Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hívő keresztény emberek...

A hívő keresztény emberek milyen munkákban hajlamosak dolgozni? Tudnátok segíteni abban, hogy hozzám illő és hívő keresztényhez méltó hivatást tudjak találni magamnak? (A többi lent. )

Figyelt kérdés
Olyan ponthoz közeledek az életemben, amikor egyre sürgősebbé válik számomra annak eldöntése, hogy milyen munkát válasszak. Másodéves vagyok jelenleg matematika szakon, és még mindig szeretem is a matekot, de egyre jobban le vagyok maradva, és képtelennek érzem magamat behozni a lemaradásomat. Másrészről pedig úgy érzem, hogy Isten elsősorban nem erre hív engem. Szeretném megtalálni a hivatásomat, de ez jelenleg több szempontból is komoly akadályokba ütközik. Talán az első és legfontosabb az, hogy az eddigi 21 évem egy jelentős részét otthon, a négy fal között töltöttem, és ezért nem sok fogalmam van a munka világáról. Ennek oka talán az elsősorban, hogy sem apukám, sem testvéreim nincsenek, emiatt befelé forduló lettem, az anyukám pedig kiskoromtól kezdve nagy hangsúlyt helyezett a tanulásra. Egyáltalán nem nevezném magamat zárkózottnak, inkább csak arról van szó, hogy otthon mindig el tudtam foglalni magamat valamivel, és nem éreztem szükségét annak, hogy kifelé mozduljak vagy barátkozzak. Félénknek sem tartom magam, sőt úgy érzem (a ki nem mondott visszajelzések alapján), hogy az emberek általában szeretik a társaságomat, a személyiségemet, a lényemet. Ennek ellenére mégsem szoktam sokat beszélgetni az emberekkel, mivel az emberek többségével nincs sok közös témám. Ez a magányosság, ill. a sok tanulás vezetett oda, hogy túlságosan elméleti ember lettem és meglehetősen gyakorlatiatlan. Ugyanakkor mindig megmaradt bennem a vágy, hogy Isten szeretetét átadva segítsek másoknak, elsősorban olyanoknak, akik nem képesek rájönni problémájuk okaira és ezért egy ördögi körben szenvednek. Talán ez az egyetlen dolog az, amiben biztos vagyok a terveimmel, életcélommal kapcsolatban. Azonban a jelenlegi helyzetemnek az az iróniája, hogy a gyakorlatiatlanságomból és a tapasztalathiányomból következően jelenleg én is egy egyfajta ördögi körben vagyok, hiszen még magamon sem vagyok képes segíteni, nemhogy másoknak. Emiatt az ellentmondás miatt beszélni sem tudok másokkal erről, mert mindig attól tartok, hogy nem értenék meg vagy félreértenék vágyamat. Talán a helyzetemet az világítja meg a legjobban, ha azt mondom, hogy: egy olyan emberre várok, aki majd én szeretnék lenni mások számára. Talán a kilátástalannak látszó helyzet miatt már régen feladtam volna és elfelejtettem volna ezt az álmomat, de egy lángoláshoz hasonlítható, soha ki nem alvó belső érzés tartja életben a reményt. Biztos vagyok abban, hogy ez a lángoló érzés Istentől származik, más szóval Isten szeretete sürget arra, hogy érzékeny legyek mások igényei, problémái iránt. Azonban a megfelelő élettapasztalatom és a konkrét tervek hiánya miatt annyi veszély leselkedik rám, hogy nem tudom, hogy hogyan kezdjek ebbe bele. Ezért kíváncsi vagyok, hogy vannak-e itt olyan hívő keresztény emberek, akiket hasonló vágyak fűtenek, és ha igen, akkor ők hogyan ültetik ezt a gyakorlatba, milyen munkát végeznek. Sajnos nem sok fogalmam van a munka világáról, de egyre több embertől lehet hallani azt, hogy nagyon nehéz elhelyezkedni, az anyukám pedig különösen sokszor hangoztatja, hogy ha nincsen sok diplomám, akkor csak utcaseprő lehetek. Szerintem nekem nem lenne problémám az elhelyezkedéssel, mert elég nagy intelligenciám és érző szívem van, mindig is jól tanultam és továbbra is hajlandó vagyok sokat tanulni, ha van motivációm, de jelenleg információhiánnyal és céltalansággal küszködök. Nagy döntések előtt állok most, de nem szeretnék meggondolatlanul baklövéseket elkövetve jóvátehetetlenül elrontani a helyzetemet! Kérlek, imádkozzatok értem és segítsetek jótanácsokkal, ha tudtok!
2013. jan. 21. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első munkahely, semmiképpen sem szól, egy életre.


