Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A görögkatolikus, stb. bíboros...

A görögkatolikus, stb. bíborosok is lehetnek pápák? Ha igen, mennyi erre az esély?

Figyelt kérdés
Tehát nem csak a RÓMAI katolikusok,hanem a kopt katolikusok,görögkatolikusok,stb.vallású,de a pápát elismerő bíborosok is lehetnek pápák?Ha igen,mennyi erre az esély?

2013. febr. 22. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg lehetnek, mert felnőtt megkeresztelt, megbérmált, nőtlen (!) férfi lehet pápa.

A pápa végül is ugyanolyan püspök, mint a többi...

Nem tudom, mennyi erre az esély, mivel nem tudom, hogy van-e görögkatolikus bíboros.

2013. febr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lehetnek, gyakorlatilag nem lesz ilyesmi. És ez nem is baj, a katolikus egyház híveinek kb. 90% nyugati, 10% keleti lelkiségű. Miért lenne keleti a pápa?

(Én görögkatolikus vagyok, de egy görögkatolikus pápa alaposan megbolygatná a dolgokat.)

2013. febr. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, figyelj, ez érdekes téma:) Egyrészt örülnék neki, másrészt meg ennek sztem semmi esélye. Eleve, ha görög pap, akkor hogyan tartana pl. egy húsvéti római misét. Lehet, hogy van rá engedélye(mert engedéllyel lehet 2 rítusú papnak lenni)de akkor vagy a saját görögkatolikus mivoltát tagadná meg, vagy pedig felbolygatná az egész Vatikánt. De csak sztem:)
2013. febr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Bár nem ismerem az összes görög katolikus papot, de párat volt szerencsém ismerni és egyiknek sem okozott gondot, hogy ha latin rítusú misét kellett bemutatnia. Nálunk régebben gyakran egy amúgy görög katolikus pap helyettesítette a plébánost. Engedély se kell nekik (legalább is úgy tudom). Római katolikus híveknek meg ugyanúgy érvényes mise a görög rítusú is és fordítva is ez van.

2013. febr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én teológiát tanultam és nekem erősen rémlik az, hogy a püspökök engedélye kell ahhoz, hogy római görögöt, görög római misét celebrálhasson. De most elbizonytalanodtam :D Én sosem láttam még ilyet, nyilván egy nagyvárosban mindig akad adott felekezetű pap. Szerintem kell hozzá engedély, de utánanézek a kánonjog könyvben
2013. febr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak püspöki engedéllyel végezhet pap (görög és római is) Istentiszteletet a másik rítusában, és akkor is csak a saját liturgikus öltözetében. Kivétel ez alól a kettős rítusú pap, de abból nagyon kevés van. De pl. a győri Bencés gimnázium igazgatója, Tóth Konstantin eredetileg görögkatolikus volt, de Bencésként kettős rítusú, és a latint tartja.

De fentebb a lelkiségről írtam, nem a szertartások celebrálásáról. A katolikus egyház inkább nyugati, mint keleti lelkiségű.

2013. febr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!