Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan hízhatna meg egy...

Hogyan hízhatna meg egy keresztény anélkül, hogy vétkezne Isten és saját maga ellen?

Figyelt kérdés
Mit szabad enni? A mértéktelenség nem bűn?

2013. jan. 29. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nos minden rosszindulat ellenére válaszolok, nagyon érdekes kérdést tettél fel


A mértéktelenséget más szavakkal még mohóságnak is nevezi a szent írás, amit nem csak az étellel kapcsolatban ír, hanem minden más, mint a pénz hajhászás, az erkölcstelen életben való mohóság, stb.is


Csak néhány biblia vers, hogy lásd nem Én találtam ki:


. A falánkságot és részegséget elítéli a Biblia (Példabeszédek 23:20, 21)


Noha a Biblia nem egy orvosi kézikönyv, határozott tanácsot ad annak a szükségességéről, hogy legyünk mértékletesek az evésben és az ivásban.


„Hallgass te, fiam, engem, hogy légy bölcs, és jártasd ez úton szívedet. Ne légy azok közül való, a kik borral dőzsölnek; azok közül, a kik hússal dobzódnak. Mert a részeges és dobzódó szegény lesz” (Példabeszédek 23:19–21).


(Kolosszé 3:5) 5 Öljétek meg azért földi testtagjaitokat a paráznaság, a tisztátalanság, a nemi vágyakozás, a káros kívánság és a mohóság dolgában, ami bálványimádás.


Sokan szélsőségesek az evési és ivási szokásaikban. A túl sok evés következményei lehetnek többek között a cukorbetegség, a rák és a szívbetegségek. Az alkohollal való visszaélés további bajokat szülhet, mint amilyen például az alkoholizmus, a májzsugorodás, a felbomlott családok és a közlekedési balesetek. A másik véglet a túlzott mértékű fogyókúrázás, amely ugyancsak ártalmas lehet, és olyan életveszélyes táplálkozási rendellenességekhez vezethet, mint például az anorexia nervosa (pszichés eredetű étvágytalanság).


A versből kitűnik az étellel is lehetünk mohók.

Talán tudtam segíteni.

2013. jan. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Hízni viszont csak úgy lehet, ha mohó vagyok, nem de?

Vagy honnantól kezdődik a mohóság?

2013. jan. 30. 00:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kórosan sovány valaki és egészségügyi szempontból kell híznia, az más dolog és nem számít mohóságnak. Ne aggódj emiatt!
2013. jan. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mulder614 ***** válasza:

A mértéktelenség inkább alkohol esetében lenne gond. Evés esetében is számíthat bálványimádásnak ha tényleg csak a kajálásért élsz.

Pál apostol a filippieknek írt levelében rámutat valami másra, ami az istenünkké válhat. Olyanokról beszél, akik valamikor a hívőtársai voltak: „sokan vannak – azelőtt gyakran említettem őket, most pedig sírva is említem őket –, akik a Krisztus kínoszlopának ellenségeiként járnak, és a végük pusztulás, az istenük a hasuk . . . , és elméjük a földön levő dolgokra irányul” (Fil 3:18, 19).

2013. jan. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

A hízás, gyarapodás, harácsolás idejére próbálj meg vallást váltani.

Most nem ugrik be, hogy is hívják őket.

2013. jan. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egészségügyi okokból szeretnél meghízni, nem számít mohóságnak vagy mértéktelenségnek, tehát nem is bűn az, ha sokat eszel.

A mértéktelenség ebben a kontextusban azt jelenti, ha szükségtelenül sokat eszünk, pl. tévé előtt álladóan nassolás.

2013. jan. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Girgoy ***** válasza:

Házasodj meg és vállalj valami nyugisabb irodai munkát!


Nem vicc. Egyik sem bűn, és ha az ember társra talál, akkor azok a hormonok, amik addig javában dolgoztak, hogy megőrizzék testi szépségét, szépen lelassulnak. A mozgásszegény életmód pedig szintén kedvez a hízásnak. De egyébként meg a testalkatot csak kismértékben lehet evéssel befolyásolni, sokkal meghatűrozóbbak a gének, hormonok, anyagcsere sebessége, általános életmód. Vannak, akik betegre zabálják magukat, mégsem híznak, ha Te is ilyen alkat vagy, egyszerűen fogadd el, hogy ilyen vagy, ne a meghízás legyen a legfontosabb. Előbb-utóbb úgyis annyi ennek a testnek, csak a lélek megy tovább...

2013. jan. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést feltettem magamnak, azóta fogyókúrázok.

A kérdés jogos és igaz. Egy igaz keresztény nem zabál. A testre, amit kaptunk vigyázni kell és az elhízással nem azt tesszük.

Sógornőm sok éve életmódot váltott, mikor megtért. Most 50, de olyan a teste, a bőre mint egy 30 évesé és nincs rajta felesleg. Pedig csak a bibliai utasításokat tartja be.

2013. jan. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A Biblia szerint a test a lélek temploma, tehát vigyázni kell rá. Nem szabad egészségtelenül sokat ennünk, vigyáznunk kell magunkra, és az egyik legnagyobb ajándékra, amit kaptunk: az életünkre.

Persze vannak, akik betegség miatt híznak el, de akik nem, azok bűnt követnek el. A böjt is az emberért van: hogy megtanuljuk kontrollálni magunkat, adott esetben evési szokásainkat.

2013. jan. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt ajánlom, hogy ne hájat, hanem izmot próbálj meg felszedni. Ehhez inkább mozogni kell, és az izmokat fejleszteni. Nehezebb, de szebb, és egészségesebb, mint hájat felszedni, ami meg is betegíthet.

Ha ilyen sovány vagy, akkor szívesen átadnék neked tíz kilót.

2013. jan. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!