Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Idéznétek, hogy Malakiás...

Idéznétek, hogy Malakiás "megjövendölte", hogy az utolsó pápa neve Péter lesz?

Figyelt kérdés
Erre hivatkoznak, és már nagyon kíváncsi vagyok, hogy Malakiás próféta könyvében hol van ilyen jövendölés.
2013. febr. 11. 15:25
1 2
 1/15 jackson666 válasza:
36%
ma lemondott XVI benedek pápa.Erdő péter is esélyes a választásra de esélyessebb egy nigériai származású is.
2013. febr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Első! Te elolvastad a kérdést?
2013. febr. 11. 15:43
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a Bibliai Malakiás próféta, hanem egy középkori Malakiás nevű szerzetes aki állítólag a pápákról prófétált a saját korától a világ végéig. Ebben a listában már csak egy hely van és az utolsó pápát ő II. Péternek nevezi.
2013. febr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És ennek hol lehet utána nézni? Nem amolyan ezoterikus jellegű, vagy bulvár jellegű oldalon, hanem ezektől komolyabb oldalon?
2013. febr. 11. 15:54
 5/15 kzs ***** válasza:

Nem.

Szó sincs róla, sem úgy mint pápa, sem úgy mint Péter.

2013. febr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 kzs ***** válasza:

@ "ma 15:52"


Ezt írod: "Ez nem a Bibliai Malakiás próféta, hanem egy középkori Malakiás nevű szerzetes aki állítólag a pápákról prófétált a saját korától a világ végéig. Ebben a listában már csak egy hely van és az utolsó pápát ő II. Péternek nevezi."


> Hát mit ne mondjak... megleptél!

Ez, amiről írsz, apokrif irat akar lenni?

2013. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Gondolom a google segít ebben is. Én anno egy könyvet olvastam melyben benne volt az összes ilyen próféciája + hogy az írók szerint hogyan teljesedett az be. A könyvtárból vettem ki, de sajnos a címét már nem tudom.

Cikkek a témáról: [link]


[link]


[link]

2013. febr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ma 16:00


Nem ez egy középkori mű, ami pápaválasztások táján mindig előtérbe kerül. A tudósok még azt is vitatják, hogy eredeti -e egyáltalán vagy csak reneszánsz kori hamisítvány. A lényege, hogy minden pápát egy-egy mondattal jellemez, az utolsónál viszont kihagyás is van, tehát szám nélkül szerepel valamint az is, hogy utána eljön a bíró -azaz Krisztus. Az ezt megelőző válaszomban linkeltem pár cikket a témáról ha érdekel.

2013. febr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szó szerint ez Malakiás jóslata az utolsó pápáról:

"IN PERSECUTIONEM EXTREMA SACRAE ROMANAE ECCLESIAE SEDEBIT PETRUS ROMANUS QUI PASCET OVES IN MULTISTRIBULTIONIBUS; QUIBUS TRANSACTIS, CIVITAS SEPTICOLLIS DRIVETUR; ET JUDEX TREMENDUS JUDICABIT POPULUM."


Magyarul:

"A szent Római Egyház utolsó üldöztetése idején Római Péter ül a trónon, aki számos megpróbáltatás közepette táplálja a nyájat, s mikor ez elmúlik, a Hét Domb Városa mindenkorra elpusztul, s a szörnyű Bíró ítéletet mond az embereken."


A többi pápáról Malakiás csak egy két-három szavas szimbólikus jóslatot adott. De ma már tudjuk, hogy a 12. századi ír püspök, Malakiás, csak a 16. századig készítette el az eljövendő pápák listáját, az utána következőkezőket valaki más írta.

2013. febr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Aha, tehát bukovári az egész. IIJános Pálról azt írta, hogy napfogyatkozás. A mostaniról, hogy olajfa glória. Szerintem ezek nagyon rosszak. És azt lehet belemagyarázni, amit akarunk. A XVI. századig? Szerintem meg akkor írta meg valaki, és aránylag pontosan, hiszen azok már megtörténtek, a többit is lehet, hogy ugyan az, de azért pocsékul, mivel addig még nem történtek meg. Ez nulla, nem több, mint Nostredamus röhejes versikéi.
2013. febr. 11. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!