Egyébként, ha megfigyeled, a biblia azt mondja, hogy minden lehetőséget meg kell ragadni, és ami van, azt állhatatosan kell csinálni - legalábbis az én olvasatomban.

2013. jan. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
Na ja. Azt történt, hogy súlyosan el vagy nyomva ezekkel az istenbaromságokkal, meg az anyád preferenciái által, és mivel nem voltál emberek között, ezért nincs realitásérzéked, valamint nem tudod magadat meghatározni a többiekhez viszonyítva, a készségeid meg nem abba az irányba fordultak, hogy többi ember készségei közötti űröket töltsék be. Az lenne a cél, hogy legyen egy olyan kínálatod például,egy munkaadó felé, ami betagolódik egy szakma vagy tudományág keretei közé, de elég egyedi ahhoz, hogy több legyél, mint a versenytársaid és így téged válasszanak. Ennek nem kell feltétlenül egybeesnie a személyes preferenciáiddal, de nem állhat tőlük nagyon távol, mert különben nem tudod tartósan fenntartani a dolgot. Ez van veled most a matekkal is azzal a különbséggel, hogy már elkezdtél hátrányba kerülni, vagyis már nem fenntartható. Eljött az a pont, amikor mérlegelni kell, hogy mennyire fontos neked a mostani életed, és be kell nyomi a reset gombot. Vagyis felfüggeszteni a mindenféle prekoncepciókat, és szétnézni, hogy mit lehet csinálni a világban. Aztán majd később okosabb leszel. Mellesleg mérget ehetsz rá, hogy másodéves egyetemistaként nem kell semmit véglegesen eldöntened. Az emberek 30 éves korukig még nagyjából az útkeresés időszakában vannak. De valamennyire egész életükben. Nem az összes lépést kell most megtervezni, hanem csak a következőt. Jelenleg nem is nagyon tudnál ennél több lépést. A csonka családdal kapcsolatos lelki terheken meg nyugodtan továbbléphetsz. Minél kisebb energiát szánj arra, hogy ebből neked milyen problémád vagy hiányod származik. Főleg mivel egyáltalán nem biztos, hogy ebből valóban nagy horderejű problémák származnak. 20 éves kora körül már senkinek nincs olyan értelemben apja, mint mondjuk 8 évesen. Ilyen korban a szülök is már csak olyan emberek mint a többi azzal a különbséggel, hogy van közös múltatok.
2013. jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hívő keresztényként _bármit_ dolgozhatsz, ami nincs ellentétben Isten parancsolataival. Lehetsz nagyon jó mérnök, orvos, közgazdász, művész, tudós, de akár takarító, villanyszerelő, bármilyen szakmunkás is.
2013. jan. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz.
2013. jan. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Esetleg elmehetsz tanárnak. Nagyon szép hivatás, hogy fiatalokkal foglalkozol, ráadásul a természettudományos tanárokból most valószínűleg hiány lesz, nagyon kevesen választják ezt a pályát.

A kereszténységben fontos szerepe van a tanításnak, maga Jézus is tanította az embereket. Másik ilyen a gyógyítás. De minden szakma szép, ha becsülettel végzik az embertársak szolgálatában.

2013. jan. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem említetted a nemedet, de a leírtakból úgy vélem, hogy lány vagy.

A nők elsődleges hivatása az, hogy családanyák legyenek. Férjed nagyszerű támasza, és olyan édesanya, akire a gyermekei mindig számíthatnak. Ez természetesen NEM jelenti azt, hogy egy nő ne dolgozzon! Viszont úgy vélem, ha egy nőnek lehetősége van arra, hogy otthon maradjon és főállású feleség és családanya legyen, akkor ez a leghelyesebb, amit tehet.

Nem említetted, hogy lenne valakid, de előbb-utóbb bizonyára lesz, és ha valóban hívő keresztény vagy, alighanem úgy tervezed az életednek ezt a vonulatát, hogy férjhez mész, és gyermeked vagy gyermekeid lesznek. Hogy ez mikor történik meg: egy, két, vagy esetleg tíz év múlva, azt nem tudhatjuk előre. De előbb vagy utóbb alighanem megtörténik.

Addig tanulj ki egy szakmát, és dolgozz, ha pedig lehetőséged adódik erre, tedd az otthont és a családot a fő hivatásoddá. A feleségi és anyai szerepkör az, ahol a legeslegtöbb lehetőséged lesz segíteni másoknak - ezt tapasztalatból mondom.


