Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok ajánlani olyan...

István2013 kérdése:

Tudnátok ajánlani olyan katolikus templomot Pesten, ahol gyorsan, a szokásos procedúra nélkül keresztelnek?

Figyelt kérdés

Felkértek keresztszülőnek, viszont a dolgot nehezíti, hogy Én nem vagyok megkeresztelve. Továbbá Egy- két héten belül külföldre költözöm munkavállalás céljából. A leendő keresztfiam keresztelőjére is csak hazautaznék.

Válaszokat előre is köszönöm!



2013. febr. 8. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Megkeresztelkedni szívben kell, úgy mint körülmetélkedni is.

De ha nagyon szeretnéd, akkor én is megkeresztelhetlek.

Csak nem hiszem, hogy ezt bárki el fogja fogadni.

2013. febr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Katolikus keresztszülő csak katolikus ember lehet. Ha nem vagy megkeresztelve, nem lehetsz keresztszülő. Ne haragudj, de nincs is benne semmi logika.
2013. febr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Ez így nem fog menni, katolikus keresztszülő csak megkeresztelt, megbérmált személy lehet.
2013. febr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondják a többiek. Nincs értelme a "kereszt"szülőségnek, ha nincs mögötte keresztény hit. Ennek pont ez a lényege.


Ha csak a szimbólum miatt akarjátok ezt az egészet, akkor találjatok ki mást, mert ez így csak komolytalan játék.


Amúgy, konkrétan a kérdésedre válaszolva szerintem van esély találni egy olyan papot, aki a meglévő hit ellenére megkeresztelne, el kell kezdeni végigtelefonálni pár plébániát, fejből én sem tudok olyan helyről, ahol futószalagon keresztelnék az embereket. Ehhez szinte mindenhol megfontolt döntést várnak.

2013. febr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ugye te is furcsának, vagy ellentmondásosnak tartod ezt.

Szép dolog, hogy egyre többen akarnak közeledni Istenhez, de úgy, hogy nem is ismerik a Bibliát? Bocsánat, most látom, majdnem egy éve tetted fel a kérdést. Akkor már csak az érdekelne, ha megosztod velem, hogyan alakult az esemény?

2013. dec. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!