Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha sikeresen betérek a zsidó...

Ha sikeresen betérek a zsidó vallásba, akkor tényleg automatikusan megkapom az izraeli állampolgárságot?

Figyelt kérdés

Szeretnék zsidó vallású lenni, de nem értem ezt a dolgot.

Vagy hogy van ez?


Tételezzük fel, hogy sikeresen betérek, de utána meg elhatározom, hogy kiköltözök Izraelbe. Akkor?


2013. febr. 24. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Azok kapják meg automatikusan akik zsidó ősökkel rendelkeznek. Rád ugyanaz a szabályzat vonatkozik, mint a nem zsidókra.
2013. febr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem szeretnék izraeli ÁP.-t mert nem akarok kiköltözni, de én úgy tudtam, hogy a betértekre is ugyanaz vonatkozik, mint a született zsidókra.
2013. febr. 24. 10:59
 3/9 yuda ***** válasza:

Nem tudom hány olyan zsidó van a fórumon, aki kompetensen átlátja ezt a dolgot. Tanácsolnám keress fel egy rabbit és világosan elmagyarázza.

Nem tudom miért van olyan érzésem, hogy nem is érdekel téged ennyire... :)

2013. febr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem megkapod. Amúgy úgy tudom, hogy lakást is kapsz államilag meg mindent, ha zsidó vagy de ez lehet, hogy tényleg csak ősökkel megy. Anyai ágról zsidónak kell lenned. Az én szüleim áttértek, bár én magam ateista vagyok. Ha az anyám áttért zsidó, akkor én vér szerinti zsidó vagyok?
2013. febr. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A betértek is megkapják az állampolgárságot.
2013. febr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Keress rá: law of return.
2013. febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nem kapod meg automatikusan.

És az sem mindegy hol térsz be. A reform betérést nem fogadják el kint, Magyarországon tudomásom szerint csak a budapesti chabad közösségnél való betérés után kérvényezhetsz izraeli állampolgárságot, illetve akkor, ha rendelkezel zsidó ősökkel, de azok nem a vallási szabályok (vagyis az anyai ágon) vannak (pl anya apukája; vagy apa). Ebben az esetben is be kell térni.


Figyelj rá, hol kezded el a dolgot, mert ha egyszer már betértél reform módon és rájössz, hogy azt nem fogadják el és be akarsz térni máshogyan...nos az nem igen fog menni, mert sokan bűnnek tekintik és nem engedélyezik. Jobb körüljárni és kérdezősködni.

2013. febr. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

4-es válaszolónak:

Igen, ha anyukád áttért, te zsidónak számítasz. A zsidó hit a betérést a lélek újraszületésével értelmezi, ezért változtatják meg a betértek eredeti születési dátumát a betérés napjáéra.

Ja és ha lány vagy akkor a gyerekeid is annak fognak számítani.

2013. febr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zabmester ***** válasza:
Nem automatikusan, csak ha kéred. De valóban nem mindegy, hogy "hol" térsz be. Egy ortodox betérést gond nélkül elfogadnak, de mondjuk ha valamelyik progresszív irányzatnál térsz be, azt már valószínűleg nem.
2013. ápr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!