Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van bűntudatom mióta...

Miért van bűntudatom mióta nagyobb az érdeklődésem?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam hívőnek.

Szoktam imádkozni-kérdéses,hogy minek ha nem hallgat meg,hiszen nincs hitem.

Igazából mióta kicsit jobban érdekel a vallás azóta bűntudatom van ha nem imádkozom,hogy nem gyakorlom a vallásom.

Ez legalább eddig enm volt. Nem jobb lett mióta érdekel hanem még egy kis púp lett a lelkemen.

Nincs lelki megnyugvás,meg feloldódás.

Több a kétség,a bűntudat,ráadásul az amúgy sem eseméyndús életem még kevésbé tudom élvezni,de még csak képzeletben sem, mert MINDEN BŰN !!

Mióta imádkozgatok azóta a lelkem kevésbé nyugodt.

Ez miért van és mi lehet tenni ellen avgy az ügy érdekében?



2013. febr. 18. 20:09
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Már a fantáziám sem merem úgy elereszteni,hogy az nem lenne bűn. Ha magam valakit szpulok,rosszat mondok rá az is bűn. Hogy lehet így Élni?

Mert ugye vétkezni nem cak cselekedettel és szóval lehet, de még gondolatban is. Még csak azt sem lehet,hogy valakit jóízűen melegebb éghejlatra küldök :-)

Van ember aki egyáltalán meg tud felleni legalább az elvárások nyagrészének és nem csak mondja, hazudja de tényleg boldog életet tud élni?

Aki nem vágyakozik mások után,aki sose gondol rosszat senkiről,aki mindíg segít és örömmel, nemlehet rosszkor csengetni nála,stb.

2013. febr. 18. 20:19
 2/23 anonim ***** válasza:
30%

> az amúgy sem eseméyndús életem még kevésbé tudom

> élvezni,de még csak képzeletben sem, mert MINDEN BŰN !!

Ugye milyen jó dolog ez a vallás?

2013. febr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Először is kezdeném azzal, hogy attól függetlenül Isten meghallja az imáidat. Tudatos Ő mindenről! Különben nem lenne Isten. Hogy miért van bűntudatod? A válasz egyszerű. Senki sem ártatlan, hiszen mindannyian követtünk el, illetve követünk el bűnös cselekedeteket. Természetesen tisztelet a kivetélnek. Egyszerűen szólva az imáidnak a hatását kezded érezni, a szíved kezd tisztulni. Amikor a bűnös gondolatok előjönnek akkor az egy jelzés számodra, hogy ezek még benned vannak, és ki kellene tisztítani a szívedből. Bűntudatot azért érzel, mert van vágyad ezeket elkövetni, azonban a lelkiismereted szólt, hogy ez nem helyes. Csak egyetlen egy módszer van, egyszerűen csak folytasd az imádkozást, figyeld meg a gondolataidat, és próbáld elkerülni a bűnös tetteket. Gondolatban úgy tudod elkerülni, hogy egyszerűen Istenre próbálsz gondolni, vagy imádkozol. A bűnös szavakat úgy kerülheted el, hogy próbálod Istent dicsőíteni. A bűnös tetteket pedig úgy kerülheted el, hogy próbálsz Istennek végezni odaadó szolgálatot, olyan tettet, ami az Ő elégedettségére van. Ezáltal egy idő után ez el fog múlni, és a szíved is tiszta lesz. Mindezt természetesen csak úgy teheted meg, ha megérted és megtanulod a legfontosabb szabályt: te egy lélek vagy. És a léleknek van egy örök természete, ez pedig az odaadó szolgálat végzése Istennek. Így lehetünk boldogok, és minden kétségünk eloszlik.

Remélem tudtam segíteni.

Egy hívő

2013. febr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Gondolom, vannak innen-onnan összeszedett ismereteid a vallásról és Istenről, még ha nem is vagy vallásos - ezek azonban távol esnek az igazságtól. Isten nem egy bosszúálló zsarnok, aki egyfolytában azt lesi, kit és hogyan büntethet meg.

Olvasd el ezt (meg a honlap többi írását is, ha érdekel):

[link]

2013. febr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
4. vagyok, még annyit hozzáfűznék, hogy bűnösnek lenni vallási értelemben csak annyit jelent, hogy nem vagyunk tökéletesek. Mindenki követ el hibákat, de ez NEM BAJ addig, amíg tanulni tudunk belőlük.
2013. febr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Igen belehet tartani nagy részt. De mivel tökéletlenek vagyunk az ezer év végéig fogunk hibákat elkövetni,


Egyet ne felejts el kedves Kérdező:

Isten tudja, hogy tökéletlenek vagyunk.S nem vár többet el, mint amit megtudunk tenni, amit meg kér azt azért kéri, mert tudja hogy képesek vagyunk rá.


