Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Reinkarnáció és Biblia-mégis...

Reinkarnáció és Biblia-mégis elismeri?

Figyelt kérdés

A vak ember esetéről van szó,akit Jézus meggyógyított,a tanítványok pedig előtte megkérdezték,mit vétkezett,hogy vakon született.Jézus pedig ezt válaszolta:

"Sem ez nem vétkezett – felelte Jézus –, sem a szülei, hanem az Isten tetteinek kell rajta nyilvánvalóvá válniuk." Jn. 9:3.


2013. febr. 17. 11:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Ezzel már találkoztam én is, rá is kérdeztem egyszer. Nekem azt mondták, ez csak azt bizonyítja, hogy a tanítványok hittek benne, a Biblia vagy akár Jézus állásfoglalását nem tartalmazza :-/
2013. febr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem kérdező, hogy miért függ össze a kérdésed az idézeteddel. Segítenél, elmagyaráznád?
2013. febr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2.Persze.Tehát Jézus kizárja az áteredő bűnt(se nem ő vétkezett,sem a szülei)tehát nem bűnös volt a klasszikus értelemben az illető.Akkor,ha ennek fényében nem is létezik Isten büntetése számára,miért született vakon?

A reinkarnáció szerint nem létezik a bűn olyan értelemben,mint klasszikusan a kereszténységben.Hibákról van szó,téves döntésekről,amiket az egyén halála után felismer,és elfogad.Miután meghalt,már nem földi szemmel nézi a dolgokat,hanem egy magasabb perspektívából-így megérti az Isteni tervet,felfogást is.Tehát ami vele történik következő leszületésekor,azt a lelke nem büntetésként éli meg,hanem sokkal inkább a jóvátétel lehetőségeként,hogy megtapasztalja ugyanazt,amit ő tett mással,így az Isteni igazságosság nem szenved hiányt.Tehát a vak ember mondjuk egy keménykezű uralkodó volt előző életében,és megvakíttatott egyeseket,de ezt az akkori tudati állapotában jónak látta,akkor még nem látta át,hogy a szeretet értelmében ez nem jó döntés.Ezért leszületik újra,és megtapasztalja az ellenkező oldalt is.Fifty-fifty.

2013. febr. 17. 13:32
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem úgy értette, hogy nem lett volna eredendő bűn alatt - hiszen mindnyájan, Jézus kivételével alatta vagyunk, hanem hogy nem emiatt, vagy a szülei vétkei miatt lett vak, tehát ez nem büntetés volt rajta. Reinkarnációhoz semmi köze.
2013. febr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha így gondolkosz, akkor felesleges a gyermekeid oltásait elvégezni, a BCG, a különböző járványos betegségek, a gyermekparalízis, már nem is emlékszem, milyen betegségek ellen, kombinálva.

Persze, könnyen lehet, hogy akkor a gyámhatóság elveszi a gyereked.

Hiszen ha bármelyik apróság születése után hamar meghal, könnyen tekintheted Isten cselekedetének, pedig csak vírus, vagy baktérium okozta.

Annak a vaknak is valamilyen betegsége volt, szemész, vagy genetikus talán még azt is sejti mi lehetett és talán már gyógyítani is lehetne.

Persze a diagnosztizáláshoz komoly vizsgálatok szükségesek és nem minden betegség gyógyítható.

Jézusnak kapásból ment, de ez nem is csoda, mert ő olyan isten fia, illetve Ő maga az, aki univerzumot is tud teremteni.

Hát én csak a szemorvosra vagyok utalva, sőt szerintem Te is, de azért Te még Isten segítségében is reménykedhetsz.

Legfeljebb, ha vak maradsz, Isten büntetésének tekintheted...

2013. febr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a keresztény egyházak nem ismerik el a reinkarnáció tanát. Azonban van a Bibliában olyan részlet, ami akár a reinkarnációra is utalhat:


Mt17,11.

Jézus pedig felelvén, monda nékik: Illés bizony eljő előbb, és mindent helyreállít;

12.

