Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha néha sátánista black...

Ha néha sátánista black metált és egyéb sátánista zenét hallgatok akkor pokolra kerülök?

Figyelt kérdés

Pedig nem érzem magam sátánistának, csak szeretem hallgatni. Átlagos életet élek! S csak a politikusokat, s pár népcsoportot gyűlölök, de azt sem aktívan.

A pokolra kerülök akkor vagy mi lesz?



2013. febr. 11. 10:59
1 2 3 4
 1/35 poet1 ***** válasza:
14%
aki az ördöggel paktál, maga is hasonlóvá lesz. Ráléptél a s.izmus útjára. Én is így kezdtem,aztán majdnem belehaltam. Ha folytatod, elég biztos h pokolra kerülsz. Ez nem vicc!
2013. febr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
5%
Ha hívő keresztény vagy, akkor ellenérzést keltesz Istenben, változtatnod kell. Ha nem vagy hívő, akkor nem kerülsz pokolra.
2013. febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
De mondom nem vagyok sátánista és nem is szeretnék az lenni, ráadásul a szövegeknek nagyrészét még nem is értem, mert torz a hang és nagyrészt idegen nyelvű, csak a hangulata tetszik...nem akarok a sátánnal lepaktálni!
2013. febr. 11. 11:15
 4/35 anonim ***** válasza:
73%

Azért nem ajánlott ilyen zenéket hallgatni, mert az, hogy milyen zenét hallgatsz, milyen filmeket nézel, milyen könyveket olvasol, hatással van rád. Ha nem érted a szövegét, az valamelyest enyhít a helyzeten, de még így sem ajánlott, mert a dallam is lehet durva, erőszakos.

Pusztán ettől természetesen nem fogsz pokolra kerülni, mégis érdemes lenne felhagynod az erőszakod, sátánista, erkölcstelen, vagy bármi egyéb módon rossz üzenetet közvetítő zenék hallgatásával, mert rossz hatással lehetnek rád akár tudat alatt is.

2013. febr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
18%

Pokolra nem kerülsz mert olyan nincs.

Viszont ha Jézust megkérdeznéd szerinted mit válaszolna?


(1János 2:15-17) . . .Ne szeressétek a világot, se a világban levő dolgokat. Ha valaki a világot szereti, nincs meg benne az Atya szeretete; 16 mert mindaz, ami a világban van — a test kívánsága, a szem kívánsága és az életben birtokolt javak látványos fitogtatása —, nem az Atyától származik, hanem a világtól származik. 17 Azonkívül a világ elmúlóban van, s ugyanígy a kívánsága is, de aki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.


Ebben a versben nem csak a pénzre gondolt az apostol, hanem mindenre ami általánosan elfogadható a világban.

egy keresztény nem alkudhat meg ezekben.

Jézus nem adta magát át egyetlen körömnyi részben sem arra, hogy csatlakozzon bármilyen olyan nem keresztény életet támogató tevékenységben ami a lázítást a durva trágár sértő beszéd vagy zene lett volna


Vagy ide tartozol vagy oda, Jézus nem kinált harmadik lehetőséget.

2013. febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
34%

Egyébként a nevében is benne van.

Sátánista zene.

Vagy is szereted az olyan zenéket ami Isten és Jézus ellenségéről szól vagy azt a nézetet támogatja.

Szerinted lehet egyszerre két Urat szolgálni?


Vagy az egyiket szereti vagy a másikat.

(Máté 6:24) . . .Senki sem szolgálhat rabszolgaként két úrnak; mert vagy az lesz, hogy az egyiket gyűlöli, és a másikat szereti, vagy az, hogy az egyikhez ragaszkodik, és a másikat megveti. . . .

2013. febr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 netbakter ***** válasza:
54%

Ugyan má ...


1-A zenének mi köze Istenhez? Ír valahol valamit erről a Biblia? Amit a Biblia nem tilt az szabad (persze csak törvényes kereten belül), És ez azon kevés dolgok egyike amit sem a törvény, sem a Biblia nem tilt.

2-a gyűlölet szó nagyon durva. Legközelebb használd a "nemszeretem, nemcsípem, ellenszenves" kifejezéseket. Így is mindenki tudni fogja, hogy mire gondolsz.


3-A mennyország bentlakók hiányában, gazdasági okokból ideiglenesen zárva. :o)

2013. febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
72%

Nem bűn:)

Viszont igaza vannak aki azt írta, hogy hat rád a zene.

Ezt jobb észben tartani. Legalább is a hangulatod befolyásolja és sajnos könnyen függőséget is okozhat:P

Amúgy én is szeretem a kemény zenéket meg a szomorúkat...

A horror film már jobban mondható károsnak. De szerintem nem minden ember érzékeny rá. Én ma nagyon brutálisat álmodtam abban a kis időben, amíg aludtam...

Bár nem érzem úgy, hogy bármiben befolyásolna a valóságban.


Az embereknek pedig próbáld a belsejét nézni, mielőtt ítéletet mondanál ki felettük....


u.i.

Ez például egy nagyon szép szám (ez nem sátánista):

Csak egy részletet linkelek 10:45-től.

http://www.youtube.com/watch?v=ggBfPI34KiU&t=705


Bár tudom, hogy nem ilyen zenére gondoltál, mert ez nem black metál.

2013. febr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

Bocs, 11:45

De linkelhetnél valamit akkor már te is csak a kiváncsiság kedvéért....

2013. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 Sághegyi Csaba ***** válasza:

Hallgathatsz keresztény black, azaz unblack metalt is ám. http://www.youtube.com/watch?v=BLTlTKe7QbY

Nekem tengernyi keresztény metal zeném van, ha kérsz belőle, írj privit :)

2013. febr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!