Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te miről mondasz le a böjt alatt?

Te miről mondasz le a böjt alatt?

Figyelt kérdés

Elég "nehéz" helyzetem van. Fogalmam sincs, hogy miről mondjak le. Vegetáriánus vagyok, bár imádok olvasni, de nincs rá időm (ezért ez nem lenne Isten színe előtt lemondás), a tv-t csak elalváshoz használom, Facebook-ra csak azért megyek, mert egy nagyon jó barátommal ott szoktam beszélgetni, édességet úgyis el akarom hagyni, mert fogyózok.... Na, most akkor? :-)


Várom az ötleteket, hogy ki miről mondd le, hátha nekem is ad egy kis ihletet.

Tudom, hogy nemcsak lemondani, hanem tenni is lehet. A templomban vasárnaponként én szoktam olvasni a szentleckét, más munkát... mit vállaljak?


Előre is köszönöm :)



2013. febr. 10. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Az édesség az jó ötlet :) + nálam alkohol/cigi, esetleg mind2... A helyedben mindenképp olyasmit választanék, ami ugyan kellemes neked, de a testednek nem feltétlenül jó, az olvasás nem tartozik ezek közé :) A gépről lemondanom esélytelen, munkaeszközöm, tv nincs, húsra meg pénzem nincs... -_- :D
2013. febr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
+ első maradtam, ami lemaradt, és még felmerülhet: kávé, energiaitalok: az utóbbi megvalósítható, hiszen csak a pénzt viszi, és az előbbi is, ha kibírod nélküle (én már nem, túl régóta iszom és túl sokat belőle reggelente, elhagyás = iszonyú fejfájás)
2013. febr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Én az édességről próbálok majd lemondani. Azt nem hiszem, hogy sikerülne, hogy egész nagyböjt alatt semmi édességet nem eszem, de péntekenként tényleg semmit, és a többi nap is minimalizálni fogom.

Emellett, amennyi időm engedi, próbálok minél több közösségi munkát vállalni az egyházközségben.

2013. febr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Valamit te nagyon félreértettél.

A böjtnek nem a lemondás a célja!

A böjt azért van, hogy a húsvéti eseményekre tudjál összpontosítani - és ezért le kell mondani mindenről, ami ebben zavarna.

Ha semmi sincs, ami zavarna - akkor miről akarsz lemondani?

Ha viszont pl. nincs időd foglalkozni a hited legnagyobb eseményével - na, akkor az életed kellene sürgősen átszervezni.

2013. febr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Semmiről. Az életről sem.

A bűnről kellene, de azt sem csak böjtkor.

2013. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Üdv! Leginkább a 4-essel értek egyet.


A böjt többről szól, mint valamilyen fogyasztási cikkről való lemondásról. A böjtnek nem az a célja, hogy szenvedjek, hanem az, hogy hosszú távon képes legyek felfigyelni azokra az akadályokra, amelyek utamat állják abban, hogy még jobb ember legyek, közelebb kerüljek Istenhez, és ebben az időszakban a Húsvét lényegének megéléséhez. Ezeket az akadályokat kell számbavenni, és megszüntetni vagy visszafogni. Ha tehát lemondok valamiről, de a helyét mással töltöm ki (pl. számítógép helyett TV-zek), akkor nincs sok értelme a böjtnek. Viszont ha ezt az időt Istenre fordítom, akkor igen.

2013. febr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kávéról. Húst amúgy sem eszem, de a kávéról való leszokásnak már épp itt az ideje...
2013. febr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
netrol fb rol hirekrol tv radio zene
2013. febr. 13. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is most tettem ki egy ilyen kérdést.:) Én a tisztasággal próbálok böjtölni. A tisztátlan viselkedést nagyon nehéz visszafogni, hiszen elég erősek az ösztöneink. Persze ezt böjt után is szeretném csak most fokozottan szeretnék erre figyelni, hogy megszabaduljak ettől a bűnömtől. Másrészt, amire gondoltam az az, hogy van egy bizonyos dolog, amit nem adok át az életemben Istennek... nem tudom rábízni, nem merek rá se gondolni. Megpróbálom a félelmemet és a ragaszkodásomat elengedni ettől a dologtól, apró lépésekben.:)
2013. febr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!