De mondom néktek, hogy Illés immár eljött, és nem ismerék meg őt, hanem azt mívelék vele, a mit akarának. Ezenképen az ember Fiának is szenvednie kell majd ő tőlük.

13.

Ekkor megértették a tanítványok, hogy Keresztelő Jánosról szóla nékik.

/Károli ford./


Amiről Te írtál, az inkább az örökletes betegségekről szól, nem a reinkarnációról. A betegség nem a gyerek, és nem is a szülők bűnének büntetése, mint Jézus mondta.

2013. febr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó.

Itt Jézus nem a szó szerinti valaha élt Illésről beszél.


Malakiás megjövendölte, hogy ’Illés, a próféta’ fogja előkészíteni a Messiás útját, és felkészíti a nép szívét az Isten Felkentjének eljövetelére. (Olvassátok fel: Malakiás 4:5, 6.) Maga Jézus utalt úgy Keresztelő Jánosra, mint ’Illésre’ (Máté 11:12–14). Márk pedig leírta, hogy János szolgálata beteljesítette Ézsaiás prófétai szavait (Ézs 40:3; Márk 1:1–4). Nem Jézus intézte úgy, hogy János hasonló munkát végezzen, mint Illés, és a Messiás előfutára legyen. Isten akarta azt, hogy ez a megjövendölt „Illés” elvégezze a munkáját, és hogy a segítségével azonosítani lehessen a Messiást.


Vajon Keresztelő János az újraszületett Illés volt? Amikor Jánostól azt kérdezték, hogy „Illés vagy?”, akkor ő világosan ezt felelte: „Nem vagyok” (János 1:21). Az viszont meg lett jövendölve, hogy János megelőzi a Messiást, „Illés szellemével és erejével” (Lukács 1:17; Malakiás 4:5, 6). Más szavakkal, Keresztelő János olyan értelemben volt Illés, hogy Illés munkájához hasonló munkát végzett.


Igen, Keresztelő János volt Illés megjövendölt ellenpárja (Máté 11:12–14; Márk 9:11–13). Egy angyal megmondta János apjának, Zakariásnak, hogy Jánosban ’Illés szelleme és ereje’ lesz, és hogy ’Jehova számára felkészült népet készít elő’ (Lukács 1:17, NW ). Az a keresztelés, melyet János végzett, azt jelképezte a nyilvánosság előtt, hogy az illető megbánta a Törvény ellen elkövetett bűneit, amely Törvény Krisztushoz vezérelte a zsidókat (Lukács 3:3–6; Galátzia 3:24). János munkája tehát ’felkészült népet készített elő Jehovának’.

2013. febr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

Olvasd el lassan az idézetet, és ott a válasz.

A tanítványok azt gondolták, hogy a férfi azért született vakon, mert ez valami bűnnek a konkrét, kézzel fogható büntetése (mechanikus megfizetéstan elmélete). Az ő kérdésük az volt, hogy vajon ő vétkezett valamivel, vagy a szülei? Tehát az okot firtatják.

Jézus az okra ezt mondja: nem valamiféle bűn miatt lett vak (a bűn és a szenvedés nem ilyen formában áll összefüggésben, még ha az összefüggés meg is van), és nem is az okát kell kideríteni. Az ő szenvedése lehetőség arra, hogy enyhítsük,a betegsége lehetőség arra, hogy meggyógyítsuk. A Jézussal való találkozása lehetőség a csodára.

A szövegben még leghalványabb utalás sincs arra, hogy előző élet lenne.

2013. febr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Utolsó:Nem mondom,hogy elhiszem,hogy biztos így van,mert konkrétan erre sincs így utalás,mindenesetre ez is lehet egy lehetőség.
2013. febr. 22. 08:58
 10/17 A kérdező kommentje:
Bár azt hozzáteszem,ha valóban ez volt az oka,akkor Jézus miért nem tudta azt egyértelműen közölni?
2013. febr. 22. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!