Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jól gondolom-e azt hogy Jézus...

Izidorkata kérdése:

Jól gondolom-e azt hogy Jézus úgy is föl bírt volna támadni hogy a holt teste a sírba marad?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy egy teljesen megújult, újjáteremtett testben támadt fel, ehhez pedig nem kellett a holt anyaggá vált régi teste.


Az üres sírnak, a sbeknek a kezén, és oldalán,amit Tamásnak mutatott, csak jelek voltak. Szerintem telkjesen seb nélküli testben támadt fel!



2013. febr. 9. 22:39
 1/9 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Ha van válaszod, miért kérdezed? Egyébként az nem feltámadás, amit te körülírsz, hanem valamiféle reinkarnálódásnak nevezhető. A feltámadás a halott újra életre kelését jelenti.
2013. febr. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy szóval mondva: reinkarnálódott?

Nem tudom van-e olyan, amire Isten ne lenne képes... és állítólag Jézus és Isten egy.


De, hogy ténylegesen így történt, arra valószínűleg még sok "nem" válasz fog érkezni. :)

2013. febr. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

azért kérdezem mert nem vagyok biztos hogy helyesen gondolom, a gyülekezetben csak azt mondják hogy az ilyen kérdésekhe megválaszolásába a szentlelket hívjam segítségül. De talán itt is kapok olyan választ ami korigálja az én nézetem.

Amit leírtam semmi köze a renkarnációhoz. A renkarnáció hiedelmében valaki egy új testben megfoggan, megszületik, egy következő életbe.

Jézus viszont újjáteremtődött. Helytelenül úgy mondják hogy föl-támadt. Pedig nem támadt meg senkit.

2013. febr. 10. 08:09
 4/9 Értékes ***** válasza:
Igen, Jézus úgy is feltámadhatott volna. De azért, hogy a tanítványok jobban megértsék, vagy felfogják azt, hogy Jézus feltámadt, (amint azt előre meg is mondta nekik) Isten gondoskodott arról, hogy ne legyen megtalálható a holt teste.
2013. febr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jól gondolod.Az ember nem csak fizikai testből áll,hanem asztrál testből is.Amikor meghal valaki,elhagyja a fizikai testét,mint ahogy a kígyó levedli régi bőrét.
2013. febr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

én úgy gondolom hogy Jézus teste valami újteremtésen ment keresztül, és átformálódott egy új testé. Jézus nem csak asztráltestbe támadt fel, hanem olyan fizikai testbe amely teljesen hétköznapi anyagokból állt.

nem tudom hogy mi az az asztrál test, és nem is akarok róla teóriákat olvasni addig amíg nincs valami személyes tapasztalatom. Nagyot csalódtam az ezotériában, meg a new age mozgalomba, és nem igazán vagyok hajléandó bármit is késuzpénznek venni amit tanítanak. Csalódásom oka pedig a következő: nincs egy jó könyv, egy átfogó tanulmány a Kirlián fényképezésről. Amíg ez nincs kivizsgálva addig minden kicsit mese ízű, meg hülyítés.

2013. febr. 10. 12:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen,hát Jézus máshogy csinálta.Egyébként igazad van,ne is higgy el semmit könyveknek,meg szónokoknak.
2013. febr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Molnár Sándorné ***** válasza:

T.Kérdező!

Nyilván megtörténhetett volna az is, hogy a teste itt marad. De a próféciák amik róla szóltak, azt irták, hogy a teste nem fog rothadást látni. A Zsoltárok 16:10 verse ezt irja: "Mert nem hagyod lelkemet a solban, nem engeded, hogy a te szented rothadást lásson." A Márk 16:5,6 verse ezt irja: "És bemenvén a sirboltba, látának egy ifjut ülni jobb felől fehér ruhába öltözve, és megfélemlének. Az pedig monda nékik: Ne féljetek. a Názáreti Jézust keresitek, aki megfeszittetett, föltámadott, nincsen itt, imé a hely, ahová őt helyezték." És a Cselekedetek 2:3l ezt irja:"Eőre látván ezt, szólott a Krisztus feltámadásáról, hogy az ő lelke nem hagyatott a sirban, sem az ő teste rothadást nem látott."

Tehát a jövendölés ugy szólt, hogy a fizikai test nem láthat rothadást. Ezért kellett eltünnie. Ha ottmaradt volna, akkor elindult volna az a folyamat, ami a holttestek bomlásánál bekövetkezik.

Remélem válaszom kielégitő volt? Üdv: Judi!

2013. febr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
a test a halál pillanatában elkezd bomlani. különössen azon a forró közelkeleten. Szóval egész biztos hogy ha Jézus meghalt, akkor a halál tünetei is mutatkozhattak holtestén. Ez azért is így lethet mert értünk ember lett, és ezért az emberi élet esendőségét is vállalta.
2013. febr. 17. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!