Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református konfirmáción is...

Református konfirmáción is kizárólag fehérbe kell öltözni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 5. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
így van. csak és kizárólag a lelkész lehet feketében.
2013. febr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Ez hülyeség. Konfirmáción olyan színbe öltözöl, amilyenbe tetszik. Én például fekete öltönyben konfirmáltam.
2013. febr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, én nem vagyok igaz református, de már voltam konfirmáláson, ott elegáns ruhában voltak, de nem feltétlenül fehérben.
2013. febr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy nem kell, eddig soha nem is láttam. Most viszont meg akarják vetetni velünk a fehér ruhát is konfirmálásra...
2013. febr. 5. 18:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenki abban volt, amiben akart. Csinosnak illik lenni, ennyi. én ragaszkodtam a fehérhez, a gyülekezet 25 éves történetében egyedül én konfirmáltam tiszta fehérben... szóval felénk még szokatlan is!
2013. febr. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Most viszont meg akarják vetetni velünk a fehér ruhát is konfirmálásra..."


Mi az, hogy meg akarják vetetni? A szüleid beszéljék meg a lelkésszel, hogy nem fehérben szeretnél konfirmálni. Divatbemutatóra mész, vagy konfirmálni?

2013. febr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 braceyourself válasza:
lányok fehérben, fiúk pedig fekete öltönyben
2013. márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Általában a szülők döntik el, hogy egységes legyen.

De vannak helyi hagyományok is.

Vidéken a hagyományos valóban a lányok fehérben, fiúk öltönyben (vagy sötét nadrág, fehér ing)

2013. márc. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3 hét múlva konfirmálok, és már mondták, hogy ilyen ünneplőszerűségben kell lennünk. Fiúknak öltöny, hozzá való nadrággal, lányoknak fehér blúz és sötét alj.
2013. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!