Hogy addig is milyen szakmát válassz? Szociális munkás, gyermekvédelem, családvédelem... ezeken a területeken rengeteg lehetőséged van segíteni. Javasolnám még, hogy legyél valamiféle orvos, de ahhoz kőkeményen kell ám tanulni. Ha elég keménynek érzed magad idegileg, lehetsz pedagógus, ha kevésbé, akkor óvónő, csecsemőgondozó, tanítónő. Kevésbé javaslom azt, hogy ápolónő, vagy szoptatási tanácsadó legyél, mert ezekből nem igazán lehet megélni, de ha nagyon fűt a mások szolgálata iránti vágy, esetleg belevághatsz.

Lehetsz még szülésznő, gyógytornász, gyermekgyógytornász, vagy ha elég kemény vagy ahhoz, hogy jogot tanulj, akár bíró is.

2013. jan. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6. vagyok megint. Még annyi, hogy imádkozz útmutatásért, kérd az Urat, hogy segítsen megtalálnod a neked való szakmát!

Ha már matek+szolgálat, akkor lehetnél akár matektanár is.

2013. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, röviden próbálok válaszolni:

Én magam is hívő keresztény (katolikus) vagyok, levéltáros. Rengeteg régi (100-900 éves) irattal találkozom,így pl. Magyarország történelmét nem könyvekből, hanem első kézből ismerhetem, amiben természetesen a kereszténység eseményei/személyei is benne vannak. Ez egy nagyon jó szakma szerintem egy keresztény ember számára. De ugyan így ajánlani tudom a könyvtárost, vagy a muzeológust is.

Ezekhez BA diploma kell először, aztán nem árt egy mesterképzés sem. Persze levéltárban mondjuk nehéz elhelyezkedni (én magam is egy könyvtár-múzeum épületegyüttesben dolgozom, tehát csak a szakmám levéltáros), de egy vidéki könyvtárban, vagy valamilyen közművelődési intézményben kis szerencsével boldogulhatsz. Persze halálra nem keresed magad, de a körülmények ennél a szakmánál rendezettek, tiszták, nem vagy körülvéve mindenféle emberrel, akik esetleg eltéríthetnek/gátolhatnak a hitedben (az ilyen helyen dolgozó emberek nagy többsége nemzeti érzelmű és bizonyos fokig vallásos, de legalábbis művelt ahhoz, hogy ne trágárkodjon előtted, mint mondjuk egy gyárban szokták csinálni - dolgoztam régebben gyárban is, onnan tudom).

No és a vallás szempontjából kifejezetten ajánlott az ilyen munkakör, mivel rengeteg ismeretet szerzel teológiából, történelemből, korabeli iratokból, egy egészen más szinten fogod látni a dolgokat.


Az egy buktatója - ahogy már írtam - hogy a munkaerőpiacon elég bizonytalan és rizikós ilyen szakmával elhelyezkedni.....

2013. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valóban nem írtad hogy mi a nemed, de ahogy én elolvastam én inkább arra tippeltem volna hogy fiú írta, és mivel már #6 jól megfogalmazta hogy milyen a női oldal akkor írok a férfiról.


Valahol átérzem a szituációd, mert (bár nekem vannak testvéreim) én is alapvetően otthonmaradós típus voltam, és iskolán, gyülekezeten kívül máshova nem nagyon jártam el. Ennek ellenére én is szeretek másokkal beszélgetni és szoktam is rendszeresen, nincsenek problémáim a társasági élettel. Én is (és szerintem minden fiatal) érez magában egy tüzet, egy vágyat a tenni akarásra, hogy szeretne adni valamit a világnak. Nőknél valóban a feleség/anya szerep a fontos és az erre való készülés, tanulás. Nagy kincs a gyermeknevelésben ha egy anya tanult/diplomás, mert a gyerekeit is magasabb szinten oktathatja, a nő szerepkörét elsősorban a férfi társaként határoznám meg, így nagyban befolyásolja az ő szerepét a férfi feladata, szolgálata, karrierje. A férfiaknál azonban sokkal sokrétűbb a helyzet, hisz a vezető/döntés hozó szerep nagyobb mértékben férfi szerepkör, és ehhez mért több területen is helyt kell állni (család, munka, gyülekezet) így egy férfi feladata sokkal többrétűbb.

