Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények e a Jehova...

Keresztények e a Jehova Tanúi? Ha ők az igazkeresztények akkor a többi öszes keresztény vallásnak nevezhető Egyházak, felekezetek, mik?

Figyelt kérdés

2013. febr. 16. 22:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/124 anonim ***** válasza:
91%
Egy gyülekezet, mely tanai között szerepel, hogy Jézus 1914-ben jött, el és csak ők üdvözülnek. Egyéb tanításai véget, sem nevezném kereszténynek.
2013. febr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/124 anonim ***** válasza:
93%
Egy szekta csupán, akik a saját szája ízük szerint másították meg a Bibliát.
2013. febr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/124 A kérdező kommentje:
A következőket lehet olvasni a honlapjuk eĺölapján. [Minden tőlünk telhetőt megteszünk,hogy utánozzuk Jézus Krisztust,és büszkék vagyunk arra,hogy keresztények vagyunk.] Miután ezt elolvastam akkor jútott eszembe,hogy többször hallottam már,hogy ők nem igazán keresztények mivel Jézust egészen más alakban látják. Meglepödtem amikor elolvastam a bemutatkozásukat. Kamuznának,hogy bevonzák az embereket? Ha ez igaz akkor tényleg nem lehetnek keresztények. Ja és kösz a válaszokat.
2013. febr. 16. 22:43
 4/124 anonim ***** válasza:
34%

Tévtanítók.

Az igazi bibliai tanítás szerint egy igazi Egyház van, a Krisztus, és a benne hívők gyülekezete.

Ebben rokon a jehovizmus és a katolikus tévtanítás, hogy mindketten csak saját magukat ismerik el az egyetlen Egyháznak. Én ref-ként nem látom akadályát, hogy baptisták, evangélikusok, stb. is üdvözüljenek. Aki csak a magáéval dicsekszik, és önmagát felmagasztalja, csúnyán megbűnhődik a pokolban.

2013. febr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/124 anonim ***** válasza:
92%

A kereszténység alapköve Jézus Krisztus.

Azt hiszem egyértelmű,hogy mennyire távol állnak a kereszténységtől.

Kedves kérdező nem szabad bedőlni az efajta csábító szavaknak mert mire ráébredsz már a farkas szájában vagy.

2013. febr. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/124 anonim ***** válasza:
90%

A kereszténységnek nincsen univerzális definíciója, amiben minden ember egyetértene. Jehova Tanúi a saját felekezetüket vélik igazi keresztényeknek, de ugyanez igaz a legtöbb keresztény felekezetre is. Vagyis nem kamuból nevezik magukat keresztényeknek, hanem mert ez a meggyőződésük.


Más kérdés, hogy a keresztény ökumenizmus, ami a világon magukat kereszténynek valló felekezetek túlnyomó többségét magába foglalja, Jehova Tanúit nem tartja kereszténynek.


Azért annyira elkülönülő csoport, mert Jehova Tanúi kizárólagosan magukat tartják az egyetlen keresztény közösségnek, mindenki más pogány vagy hitehagyott. Eközben a többi keresztény felekezet, ha nem is értenek mindenben egyet, de egymást elismerik kereszténynek (egykeresztség). Az általános (ökumenikus) nézet szerint kereszténynek tekinthető bárki, aki osztozik az Apostoli hitvallás (Hiszekegy) nézeteiben. Ez Jehova Tanúira nem áll, mivel ők nem vallják a Szentháromságot.

2013. febr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/124 anonim ***** válasza:
13%

Kedves Kérdező.

Talán nem tudod, de ha még is akkor bocsánat, de leírom mit jelent kereszténynek lenni.



Keresztények azok akik nem tértek el Jézus tanításaitól és a megváltó életét utánozva élik az életüket, ahogy az első századi keresztények is tették.

Ők nem hamisították meg Jézus tanítását, és nem hígították fel a szájuk íze szerint.


