Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ezoterikáznak az emberek?

Miért ezoterikáznak az emberek?

Figyelt kérdés
Néhány ateistát nem értek. Miért hisz valótlan hókusz-pókusz szellemiségben, kártyavetésben, angyalkákban, rontásban, szellemekben és spirituális marhaságokban? Olyan sok ilyen él a Földön. És még az benne a legszebb, hogy mondja a Biblia egy mesekönyv. De ha becsapódik az ajtó, akkor azt biztos egy szellem csapta be. Meg a csillagok állásának bármi köze van a sorsunkhoz. Hát ettől nagyobb mesét még nem hallottam...
2013. febr. 14. 13:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok vallásos de azért mert az emberek nem elégedettek az életükkel és keresenek valamit amivel javulhatna az életük
2013. febr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 rajcziz ***** válasza:

Azt honnan veszed, hogy az ateisták hinnének az ezotériában. Nekem épp ellenkező a tapasztalatom. Aki pedig azt mondja, hogy a Biblia egy mesekönyv, az valószínűleg a jóslásban, szellemekben stb. sem hisz.

Egyébként pedig azért "ezoterikáznak" az emberek, mert szeretnék jobbá tenni az életüket - tehát ugyanazért, amiért valaki vallásos lesz.

2013. febr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"Miért ezoterikáznak az emberek?"

Lásd az 1. választ.


Amit utána írsz, az meg egy más téma és nincs ellentmondás abban, hogy valaki az egyik dologban hisz, a másikban nem hisz.

2013. febr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Antimod ***** válasza:

Azért emberek azért "ezoterikáznak", mert érzik azt, hogy jóval több vetülete van a világnak, mint amennyit látnak belőle, illetve mondanak neki.


Nem hiszem, hogy az ateisták hinnének azokban a dolgokban, amiket leírtál, másfelől pedig meglehetősen sarkos vélemény.

2013. febr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
De hülye vagy kérdező, az ezoterikások túlnyomó többsége Istenhívő.
2013. febr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ez is egy agymosoda.Amíg el lehet hitetni az emberekkel,hogy ha átdugok egy darab papírt az illető nevével egy középen lyukas műanyag csillagon, amire azt mondom, hogy ez a pénzt adó csillag és innentől várhatja a pénzt, mindezt tv-n keresztül, addig ez egy nagy business és megéri hülyíteni a népet. Egyébként nem függ össze az ezotériában való hit, a vallásossággal vagy ateizmussal.Ismerek olyan keresztényt, aki sajnos hisz az asztrológiában pl., de van olyan ateista ismerősöm is, aki mesének titulálja Istent, Bibliát, Jézust, de betelefonálgat ezekre a marhaságokra.
2013. febr. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
#5-ös, ez nem igaz. Van olyan, igazad van, de nem a többség.
2013. febr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
De bizony, az ezotériában hívők túlnyomó többsége hisz Istenben.
2013. febr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Antimod ***** válasza:

"az ezotériában hívők"


Nem győzöm hangsúlyozni, hogy az ezotéria gyűjtőfogalom:

"Az ezotéria világába sorolható számos olyan irányzat, mely korunk tudományos világképébe nem illeszkedik bele, a világot, annak működését és részeit tudományostól eltérő szempontból (vagy a dolgokat összefüggéseiben) vizsgálja."


Így értelmetlen azt mondani, hogy "ezotériában hívők". Bizonyos irányzataiban lehet hinni, de sok egymásnak ELLENTMONDÓ irányzata is létezik.


Kb. olyan, mintha azt mondanád: vallásban hívő. A katolikus vagy iszlám dogmában, Buddha tanításában stb. lehet hinni, a "vallásban" nem.

2013. febr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Igazad van, hibáztam.


Megtudsz nekem bocsátani anélkül, hogy megkorbácsolom magam?

2013. febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!