Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki mivel böjtöl a 40 nap alatt?

Ki mivel böjtöl a 40 nap alatt?

Figyelt kérdés
Ne kíméljetek kellenek az ötletek.:)

2013. febr. 15. 17:58
1 2
 1/17 netbakter ***** válasza:

"A böjt a tiltakozásnak az eszköze, háborúk, társadalmi bajok és egyéb igazságtalanságok ellen."

(II.János Pál pápa)


Évek óta böjtölök, ezt hogyan fokozhatnám még tovább?!

2013. febr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
és mivel böjtölsz évek óta?:)
2013. febr. 15. 19:28
 3/17 anonim ***** válasza:
Húsmentesség, és a szigorú böjti napokon az édességről is lemondok, kenyeret is csak reggel eszem.
2013. febr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Jaj, a nap további részében zöldség, gyümölcs, tej, sajt, tojás, esetleg hal.
2013. febr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerdán és pénteken ugye nincs húsos, zsíros kaja, amúgy meg lemondtam a kóláról, csak napi egy pohárral iszom reggel. Volt olyan, hogy egész nagyböjtben nem ittam kólát, de a koffeinhez úgy hozzászoktam már, hogy inkább káros volt, így erre módosítottam:) Amúgy meg nem facebookozok, csak napi 15 percet, aztán megpróbálok minden nap tenni valamit, vannak különféle honlapokon ilyen böjti feladatsorok. Sztem tök jók, és segítenek a lényeghez közelebb kerülni lelkileg, hisz az igazi lényeg mégis csak ez:)
2013. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

5. válaszoló!


Linkelnél olyan oldalt, ahol találhatók általad említett böjti feladatsorok?

2013. febr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Tessék, itt van az ima után, majd mindig kirakják a következő hetit:)

[link]

2013. febr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) A feladatos jó ötlet, köszi!:)
2013. febr. 16. 07:49
 9/17 anonim ***** válasza:

Tradicionális római katolikus böjtöt folytatok, a régi egyházi szabályok szerint:

- Hamvazószerdán és minden böjti pénteken tilos húst enni, délben jól lakom, reggelire egy szelet kenetlen kenyér és estére is ugyanez

- A nagyböjt minden napján maximum csak napi 2 x eszek húst, és csak délben lakom jól (ez alól a vasárnapok kivételek)

- Zajos mulatozásokon, koncerteken, bálokon, bulikon nem veszek részt, nem megyek kocsmába, nem iszom egy korty alkoholt sem

- Az ételeket nem fűszerezem meg utólag

2013. febr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha mondjuk alaból bega lennél és életed minden napján tisztességes emberként viselkednél és segítenéd embertársaid ahgy tudod, ne adj isten komolyan jógáznál, akkor tehetnél még többet? Ez a 40 napos böjt elképesztő hülyeség szerintem. Kinőhetnétek már az ilyen dogmatikus hülyeségekből.
2013. febr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!