Nem írok szakmát mert előttem már megtették, de nőknél nem olyan nyomatékos a karrier/pénzkeresés mint a férfiaknál. Sokkal fontosabb a feleség/anya szerep és az erre való készülés, de addig is kell munkát találni, amit viszont mindenkinek magának kell éreznie hogy mi a neki való, emellett tényleg fontos a tanulás, valamint a gyülekezetben/hitéletben a tevékenykedés.

Minden emberre igaz, hogy Isten adott nekünk talentumokat ezek olyan képességek amelyek valamiben minket jobbá tesznek. A közhiedelemmel ellentétben nem az a talentumod amiért te sokat dolgoztál így tudsz benne produkálni hanem amiért keveset/semmit nem tettél mégis jó vagy benne. Ezt már viszonylag korán észreveheti az ember hogy mi az, csak végig kell gondolni mi az amit szívesen csinálsz, mi az amiben jobb vagy a többieknél, pl talentum jele lehet hogy valamit tanulás nélkül megtudsz tanulni, például x tárgyból párperc tanulással is ötöst írsz míg y-ból órákat tanulsz de mindig csak kettesek jönnek össze.

Isten mindenkit elhívott valamire, van egy elhívása, ami sokkal nagyobb mint amit az ember elsőre el tud képzelni, azonban ebbe nem dobja bele egyből csak úgy, hisz nem tudnánk hova tenni. Fontos hogy az embert az elhívása lázba hozza és legszívesebben mindig azt csinálná. Isten belénk helyezte mindazokat a képességeket amelyek az elhívás végrehajtásához szükségesek.

Ilyen időkben fontos hogy az ember imádkozzon, olvasson Bibliát, hallgasson tanításokat, beszélgessen más hívőkkel, valamint járjon nyitott szemmel a világban.

Nem érdemes görcsölni, vagy kapkodni, egy jó döntésben az embernek békessége van. Vannak helyzetek amikor Isten annyit vár csak el tőlünk hogy várjunk. Ez a türelem és a hit próbája, gondolj bele mi lenne ha mindent egyből megkapnánk. Nem is becsülnénk annyira.

Azt hogy szakmailag mit foglalkozz azt tényleg neked kell érezned, a lényeg hogy ne légy lusta és amit vállalsz azt szorgalmasan végezd (legyél hű a kicsin is). Végezd hűségesen a tanulást, munkát hitéletet, szolgálatot és fog körvonalazódni az hogy mi a következő lépés.


Igazából nagyon mélyen bele lehetne menni ebbe a témába de már így is sokat írtam és bár E/2 ben írtam, ez nyilván csak a személyes véleményem.

Sok szerencsét;)

2013. jan. 23. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de keresgéltem, találtam.


Én is pályaválasztásban vagyok.

Piacképtelen szakot választottam, amelynek konkrétan nem tudom elmondani, mi az értelme, ha kérdezik, közlöm, nem tudom, mire jó. :D


Személyes véleményem szerint Isten csak a misszióra hívott el.

Leendő munkánkra, szakmánkra nem elhív, hanem rámutat, hogy mikben lennénk jók.


Én is lány vagyok, de az én esetemben nehéz kérdés, hogy az anyaság lenne a legfontosabb.

Nem célom, hogy egy cégben vezető legyek és mindenkinek dirigáljak, nem célom egy jó nagy fizetés, céges autó se, öltönyös meló pedig főleg nem.

Viszont mégis karrierista felfogásúnak tartom magam. Célom találni valamit, ami piacképes, jó vagyok benne és segítek vele az emberiségnek (ö... emberek egy csoportjának). Nem vagyok emberközpontú, nem akarok embereken segíteni egyenként, nem akarok velük foglalkozni.

Viszont egy ügyön szívesen dolgoznék, ami az itteni földi életet jobbá teszi (egy-egy közösségnek, embercsoportnak), az emberek felfogását módosítja. Szerintem ebben is van misszió is... szerintem. Legalábbis tőlem távolabb áll a hagyományos evangélizáció, misszió, mint írtam, az emberekkel foglalkozás is. Célom inkább bemutatni a sok földi szépet, melyeket nem mellesleg Isten teremtett.


Szerintem az a szép szakma, amellyel az embert vagy emberek egy csoportját segíted, a jó felé téríted, az életkörülményeit javítod, a normális életfeltételeit próbálod megadni, lelkileg segítesz rajtuk.


Hogy hogyan vezet oda Isten... nem tudom. Akik már tudják, hogy Isten rámutatott, miben lennének jók, azok azt mondják, érzik. És aki nem érzi, mit tegyen??

2013. aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!