Aki nem akarja, az magyarázza magának, hogy nem tudja.

Bocsánat a dohányosoktól nem bántani akarom őket,

Példa:

Jehova azt kéri hogy tisztítsd meg magad minden szellemi és fizikai tisztátalanságtól.

Tehát egy keresztény ne dohányozhat mert a testét, az életét ajándékba kapta, hálátlan dolog lenne rongálni azt.


Sokan pedig úgy érvelnek, hogy nem lehet leszokni.

DE lelehet.akarat kérdése.

Evvel az erővel Isten is mondhatta volna:

Nem tudom a fiamat feláldozni ezekért a bűnös emberekért.

De tudta, akarat kérdése volt, jót akart nekünk és ha fájt is meghozták Jézussal ezt a döntést,

Miért

Hát mi lehet a motiváló erő, ha nem hogy szeret minket pedig érdemtelenek vagyunk rá.


A bűn tudat jó dolog, de az nem egészséges ha felettébb gyötröd magad, és mindenben hibát találsz.

Először is azzal kellene tisztában lenned, mi az ami ellenkezik Isten szándékával, amiről le kell mondanod.


Ezeket úgy hívjuk

alapelvek ellen való vétség. ez halálos itéletet von maguk után

Pl ilyen a : paráznaság, házasság törés, lopás, káromkodás gyilkosság, spiritiszta szokások gyakorlása, mint a jóslások, meg a szerencse játékok, és sorolhatnám, csak hogy a képbe legyél.

a többi, hogy néha vannak rossz gondolataid, meg képzelgéseid az a tökéletlenséged miatt van és lehet dolgozni rajta. nem halálos bűn.

Ilyen alkalmakkor szükséges imádkozni segítségért.

De a rendszeres ima sem elhanyagolandó.

De néhány biblia idézet amit ha teszünk nem örököljük Isten királyságát


(1Korintusz 6:9, 10) 9 Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát.


(Jelenések 22:15) 15 Kívül vannak a kutyák és azok, akik spiritizmust gyakorolnak, és a paráznák, a gyilkosok, a bálványimádók és mindenki, aki kedveli és gyakorolja a hazugságot.«

(1Timóteusz 1:8-11) 8 Tudjuk pedig, hogy a Törvény jó, feltéve, hogy törvény szerint bánik vele az ember, 9 azon tény ismeretében, hogy törvényt nem az igazságos emberért tesznek közzé, hanem a törvénytelenekért és nyakasokért, istentelenekért és bűnösökért, szerető-kedvesség nélküliekért, szentségtelenekért, apagyilkosokért és anyagyilkosokért, emberölőkért, 10 paráznákért, férfiakkal háló férfiakért, emberrablókért, hazugokért, hamisan esküvőkért és bármi egyébért, ami ellentétben áll az egészséges tanítással, 11 amely a boldog Isten rám bízott, dicsőséges jó híre szerint való.

2013. febr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Az előző jól mondja, de egy fontos dolgot kihagyott: ahhoz, hogy a bűntudatod megszűnjön, meg kellene térned! :) Ez egy egyértelmű, imában elmondott döntést jelent, amelyben elkötelezed magad Isten felé, hogy mostantól Őt akarod követni és nem a világnak akarsz megfelelni, hanem Neki. Ezenkívül Jézus Krisztus mint személyes Megváltó elfogadását is jelenti. Erre azért lenne szükséged, mert amit érzel, annak a következménye, hogy elkezdted meghallani azt, amit Isten már évezredek óta mond az embereknek:

"Róm 3:23 Mert mindnyájan vétkeztek, és szűkölködnek az Isten dicsősége nélkül."