Mi azért nevezzük magunkat kereszténynek, mert Jézus tanítását fogadjuk el,elismerjük mint megváltónkat, és az szerint is igyekszünk élni az életet.

Egy feladatunk van a bibliában leírtak betartása:

Megtartani Jézus parancsait

Mi a parancsa?

Nos akik azt állítják, hogy Jézus gyülekezete, azoknak a következőknek kell megfelelni a biblia szerint, nem Jehova Tanúi szerint:


Jézus követői, nem része Sátán világának,mint ahogy Jézus sem volt a világ része,(mivel e világ Istene Sátán)

tisztán tartják Isten gyülekezetét a romboló hatásoktól, ezért a keresztények nem dohányoznak, nem paráználkodnak,

nem káromkodnak, kerülnek mindent ami beszennyezné Krisztus gyülekezetét. Rendszeresen Biblia tanulmányozáson vesznek részt, hogy erősítsék mind a maguk mind a testvéreik hitét,

Teljesítik Jézus azon parancsát, hogy Isten királyságnak a jó hírét minden embernek el kell mondaniuk, mi előtt eljön a jelenlegi világ rendszer vége.

akik szeretnének Jézus királyságának alattvalói lenni azok tanításban részesülnek, hogy Jézus parancsát megtanulják be tartani.


Ez nem kötelező, hanem önkéntes, aki ezt nem szeretné az nem jön ide.


A kérdésed második felére pedig egy kérdéssel szeretnék válaszolni...

Ha minden "vallás" elfogadható Isten előtt, akkor a Jelenések könyvében leírt prófécia, mi szerint vallásokat megfogja büntetni és megfosztja és kifosztja őket mindenükből,és Szajhának nevezi őket, akik bele avatkoztak a világi politika és társadalmi ügyekbe miért teszi amikor a vallások elfogadhatók előtte?

Válasz:

És ezt teszi nem másként, mint magát a jelenlegi politikai szeretőjüket fogja felhasználni, hogy az akaratát tegyék.

Szégyen fogja fényűző életüket érni,menyasszony a vőlegény hangja nem hallatszik bennük, mert spiritiszta tanításaival, szokásaival megfertőzte az embereket, akik meg azt gyakorolták, nem Jézus Tiszta tanítását...

Nem beszélve hogy rengeteg ártatlan vér tapad a vallásoknak a kezéhez.


(Jelenések 18:3) 3 Mert paráznasága haragja borának áldozatul esett az összes nemzet, és a föld királyai paráznaságot követtek el vele, és szégyentelen fényűzése hatalmának köszönhetően meggazdagodtak a föld utazó kereskedői.”

(Jelenések 18:21-24) . . .. 22 És soha többé nem hallatszik benned hárfás énekesek hangja, zenészeké, fuvolásoké és trombitásoké, soha többé nem találják meg benned semmilyen mesterség kézművesét sem, malomkő hangja sem hallatszik benned soha többé, 23 lámpafény sem világít benned soha többé, és vőlegény és menyasszony hangja sem hallatszik benned soha többé; mert utazó kereskedőid a föld főrangú emberei voltak, mert azzal, hogy spiritizmust gyakoroltál, félrevezetted az összes nemzetet. 24 Igen, próféták és szentek vérét találták benne, és mindazokét, akiket legyilkoltak a földön.”


ez magáért beszél.

2013. febr. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/124 anonim ***** válasza:
7%

Kedves kérdező! Jézust mi milyen "más alakban" látjuk? És ezzel szemben milyen alakban kellene látnunk - alátámasztanád következetes Bibliai érvekkel is???? Mert látom, hogy "kamuzásban" nem a Tanúk az elsők!


Kedves Titus Pullo! Ezt írod:


"Azért annyira elkülönülő csoport, mert Jehova Tanúi kizárólagosan magukat tartják az egyetlen keresztény közösségnek, mindenki más pogány vagy hitehagyott. Eközben a többi keresztény felekezet, ha nem is értenek mindenben egyet, de egymást elismerik kereszténynek (egykeresztség). Az általános (ökumenikus) nézet szerint kereszténynek tekinthető bárki, aki osztozik az Apostoli hitvallás (Hiszekegy) nézeteiben. Ez Jehova Tanúira nem áll, mivel ők nem vallják a Szentháromságot."


