Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha megígértem egy embernek,...

Ha megígértem egy embernek, hogy soha nem mondok el róla másnak valamit, de mégis megtettem ezt, azt meg kell mondanom az illetőnek, akinek az ígéretet tettem a Biblia szerint?

Figyelt kérdés
Bibliát jól ismerők segítsetek légyszi.
2013. febr. 21. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy őszintén sajnálod, borzasztóan szégyelled magad, szánod-bánod, és tegyél meg minden tőled telhetőt azért, hogy jóvá tedd, amit elkövettél. A későbbiekben pedig okulj ebből az esetből, és ne adj tovább bizalmas információkat, mert ez tényleg nagyon nem szép dolog.
2013. febr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nos csatlakozom az előttem szólóhoz.

Ha látja, hogy őszinte vagy akkor a bizalma nem fog megrendülni, de ha másoktól hallja meg akkor már nem úgy fog rád nézni, mint hogy még egyszer valamit megosszon veled.

Ha bizalom megrendül akkor ott nem sok jövője van egy kapcsolatnak legalább is boldog ne lesz.

2013. febr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

na...nem szépítgetni akarom a dolgot, de iszonyúan megbántam, óriási a lelkiismeret furdalásom. hányinger amit csináltam ,ráadásul nem "kis" jelentőségű dologról van szó. Elmondok még valamit a kérdésem okát tisztázza, nekem ez az ember már nem kedves.Nem érdekel,hogy megbízik -e bennem (csalódtam benne, mint barátban&emberben)


Azért kérdeztem így, hogy a Biblia mit mond, mert ha meg kell tenni, hogy én ezt bevallom, akkor meg fogom. De csak ,akkor. Egyébként meg nem erkölcsi csőszködni akarok (haha:D) , de pont, hogy inkább lélektani jellegű a kérdés, nem olyan, hogy hát nehogy mástól jusson a fülébe, ezért inkább elmondom! Áll valami a Bibliában erről? még várom a válaszokat, és köszönöm az eddigieket.

2013. febr. 21. 20:26
 4/13 anonim ***** válasza:
Legbellül nagyon jól tudod rá a választ..
2013. febr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Csak annyi, hogy úgy bánj felebarátoddal, ahogy te szeretnéd hogy bánjanak veled. Kérdés, hogy te mire vágysz?
2013. febr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

nem, nem tudom. mert a Bibliában ha jól tudom Isten int minket egy kis "okosságra", de azt szeretném kifejezni vele,hogy legyünk pl. rafináltak úgymond, erre gondolokozom példán, hogy hol olvashattam, mert nem jut eszembe. -> ne csináljak hülyét magamból előtte már, mert felesleges.Itt nem arról van szó, hogy nem MEREM elmondani az ismerősömnek(kellemetlen lenne, de megtudom tenni). Nem tudom, hogy ezt szükséges -e megtenni. Valójában semmin nem változtatna.Nem tudom, hogy meg kell -e ezt "gyónni" egy embernek, vagy "elég", ha Isten előtt megbántam ezt, szívből. Ez egy őszinte kérdés.


(zárójelbe: ha egy jóbarátom lenne, gondolkodás nélkül elmondanám neki, mert nem érezném pontosan ezt,ami írtam, hogy fölöslegesen hülyét csinálok magamból előtte, és, tudnám, hogy szeret az illető, és megbocsát.itt ilyenről szó nem lenne, és nem az elárult dolog nagysága miatt, hanem mert alapból nem jó már ezzel az emberrel a (baráti)kapcsolatunk.)

2013. febr. 21. 20:39
 7/13 A kérdező kommentje:
azt hiszem én arra vágynék ha elmondanák nekem. mindenki erre vágyna, nem? nincs olyan, hogy én nem szeretném, és Isten előtt( és magamban) kell megbánnom végülis? ebbe bele lehet kötni, én az én szemszögömből vagyok kíváncsi a kérdésre, hogy meg KELL -e tennem.
2013. febr. 21. 20:43
 8/13 anonim ***** válasza:

Milyen titokról van szó pontosan? Miért árultad el másnak?

http://www.youtube.com/watch?v=Qr_eejkedaM

2013. febr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerintem a titok nem fontos, hogy micsoda:) Azért mondtam el egyébként, mert beszélgettünk erről az emberről mással, és hozzáakartam tenni én is valamit ahhoz, hogy milyen gáz az illető. de ez miért lényeges? ha valaki tud idézni esetleg ide tartozó Bibliai tanítást, írja meg:D
2013. febr. 21. 21:28
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem szeretnél kibékülni vele?
2013. febr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!