Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » ISTENHÍVŐK! Hány százalékban...

ISTENHÍVŐK! Hány százalékban vagytok biztosak Isten létezésében?

Figyelt kérdés
2013. febr. 4. 16:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Maximálisan :D


Hetes válaszoló, attól, hogy valamely nézet nem egyezik a tiéddel, még nem feltétlenül téves :)

2013. febr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Mint a saját magaméban :P
2013. febr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
61%
100
2013. febr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Az, hogy az Úr él, tény. Ennyi erővel azt is kérdezhetted volna, hogy hány százalékban vagyok biztos abban, hogy van fejem.
2013. febr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Kedves 14-es válaszoló.


Tudod Hitler is elakarta törölni Jehova tanúit a föld színéről. egy egész párt támadt a Tank ellen, mai napig is sok országban vannak testvérek akik családostul börtönben vannak és nem szaladtak haza.


Más részt, ha valaki megtagadja a teremtőjét az az Ő baja, a koncetrációs táborban is rendszeresen a testvérek elé raktak egy megtagadó nyilatkozatot, hogy haza mehetnek ha aláírják, hogy megtagadják a hitüket.


Igen volt 1-2 személy aki aláírta. s ezzel érvelsz?

Ilyet pedig a Testvérek nem mondanak, ez a te elméd szüleménye, mert a gyűlölet teljesen be bezárta az elmédet.

Más "vallásba" tartozó emberek nem tettek ilyet?


Már eleve azzal, hogy háborúba mentek és fegyvert fogtak az embertársaikra Jehova, és Jézus szemében aláírták a Keresztény életüket megtagadó nyilatkozatot.


S te ennek örülsz.

Hát sajnálom, hogy így vélekedsz, pedig a házankénti szolgálaton kívül, ami közel sem olyan gonosz dolog, semmi egyebet nem tudsz felhozni ellenünk, mert mi békében élünk a 236 országban egymással és az ember társainkkal.


A másik pedig, Jézus arra tanította a követőit, hogy szeressék még az ellenségeiket is és imádkozzanak azokért akik Őket bántja, és bocsássanak meg egymásnak, mert ettől függ az hogy nekik megbocsájt e a teremtő vagy sem.


Én nem hiszem hogy az ellenséged volnék, még is Patkányhoz hasonlítasz, engem és a testvéreimet.

Nos Jézus látja a szívedet.

2013. febr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

A százalékszámítás viszonylagos. A hit nem az.

Mégis jogosnak érzem a kérdést. Mert hinni ugyan hiszünk Istenben, de vajon mennyire hiszünk IstenNEK?

Mennyire hisszük el azt, hogy ő jobban tudja, mi kell nekünk, mint mi magunk? Mennyire vagyunk képes elfogadni a személyre szabott ajánlatát, a kegyelmét? Nem azt hinni, amit embertársaink mondanak nekünk, hogy miben KELLENE hinnünk, hanem azt elhinni, amikor Isten vezet valamire? És főleg: mennyire merünk CSELEKEDNI?

Ez nem mérhető százalékokban... Szerintem nincs olyan élő ember a földön, beleértve magamat is, aki mindig gondolkodás nélkül engedelmeskedik Isten útmutatásainak, és cselekszi is azokat. (A hit cselekedet nélkül halott.)


Ha nagyon mélyen magamba nézek, akkor ennek alapján... mondjuk úgy 60%-os teljesítményt tudnék "felmutatni", ami talán messze több, mint egy "átlagos" hívőé, mégis nagyon-nagyon kevés. Ha elérnénk a 100%-ot, akkor visszatérhetnénk a Paradicsomba.

2013. febr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Értékes ***** válasza:
60%
A %-ban való meghatározást nem tartom helyénvalónak. Valaki vagy megvan győződve Isten létezéséről, vagy sem. A kételkedésnek itt nincs helye.
2013. febr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Én valamikor 1% és valamikor 100%
2013. febr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én 0% hiszem és 100%-ban biztos vagyok benne, hogy létezik és én e szerint élem az életem.
2013. febr. 8. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Jézus :) ***** válasza:
Miért gondoljátok, hogy Isten egy személy, vagy legalábbis emberforma? Mert állítólag saját képére teremtette az embert? És még mindig nem esett le, hogy ez a metafora magára az emberre mutat? Hogy Isten bennetek van, és rajtatok kívül. Úgy ahogy Jézus is mondta? Ha képes vagy a feltétel nélküli szeretetre, akkor megérkeztél. Minden világos lesz miről beszélt Jézus. Nincs több harag, gyűlölet, irigység, álszentség, álarcok, előítélet. Ezért mondja sokszor, hogy majd ha hasonlatosak lesztek a gyermekekhez, akkor meglátjátok a mennyei királyságot. Csak figyeld meg a gyereket, hogy viszonyul más emberhez. Vannak előítéletei? Nemérdekli a bőrszín, nyelv, vallásod, semmi. Csak a lényed.
2013. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!