Ez azért jó összefoglaló, mert jobban meg sem lehetett volna fogalmazni a válaszomhoz. Ebben az érvedben megfogalmazódik a mi "kizárólagosságunk" és éles kontrasztban láttatod a másik oldalt, akik "egymást elismerik kereszténynek", és általános ökumenizmusi szellemben gondolkodnak - még ha nem is mindenben értenek egyet.

Micsoda mesteri félrevezetés ez a szöveg - tényleg! Gratulálok, ez valóban dicséretet érdemel. No, nem a Biblia Istenétől, mert meggyőződésem, hogy nem az Ő szellemét követted, amikor kiagyaltad e szépen megfogalmazott rizsát. (Jaj, túl agresszív lennék? Bocsánat!)


Tehát a mi "kizárólagosságunk" nem Bibliai álláspont? Még mindig nem kaptam Írás szerinti választ arra a gyakran feltett kérdésemre, hogy Jézus és a Biblia szerint a kizárólagosság-e a helytelen, vagy inkább a hazug tanítások? Tehát amikor Jézus és a tanítványai kizárólagos igazságot tanítottak (vagy tagadod ezt is?!), akkor istentelen szellemet tanúsítottak?


De ezen tegyük túl magunkat, szinte biztos vagyok benne, hogy ti is túl teszitek magatokat gyorsan, a Bibliai válasz szelét sem adva. A másik tanulságos dolog, az éles kontraszt, amivel elválasztottad a Tanúkat a háromságimádó csoportoktól, vagyis így az ún. kereszténység túlnyomó részétől. Ezt nagyon jól tetted, nagyon örülünk neki! Ez a határozott különválasztásunk azért nagyon fontos, mert így kiválóan látszanak a krisztusi "jó gyümölcsök", "rossz gyümölcsök". És mily meglepő, pont azoknál látszanak a nagyon rossz gyümölcsök, méghozzá sokmilliós nagyságrendben, akikre azt írtad, hogy "egymást elismerik kereszténynek (egykeresztség)," és az "általános (ökumenikus) nézetet" vallják.


Milyen rossz gyümölcsökről beszélek? Ezen egyházak általában egymás között és saját egyházukon belül is testvérgyilkosok voltak, méghozzá nem csak szórványban, sőt nem csak a "régmúltban", hanem a közelmúltban is.


Tehát az "egymást kereszténynek elismerők", akik az "általános (ökumenikus) nézetet" is vallják, szerinted bibliai szellemiségével hogyan voltak képesek erre, és hogyan lesznek képesek a jövőben erre?!!


De persze Jehova Tanúi a "nemkeresztények", mert nem hisznek egy pogány mítoszban, mely bálványt csinált Jézusból, de ennek ellenére világméretekben képesek a krisztusi szeretetre, mely azonosító jel magától Jézus Krisztustól van arra, hogy ki számít kereszténynek:


"Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást; ahogy én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek."


Nos, ehhez tényleg nem kell hozzátenni semmit kedves "egymást kereszténynek elismerők".

2013. febr. 17. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/124 A kérdező kommentje:
Jó reggelt! Nézzétek én öszinte leszek. A mult héten felhoztam egy kérdést amire kaptam egy pw üzit egy JT től aki azt írta,hogy szivesen beszélgetne velem a vallással kapcsolatban. És ekkor döntöttem úgy,hogy utána nézek egy kicsit a dolognak és igy találtam rá a honlapjukra. Református vagyok de nem gyakoroltam a vallást,de most valahogy úgy éreztem,hogy kutatok egy kicsit a vallások terén. Ennyi a történet. Nem vádolok én senkit csak érdeklődöm. Ha úgy érzed,hogy megvádoltalak vmivel akkor bocsi. De nem volt szándékos.
2013. febr. 17. 06:59
 10/124 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező!


