Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki a reformátusoknál az, aki...

Ki a reformátusoknál az, aki a katolikusoknál a pápa?

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A református egyháznak nincs olyan központja, mint a Vatikán a katolikusoknál, mert nemzeti szinten szerveződnek. Azaz a Magyarországi Református Egyház feje a püspök (Dr. Bölcskei Gusztáv most), és felette nincs senki.
2013. febr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen. Bár vannak református egyházmegyék, azok fölött meg egyházkerületek, élükön a püspökökkel, de náluk minden alulról szerveződik (pl. a püspököt is választják).

Az Egyház láthatatlan Feje pedig Jézus, a katolikusoknál és a reformátusoknál is.

2013. febr. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%

Kedves utolsó Válaszoló!


Szerinted Jézus helyeselne két különböző nézetű egyházat?

Mi értelme lenne mind2-t vezetnie, mikor azok tanításai szembemennek egymással? A reformáció és az ellenreformáció idején Jézus kinek drukkolt. Szerintem ez nem logikus. Sőt lehet hogy egyiket sem vezeti!


Üdv: Imre

2013. febr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20%
Jézus semmiféle egyházat nem helyeselne. EREDETILEG egy buddhizmus-szerű vallást hirdetett, egy kis szektával, ami elvileg nyilvános volt. A mai elburjánzott, dagályos, hierarchikus katolicizmusnak sztem már semmi köze az ő eredeti tanításaihoz... csak felhasználták az akkori kapzsi emberek, mint egy újabb eszközt a hatalom megragadására. Ki másnak lenne akkora tekintélye az ó- és középkorban, mint annak, aki isten földi helytartójának mondhatja magát?
2013. febr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Imre!


Előrebocsájtom, hogy válaszom nem sokak szemében lesz túl népszerű..

Jézus egy Egyházat alapított, amit a Kősziklára, azaz Szent Péter apostolra bízott. Viszont ezt az Egyházat nem hagyta magára, mivel megígérte nekünk, hogy "Veletek vagyok mindennap, a világ végééig". Ha a Bibliára támaszkodunk, Szent Pál apostol is írja, hogy "Ő az testnek, az egyháznak a feje". Ez utóbbit vallják mind a katolikusok, mind a reformátusok. Ez köt minket össze. Nem tudom, hogy Jézus mit gondolt akkor, mert én nem vagyok Jézus. A szakadásnak megvoltak a történelmi okai is, nem beszélve a személyes felelősségről, meg a politikai okokról is, amiket szeretünk kihagyni, de nélkülözhetetlenek voltak ahhoz, hogy a szakadás megtörténjen. Viszont azóta mindkét felekezet törekszik arra, hogy inkább azt hangsúlyozzuk, ami közös, ami egyébként több, mint amiben nem értünk egyet.

2013. febr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!