Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn Isten szemében pszichiátri...

Bűn Isten szemében pszichiátriai gyógyszereket szedni depresszióra, szorongásra?

Figyelt kérdés

2013. jan. 30. 22:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszer arra való, hogy kezelje valamilyen betegség tüneteit. A depresszió, szorongás, betegség - nem az a jaaajjj, depi vagyok, öngyi leszek, mert világfájdalmam van, hanem a valódi, amit az ember nem tud kontrollálni, és ami tényleg látszik is rajta -, ergo gyógyszer kell rá. Nem értem, hogy a fenébe jött egyáltalán ez a kérdés?

Egészen más orvosi előírás szerint szedni valamit, és egészen más gyógyszerfüggőnek lenni, ami szintén betegség, és orvos kell hozzá.

2013. jan. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
1-es nagyon jól leírta.Nem bűn, de miért is lenne az?
2013. jan. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
0%

Bűnnek nem bűn, csak nem tudom, hogy használ-e és nem lesz-e csak rosszabb....(mellékhatásokra gondolok).

Persze ki kell próbálni, de amint végleg eldöntötted, hogy végzel magaddal, próbálj inkább aludni vagy elmenni valakihez és fokozatason leszokni ezekről a cuccokról.

2013. jan. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
21%
Lehetnek olyan határesetek, ahol nem beteg személy, ép személyiséggel is gyógyszereket szed. De hát mások is tévutakon járnak, nem kell pont az antidepresszánsokat szedőket kipécézni. Nem maga a cselekvés a bűn, hogy szedi a gyógyszert, hanem hogy figyelmen kívül hagyja, hogy egy Úr van, az Isten, és neki kell szolgálni, munkával, hittel, szorgalommal. Érdekes módon a bibliai időben viszonylag kevés depressziós volt. Túl jó dolgunk van, és elfordultunk Istentől.
2013. jan. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Nem nem Bűn.

Már ne haragudj, a teremtő nem mondta, hogy mert keresztény vagy akkor nem szedhetsz megfelelő gyógyszert betegségedre.


Magam is szedek ilyet, mert nem csak epilepsziás beteg vagyok, hanem pánik zavarral, tömeg iszonnyal, és depresszióban is szenvedek.

Ha nem szednék akkor talán nem ülnék itt hanem már megborult volna az elmém.

Persze mindennek utána kell járni azért mert valaki keresztény nem kell minden félét beszedegetni utána kell járnia ezeknek.

2013. jan. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz: természetesen nem bűn gyógyszert szedni betegség esetén. Amit kérdeztél, ugyanúgy nem bűn, mint NeoCitrant szedni nátha esetén.
2013. jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
*előttem szólóKhoz
2013. jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon érdekes hozzászólásokat olvasok itt.

Vajjon az Úr azért küldi rám a betegséget, mert tanítani akar vele valamit nekem a betegségen keresztül?

Vagy azért, hogy a tanítással ne foglakozzak, és szedjem a gyógyszert...

2013. jan. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Kedves (-as válaszoló.


Jehova senkire nem küld betegséget, hogy ezzel tanítson embereket.

Ádám bűnbe esése óta az emberek megbetegszenek, és meghalnak, s ez addig lesz ez így amíg Jézus halála jogilag érvénybe nem lép.

Tökéletlenséget örököltük nem a tökéletességet.


Sok hasonlót olvasok manapság, hogy az Isten ezzel meg azzal súlyt.

Ő nem súlyt senkit semmivel, jelenleg ezek az állapotok vannak ami 3 oknál fogva történik


A prédikátor könyvében írja bölcs Salamon, hogy vannak véletlenek, rosszkor vagyunk rossz helyen,

Aztán az öröklött bűnünk ami miatt rossz döntést hoztunk és a harmadik, hogy Jelenleg Sátán világában élünk, és nem Isten királysága alatt vagyunk.

2013. jan. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes módon a bibliai időben viszonylag kevés depressziós volt."


Honnan tudod? Tekintve, hogy akkor még azt sem tudták, hogy az egy betegség. :DDD

2013. jan. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!