Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek a pápa tényleg...

Szerintetek a pápa tényleg Péter utódja?

Figyelt kérdés
ha igen, hogyan?
2009. nov. 28. 12:14
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
60%
hát úgy hogy szent Péter volt az első római pápa. ezért gondolja magát a pápa magasabbnak a többi pátriárkánál, és Isten helytartójaként mutatkozik be, azonban ez csak ámítás hiszen Péter egy volt az apostolok között, az egyház fejének pedig magának Jézus Krisztusnak kéne lennie, mint ahogy ez az ortodoxoknál van(persze van pátriárkájuk de ő csak az egyházat irányitja és nem tartja magát tévedhetetlennek mint a pápa) egyébként néhány pápa a történelemben még azt is mondta magáról hogy ő maga az Isten. éppen ezért nem hiszek a pápában, pláne hogy egy leforditott kereszt a jele. és Krisztus is megmondta a hegyi beszédeiben,hogy lesz egy nagyon népszerű antikrisztus akinek az egyházátol menekülni kell, véleményem szerint pedig ez talán a pápa által egyedül uralt egyház lehet.
2009. nov. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
14%

melyik pápa mondta magáról, hogy ő Isten lenne? ez rágalmazás, szándékos lejáratás vagy egyszerűen butaság


Valóban Péter utóda a római pápa, azért mert Krisztus egyedül Péternek mondta: Te Péter vagy, és én erre a sziklára építem Anyaszentegyházamat.

És csak Péternek mondta, hogy "neked adom a mennyek országának kulcsait"

És, hogy "legeltesd juhaimat".

Tehát Jézus szándékosan és tudatosan állított egy személyt az általa alapított Egyház élére, az idők végezetéig.

2009. nov. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
48%
jó te hiszel a pápának én meg nem. attol ez még nem rágalmazás és ez tényleg igy volt.
2009. nov. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
48%
egyébként meg ha ennyire okos vagy akkor azt is tudhatnád hogy Péter 3 szor megtagadta Jézust, még életében.
2009. nov. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:

én tudom is, Jézus mégis azt mondta neki amit


de a "tényleg így volt" elég gyenge bizonyíték, esetleg valami forrás? ki, mikor, hol mondta?

2009. nov. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
ja, és a fordított kereszt: Szt. Pétert, az 1. pápápt feszítették így keresztre a hagyomány szerint, innen a jelkép
2009. nov. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
tudok róla, Péter kérte hogy úgy feszitsék keresztre, mert nem illik hogy úgy haljon meg mint Krisztus, igy pont az ellenkezőjét tették vele, ergo antikrisztus.
2009. nov. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
KEDVES 13.14 szerinted az általad felvetett írásszöveg (máté 16:18, (és szövegkörnyezete, a 13 és 20 vers) és mondjuk az efézus 2:20, ill. a cselekedetek 4:8-11, meg a 1péter 2:4-8 ig nem lehet, hogy Jézust, a nevezi meg a gyölekezetek fejének? és vajon szüksége van e olyan személynek utódra, aki él? hiszen tudod, Jézus feltámadt a halottak közül, és felment az égbe.
2009. nov. 28. 14:02
 9/37 anonim ***** válasza:
Ami szükségessé teszi, hogy egy evilágon élő ember irányítsa tovább Egyházát!
2009. nov. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
41%

Az apostoli utódlás nem bibliai tanítás.A tanítás,a Máté 16:18,helytelen értelmezésén alapul,mely nincs összhangban a Biblia más oldalain található idevonatkozó gondolataival. Kat.fordítás szerint Máté ezt írta: „Én is mondom neked: Péter vagy, erre a sziklára építem egyházamat, s az alvilág kapui sem vesznek rajta erőt.”


Ki a szikla? Péter vagy Jézus?

Nem Péter a szikla. Miért mondhatjuk? Mikor Jézus a fent említett írásszöveget említette, a többi apostol is jelen volt, s ők nem vontak le ilyen következtetést, hogy Péter lenne a szikla.Ha Jézus mindannyiuk között elsőbbséget adott Péternek, akkor miért vitatkoztak később azon, melyikőjük tűnik a legnagyobbnak?

Másodszor Pál apostol rámutatott,hogy a szikla nem Péter,hanem Jézus Krisztus (Efézus2:20).

Harmadszor maga Péter is kijelentette,hogy nem gondolja azt hogy Ő a szikla.Ehelyett azt írta, hogy Jézus a régen megígért alapszegletkő, akit maga Isten választott (1Péter 2:4-8).

Néhányan mégis azt bizonygatják,hogy mivel Péter nevének jelentése szikla, Jézus őt azonosította a sziklaként.Valójában azonban a Péter név az eredeti nyelven nem rokonértelmű az ugyanebben a versben használt szikla szóval.Ez a név egészen pontosan azt jelenti:szikladarab.És ez a szó az eredeti nyelven hímnemű, a szikla szóval fordított kifejezés viszont nőnemű.

Hogyan kell akkor érteni Jézus szavait?

Jézus valójában ezt mondta Péternek:Te, akit úgy neveztelek, hogy Péter,azaz szikladarab,felismerted,hogy ki valójában a szikla, a Krisztus, aki a keresztény gyülekezet alapja lesz.

Jézus nem adott elsőbbséget Péternek a többi apostol fölött, mint ahogyan ezt egyesek gondolják, hanem felelősségekkel bízta meg.Péternek adta a Királyság kulcsait.Péter kapta azt a csodálatos feladatot,hogy nyissa ki az Isten Királyságába való belépés reménységének ajtaját az emberiség három csoportja előtt. Először a zsidók, majd a szamáriaiak,végül pedig a nem zsidók előtt.


"Szent" Ágoston szerint ki a szikla?


„Papságom ugyanazon idejéből Donatus levele ellen is írtam egy könyvet . . . E könyv egyik szakaszában azt mondtam Péter apostolról: »Rá mint kősziklára épült fel az egyház« . . . De tudom, hogy a későbbi időben az Úrnak azokat a szavait, hogy »Péter vagy, és erre a sziklára építem egyházamat«, igen gyakran úgy értelmeztem, hogy Arra épül, akit Péter megvallott ezekkel a szavakkal: »Te vagy Krisztus, az élő Isten Fia«, s így Péter, aki a nevét erről a kőszikláról kapta, az erre a kősziklára épült egyháznak a személyét képviselte, s megkapta »a mennyek országa kulcsait«. Mert azt mondták neki, hogy »Péter vagy«, nem pedig azt, hogy »A kőszikla vagy«. »A kőszikla Krisztus volt«, őt vallotta meg az egész egyház Simonnal együtt, aki a Péter nevet kapta” (The Fathers of the Church—Saint Augustine, the Retractations. [Washington, D.C., 1968] Mary I. Bogan fordítása, I. könyv, 90. o.).

2009. nov. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!