Nem akartam írni de látom,hogy segítségre szorulsz.

Ha a vallások közt keresgélsz akkor, soha nem fogod megtalálni azt mivel mindegyikben találsz

valami olyant ami majd nem fog megfelelni az elvárásaidnak.

De ne csüggedj el mert ha igazán keresed és kéred az Urat akkor megmutatja neked a helyes utat.

Azok a JT akik írtak és akik írni fognak ha megfigyeled jól őket akkor majd észre fogod venni,hogy

mennyire biztosak a dolgukban és mennyire győzködni akarnak majd az igazság nevében.

Mint ahogy látod a 8 kedves válaszoló is mennyire sértve érzi magát ha valaki leírja az igazat

a keresztény gyülekezetükről.

Nem azért haragszik mert megsérted Istent vagy Jézust, hanem azért haragszik mert megsérted a szervezetet.

Felsorolt itt elég sok mindent azokról az egyházakról akik már akkor is tartották a sarat amikor a kedves

JT sehol nem voltak. Azokról az egyházakról beszél akik hívei életüket adták azért,hogy még maradt Biblia amit, most ők úgy csűrnek csavarnak ahogy akarnak.

Viszont megfeledkezik valamiről, megfeledkezik arról,hogy tulajdonképen az ők (JT) alapótó keresztény "szent atyájuk"

(C.T Russel) egy okultista volt. És ha rákeresel a neten megtalálod a sírját amit az Őrtorony társulat készített

neki. És tudod,hogy mi az érdekes? Az,hogy egy piramis alakú emlékmű emlékezteti az oda látogatókat,hogy

ki nyugszik ott.

Akkor most gondolkodj el kérlek,hogy egy olyan vallás mennyire keresztény akinek az alapítója egy okultista.

Az az ember aki lefektette annak a vallásnak az alapköveit nyakig volt az okkultizmusban. Sok mindent

találsz róla a neten,biztos vagyok benne,hogy van sok mellébeszélés is,de ami bizonyítja a valóságot

azt saját szemeddel is megláthatod(a sírkő).

Arról is megfeledkezik a kedves tanú,hogy mikor a világban feltalálták a himlő elleni

védőoltást a Társulat erre azt mondta,hogy "mocskos genny ami soha nem akadályozza meg a himlőt"

Hát nem lett igazuk,de rengeteg hű hívő szenvedett és életét vesztette emiatt.

Ma már elismerik,hogy tévedtek. De változtat ez valamin?

Vagy vissza adja az embereknek az életüket? Nem!

Ugyan ez történt a szervátültetéssel is, azt mondták,hogy kanibalizmus,de ma már nem az még nekik sem az.

De hány ártatlan ember kellett megtapasztalja a Társulat tévedéseit? És ugyan ez történik a vér adással is.

Isten nem azért teremtette úgy az embert,hogy gondolkodni tudjon mert olyan kedve volt, hanem azért,hogy felhasználja a tudását és megvédje magát a betegségektől.Azért mert az ember vallásos és hisz Istenben az még nem jelenti azt,hogy nem használja ki a tudományt amit Isten előrelátásának köszönhetünk.

Csak azért hoztam fel ezeket,hogy tisztába légy azzal,hogy mennyire keresztény módon gondolkodnak.

Nem a híveket hibáztatom emiatt mert ők csak követik a parancsot,hanem azt hibáztatom aki kiadja a parancsot. És nem én vagyok az egyedüli

nagyon sokan vagyunk még akik harcolunk ez ellen.

Ne hagyd,hogy a barlangba csaljanak mert onnan már nem sok esélyed van,hogy ki gyere.

Én voltam ott és tudom az igazságot,és hálát adok az Úr Jézusnak,hogy mellettem volt mikor döntenem kellett.

Kellemes Vasárnapot mindenkinek!

2013. febr. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!