Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem találom a vallásom,...

Nem találom a vallásom, filozófiámat. Be lehet e engem sorolni valamilyen vallási nézetbe, filozófiába? Ha nem akkor mi áll hozzám legközelebb, milyen irányba kell megváltoztatnom a gondolkodásmódomat?

Figyelt kérdés

Kutattam, keresgéltem a neten, de nem akadtam olyanra ami megfelelne.

Ateista vagyok az biztos. Nincs isten, ördög, menny, pokol, reinkarnáció, csak a halál.

Magát az "emberiséget" nem tartom sokra, szerintem az egyén az ami számít, amit egymaga letett az asztalra. Ha úgy tetszik annyit ér az ember ahány könyvet elolvasott.

A csodálatos Scientológiával ellentétben azt mondom, hogy az ember gonosznak születik (és neveléssel formálható jóra, vagy ahhoz hasonlóra).


Hirtelen ennyi jutott eszembe.


Nem vagyok rossz ember, elmúltam 20 és keresem a helyemet a világban, normális kultúrált válaszokat szeretnék. Köszönöm



2013. febr. 17. 23:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Valójában a szcientológia-vallás is a "jól megszokott és széles körben elterjedt" dekadenciát képviseli,

semmi egyebet.


A társadalom gazdag és önhitt rétegeit célozza meg az üzenete, nekik szól és az ő pénzükre pályázik.

2013. jún. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Üdv! Olvasd el Arisztotelész Nikomakhoszi Etikáját. Vallásmentes,az ember értelméhez szól,nagyszerű és nem mondja,ha nem követsz,pokolra jutsz.
2013. jún. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!