluk tizedfizetés (ebből él a lelkész)

-Az államtól nem vesznek fel milliókat

-Nemcsak a lelkész tarthat tanítást (persze ennek biztos vannak feltételei)

2013. jan. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Minden előttem író helyes és igaz válaszokat adott, én kiegészíteném csupán egy, de talán szó szerint életbevágó gondolattal (én magam is az adventista egyházhoz tartozom):


Jelenések Könyve írja: "Itt van a szenteknek békességes tűrése - itt, akik megtartják az Isten parancsolatait és a Jézus hitét.

Tudtommal az Isten tízparancsolatát rajtunk kívül csupán a zsidó hívők tartják meg, mármint az egészet, a szombatot is; mi megtartjuk ezeket és a Jézus hitét is.

A zsidók rengeteg törvényt betartanak, még a tízparancsolaton is túl, pedig csak ez az örök törvény, de nem fogadják el Jézust. Ebből mire lehet következtetni - és nem én írtam, hanem a Szentírás - , melyik egyház felel meg a Jelenések Könyvében leírtaknak? Nem írom le a választ - én tudom....

Természetesen sok érdekes dolgot lehetne még írni, de azt hiszem, a lényeg ITT VAN!

2013. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A választ erre a Bibliából kapod meg.


Én, az Úr, vagyok a te Istened, aki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek.

De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, akik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.

Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, aki az ő nevét hiába felveszi.

Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt.

Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat;

De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon se magad, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálóleányod, se barmod, se jövevényed, aki a te kapuidon belől van;

Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.

Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, amelyet az Úr a te Istened ád te néked.

Ne ölj.

Ne paráználkodjál.

Ne lopj.

Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot.

Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, ami a te felebarátodé.

Mózes 2. könyve 20:1-17


Az pedig felelvén, monda: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből és teljes lelkedből és minden erődből és teljes elmédből; és a te felebarátodat, mint magadat.

Lukács Evangéliuma:10:27


„Ne menjetek igézőkhöz és jövendőmondókat ne tudakozzátok, hogy magatokat azokkal megfertőztessétek. Én vagyok az Úr. A ti Istenetek.” (III. Móz. 19: 31)

„ Amely ember pedig az igézőkhöz és jövendőmondókhoz fordul, hogy azok után paráználkodjék, arra is kiontom haragomat és kiirtom az ő népe közül.” (III. Móz. 20: 6)

„És akár férfi, akár asszony, hogyha igéző, vagy jövendőmondó lesz közöttük, halállal lakoljanak; kővel kövezzék azokat agyon, vérök rajtok. (III. Móz. 20: 27)

„Varázsló asszonyt ne hagyj életben.” (II. Móz. 22: 10)

„Mikor te bemégy arra földre, amelyet az Úr, a te Istened ád néked, ne tanulj cselekedni azoknak a népeknek az utálatosságai szerint. Ne találtassék te közötted, aki az ő fiát, vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző. Se jelmagyarázó, se varázsló; se bűbájos se ördöngösöktől tudakozó, se titokfejtő, se halottidéző, mert mind utálja az Úr, aki ezeket műveli és ez ilyen utálatosságért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előled. Tökéletes légy az Úrral, a te Isteneddel.” (V. Móz. 18: 9-13)

„ A gyáváknak pedig és hitetleneknek és utálatosoknak és gyilkosoknak és paráznáknak és bűbájosoknak és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tűzzel és kénkővel égő tóban lesz, ami a második halál.” (Jel. 21: 8)

„De kinnmaradnak az ebek és a bűbájosok és a paráznák és a gyilkosok és a bálványimádók és mind aki szereti és szólja a hazugságot.” (Jel. 22: 15)

2013. jan. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az adventista vallás képmutató. A "régi" tagok szentségi szintjéhez viszonyít. Ragaszkodnak a Tízparancsolathoz, de sajátosan. Az Ő törvényük ilyen: Tartsd úgy ahogy tudod a szombatot, ne cigizz, ne igyál alkoholt, kifelé mutass magszimális szentséget, akár hazugság árán is, stb... Azt megfenyítik, akit dohányzáson kapnak, de simán engedik a válást és az újra-házasodást. Ilyenkor törlik magukat a gyülekezetből, majd újra felvetetik magukat és megkeresztelkednek, mintha most tértek volna meg. Tudnék még írni róluk, mert több évig köztük voltam, náluk keresztelkedtem
2015. jún. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az Ószövetséget viszonylag jól ismerik, de az Újszövetség nagy részét úgy nem fogadják el, ahogy a Szent Szellem kinyilatkoztatta Jézuson és az apostolokon keresztül. Ellen White-t ószövetség-szerű prófétának tartják, így jogot adtak neki, hogy felülbírálja az apostolokat vagy Jézus tanítást. Nem szeretik Jézusban, hogy véget vetett a törény és a kárhoztatás szolgálatának, hogy mined ember cselekedetektől függetlenül, hit által, ingyen üdvözülhet. Azért nem fogadják ezt el, mert így nem lehetnek szentebbek, pedig ők "tartják" a szombatot és nem cigiznek. Ezért pedig több járna nekik szerintük.

Ezeket hivatalosan sehol nem fogjátok megtalálni, de éljetek közöttük, járjatok a szombatiskoláikba, ahol White szerint tanítják a Bibliát.

2015. jún. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az itt kapott válaszokból is jól látszik, hogy még mindig az Ószövetségben élnek. Az Újszövetségből csak néhány, önmagában kétértelmű Igéket ragadnak ki, és azt magyarázzák.
2015. jún. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az adventisták a szombatot imádják bálványként. Volt olyan fórum, ahogy szó szerint et írták: A szombat maga Isten
2015. jún. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!