Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen tulajdonságok jellemezn...

Milyen tulajdonságok jellemeznek egy szent embert? Illetve egy hétköznapi ember elsajátíthatja-e ezeket a tulajdonságokat?

Figyelt kérdés

2013. febr. 15. 10:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
26%

(1Péter 1:16) 16 mert meg van írva: „Legyetek szentek, mert én szent vagyok.”

Igen, képesek, de nem tökéletesen. Isten szentnek tekinthet minket, ha tiszta szellemi állapotban imádjuk őt, és szoros kapcsolatot ápolunk vele.


Figyeljük meg, hogy Jehova nem azt mondja, hogy olyan szentnek kell lennünk, mint amilyen ő. Sosem várna el tőlünk lehetetlent (Zsoltárok 103:13, 14). Jehova inkább azt mondja, hogy legyünk szentek, mert ő szent. „Mint szeretett gyermekek”, igyekszünk tökéletlen emberekként a legjobb képességeink szerint utánozni őt (Efézus 5:1). Ezért a szentség elérése nem egy pillanat műve, idő kell hozzá. Ahogy növekszünk szellemileg, nap mint nap azon igyekszünk, hogy ’tökéletessé tegyük a szentséget’ (2Korintus 7:1).


’Szentnek bizonyulni’ nem jelentett sem tökéletességet, sem valamiféle magára öltött álszent ájtatosságot; engedelmességet jelentett egy részletes törvénygyűjtemény iránt, amelyet Izrael Mózes közvetítésével kapott (2Mózes 19:5, 6). Minden más nemzeti törvénytől eltérően, Isten Törvényét úgy lehet leírni, mint ami „szent, igazságos, és jó” (Róma 7:12).

2013. febr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Egy szent ember ha van olyan manapság(nem mondom,hogy nincs),nem a tökéletességet keresi hanem a szeretetben jár.

Másokért él, akár életét is feláldozza egy nemes ügyért,inkább ad mint kap, nem tagadja hibáit,vétkeit,türelmes, alázatos,igaz szívű, bátor, és nem utolsó sorban a végsőkig kitartó.

Hát én kb így írnám le egy szent ember tulajdonságait,erényeit.

Létezik még ilyen manapság?

Kétlem..

Hogy el sajátitható-e? Hmm...szerintem nem mert egy olyan társadalomban élünk ahol ezt lehetetlen betartani.

Valamikor azt hittem,hogy a remeték meg az apácák mind szent emberek,de aztán idővel rájöttem,hogy nem-igen,mivel ők zárkózottan élnek, így kizárják a külvilágot és így abban az életvitelükben elkerülik a kísérések meg a világi dolgok. Nem azt mondom,hogy könnyű az az élet,de nem ők az igazi szentek.

Nem tudom...ez csak az én véleményem.

2013. febr. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A Biblia kevés dologról írja, hogy szent. Emberről nem ír ilyet. Ezért embernek nem lehet tiszte, hogy valamit/valakit szentnek nyilvánítson!

Mégis, milyen tulajdonságokat kéne "felvenni"?

A Biblia azt írja, hogy akiben benne lakik a Szent Lélek, annak az élete gyümölcsöket fog hozni: Galata 5:22 De a Léleknek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketûrés, szívesség, jóság, hûség, szelídség, mértékletesség.


Remélem segítettem :)

2013. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha úgy tetted volna fel a kérdést,hogy "kik azok akik a Biblia szerint szentek?"


Akkor a válaszom az lett volna amit az alábbi versekben megtalálsz.


Ti pedig AZT A SZENTET és igazat megtagadátok és kívánátok, hogy a gyilkos ember bocsáttassék el néktek,(Csel.3,14)


És felelvén az angyal, monda néki: A Szent Lélek száll te reád, és a Magasságosnak ereje árnyékoz meg téged; azért ami születik is SZENTNEK HIVATTATIK, Isten Fiának.(Luk.1,35)


Amint szólott az ő SZENT PRÓFÉTÁINAK szája által, kik eleitől fogva voltak,(Luk.1,72)


Az Isten gyülekezetének, amely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban MEGSZENTELTEKNEK, elhívott szenteknek, mindazokkal egybe, akik a mi Urunk Jézus Krisztus nevét segítségül hívják bármely helyen, a magokén és a miénken:


Nem tudjátok-é, hogy a SZENTEK a világot ítélik meg? És ha ti ítélitek meg a világot, méltatlanok vagytok-é a legkisebb dolgokban való ítéletekre?


Hálákat adván az Atyának, ki alkalmasakká tett minket a SZENTEK ÖRÖKSÉGÉBEN való részvételre a világosságban(Kol.1,12)

;Az Ő emberi testében a halál által, hogy mint szenteket, tisztákat és feddhetetleneket állasson titeket Ő maga elé..(Kol.1,22)

Tudniillik ama titkot, mely el vala rejtve ősidők óta és nemzetségek óta, most pedig megjelentetett az Ő szenteinek..(Kol.1,26)


Vagyis,hogy szent ember nincs, egyedül a Jézus Krisztusban lehetünk szentek.


Örülök ha segíthettem.

Kellemes estét!

2013. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kedves utolsó nem véletlenül nem így kérdeztem. Nem akartam e kérdéskört egy vallásra lekorlátozni, mert úgy hiszem, hogy nemcsak a kereszténységben vannak szent emberek, hanem minden egyes vallásban, amely a tiszta istenszeretetet hirdeti. Ettől függetlenül köszönöm értékes válaszod.

2013. febr. 17. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!