Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mitől lesz egy ember szent?

Mitől lesz egy ember szent?

Figyelt kérdés
csak úgy ha sok pénze van?
2009. aug. 19. 12:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, te hány szent életét ismered, nem volt köztük sok akinek sok pénze volt.

Mit szeretnél tudni/kinyilatkoztatni valóban?

2009. aug. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
semmit csak nézeggettem a 10. ezrest és szent istván van rajta akinek sok pénze volt.és felvetödőtt bennem ez a kérdés ,hogy mitől lesz valaki szent?
2009. aug. 19. 12:22
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Attól, hogy akik épp hatalmon vannak, szentté avatják azokat, akik az ő érdekeiket képviselték...


mondjuk István épp megérdemelte a szentté avatást, úgy gondolom, hisz nélküle nem lenne országunk

2009. aug. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
tudom ,hogy istván jóarc volt és nem kételyezem meg ,hogy megérdemelete -e a szenté avatást.de a mai időkbe ,hogy lesz valakiből szent?
2009. aug. 19. 12:27
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
2009. aug. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Mit mond a Szentírás?


A gazdag ember


18Egy előkelő ember megkérdezte: "Jó Mester, mit tegyek, hogy elnyerhessem az örök életet?" 19Jézus ezt válaszolta neki: "Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak az Isten. 20Ismered a parancsokat: Ne törj házasságot, ne ölj, ne lopj, ne tégy hamis tanúságot, tiszteld apádat és anyádat." 21Az kijelentette: "Ezt mind megtartottam gyermekkorom óta." 22Ennek hallatára Jézus ezt mondta neki: "Egy dolognak még híjával vagy. Mindenedet, amid csak van, add el, s oszd szét a szegények közt, és kincsed lesz a mennyben. Aztán gyere és kövess engem." 23Amikor ezt meghallotta, igen elszomorodott, mert nagyon gazdag volt.


A gazdagság veszedelme


24Amikor Jézus ezt látta, így szólt: "Milyen nehéz bejutni a gazdagnak az Isten országába! 25Könnyebb a tevének átmenni a tű fokán, mint a gazdagnak bejutni az Isten országába." 26Erre hallgatói megkérdezték: "Hát akkor ki üdvözülhet?" 27Ezt felelte: "Ami az embernek lehetetlen, az az Istennek lehetséges."

Lk 18,18-27

2009. aug. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Ugyanúgy mint korábban. Annak a megyéspüspöknek kell kezdeményezni a szentté avatást, akinek a területén az illető élt. Összegyűjtenek róla minden fellelhető írásos dokumentumot, ha kortárs, akkor azoktól, akik ismerték, írásos vallomást az életéről.

Ha az életszentség hírében halt meg, akkor (azt hiszem) 2 csodás eset kell hogy a szentté avatandó közbenjárására történjen. Pl. gyógyulások. Ha vértanú volt, a csodák bizonyítása nem szükséges a szentté avatáshoz.

Szükséges még, hogy a helyi nép körében meg legyen a személy tisztelete, szent híre (de nem vallásos formában).

Az iratokat, a szentté avatás mellett és ellene szóló érveket összegyűjtik, felterjesztik Rómába, ahol a Szenttéavatási Kongregáció megvizsgálja azokat, és javasolja a pápának a szentté avatás kimondását.

2009. aug. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszönöm !
2009. aug. 19. 12:46
 9/16 anonim válasza:
82%

Szent?

Szent akkor is lehetsz ha bejutsz a mennyek országába.:)

A sok pénz az nem jelent semmit,nem az anyagiaktól függ.

Szóval nem kell,hogy sok pénzed legyen..

Én azt javaslom,hogy imádkozz istenhez ő meghallgatja imáidat.És ne feled isten nem egy automata:).

Törekedj a jóra és KERÜLD a rosszat (a bűnt)!!

Ui:Legyetek jók ha tudtok:)

2009. aug. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
nem azt kérdeztem ,hogy hogy lehetek szent de azértköszsz:D nem imádkozok hozzá ha ő a felelős mindenért ami itt történt XD
2009. aug. 20. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!