Azért nem jobb, hanem rosszabb lett a lelki nyugalmad, mióta imádkozol, mert az ima kapcsolatot teremt és ismeretet épít ki Istenről az ember szívében. Az ember számára az Isten-ismeret viszont egy súlyos kontraszt felfedezéséhez vezet: megmutatja, hogy Isten milyen dicsőséges és én milyen alacsony, tökéletlen, semmi vagyok. Minél inkább megismered Őt, annál jobb akarsz lenni, és annál kevésbé tudod tolerálni a bűnt a saját életedben. Viszont a saját bűneit az ember önerőből nem tudja legyőzni vagy eltörölni, erre egyedül Jézus képes, mivel az Ő vére azért folyt ki, hogy neked ne kelljen a bűneid miatt szenvedned és azoknak a következményeit viselned. Fontos, hogy ne csüggedj el amiatt, ha bűnösnek érzed magad, ezzel Isten minden szolgája szembesül élete során, mert egyikünk sem úgy járult Őhozzá, hogy azt mondhatta volna: "Uram, én erkölcsös, tiszta, tökéletes ember voltam már eddig is, de most úgy döntöttem, beállok a szolgálatodba". Mindnyájan sokféleképpen vétkeztünk, éppen ezért Isten úgy döntött, hogy nincsen jelentősége, milyen és mennyi bűnnel mész Őhozzá. Az egyetlen, amit kér, hogy fogadd el az Ő Fiát, a názáreti Jézust a Megváltódnak, és ismerd el, hogy Ő helyetted halt meg, és szükséged van arra a kegyelemre, amit Ő nyújt.


Ha megérted, hogy mekkora szeretet van az evangélium eme üzenetében, és ezt a vért és vele a bűnbocsánatot elfogadod, és behívod Jézust a szívedbe, hogy mindig veled legyen, akkor Isten azonnal eltörli a bűneidet, és örök életet és új szívet ad, amelynek nincsenek bűnös vágyai! Ez felfoghatatlan szabadságot és örömöt jelent, mert erőlködés nélkül képes leszel a jót választani.

Ez nem azt jelenti, hogy soha többet nem lesznek kísértéseid, gondjaid vagy lelkiismeret-furdalásod, de sokkal könnyebben megbirkózhatsz velük, ha tudod, hogy a mindenható Isten veled van! Mert a megtérés szövetségi viszonyt alakít ki közted és Isten között - Istenről pedig tudni kell, hogy BÁRMIT kész megtenni azokért, akik szövetségben vannak vele! Erről szól a Biblia, dióhéjban, amit ajánlok is, hogy olvasgass, különösen az evangéliumokat és Pálnak a Rómabeliekhez írt levelét!


A megtéréshez és a kezdeti lépésekhez én azt javaslom, keress fel egy keresztény gyülekezetet, ahol szokott lenni megtérő ima, és ott tudnak neked segíteni.

Ha viszont ettől ódzkodsz, vagy nem tudod, hol kezdd, linkelek neked egy videót, ahol előmondják a megtérő imát. Ha hittel elmondod Istennek ezt az imát, meg fogja hallgatni, és érezni fogod a változást, erről többszáz millió ember tud neked tanúskodni. :)

http://www.youtube.com/watch?v=XsEqW88F4QM

Egyéb kérdés esetén írj nyugodtan üzenetet!

2013. febr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
(A #3-asra utaltam "az előző" alatt)
2013. febr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Amikor éppen trágárkodsz mint a kocsis kedves kérdező, annak szerinted mi lehet az oka és mit old meg (mi a hatása, következménye)? :)


Egyébként gondolni semmire sem bűn, amíg nincs benned szándék vagy elhatározás/tervezés a bűnős cél megvalósításával kapcsolatban (sőt hasznos dolog. No meg még a másik emberrel is tudni kell együtt érezni.). Viszont állítólag vannak olyan egyének, akik ha sokat gondolnak valamire, akkor bűnbe esnek.


Azért azt megjegyzem, hogy a rágódást sem kell túlzásba vinni! Ok nélkül te ne bánts másokat! Ez a legnagyobb lényeg!

Ha már bajba kerülsz, megbántnak, súlyos döntéseket kell hoznod, akkor nehezebb helyzetben leszel.

Viszont! Próbáld meg fejben tartani, hogy a te érteked nem a másik ember gondolatától függ!

Ha valakivel vitába kerülsz, akkor ésszel próbáld meg legyőzni.:)

Hiszen akinek van esze, tanulni fog belőle. Akinek meg nincs, azt jobb elkerülni, ha tanítani sem lehet.

Nagyon nagy önkontroll kell egyes emberekhez...

A sértéseket ne konkrétan a te személyiséged ellen fogd fel, hanem próbáld meg keresni az okát és megoldani a gondokat/problémákat/helyzeteket stb.

(a hülye kultúra meg önmagában még nem bűn)

2013. febr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

OFF:

Én is küldök egy videót, amit ma hallgattam :D

http://www.youtube.com/watch?v=xRYyCBoKslE


A másik ez (habár nem nagyon szoktam Black Metált hallgatni).

Viszont 2:58-tól kifejezetten tetszik...

http://www.youtube.com/watch?v=N7piTcDllnY


Szóval ilyet hallgatni sem bűn:P (bár nem hiszem, hogy sikert arattam ezzel)

2013. febr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!