Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Be szeretnék térni a zsidó...

Be szeretnék térni a zsidó vallásba, de tényleg ennyire ellenségesek?

Figyelt kérdés

Szeretném felvenni a zsidó vallást.

19/F vagyok.


Tudom, hogy nem térítő vallás, de azt olvastam, hogy hiába kéri valaki egy rabbi segítségét, az elküldi. Miért?

Ha valaki nagyon jól át- és meggondolta, akkor miért nem térhet be?


Mi a betérés menete? Miket kell tanulni? Azt tudom, hogy kb 1 évig tart a betérés.

Héber nyelven most akarok autodidakta módon tanulni, nem tudom mennyiben előny. (modern héber, nem bibliai)



Mikor nem utasít vissza a rabbi? Vagy ha visszautasít akkor az azt jelenti, hogy ne is menjek vissza? Vagy pont vissza kell menni?

És ha mindíg elutasít?



(olyan kommenteket kérem NE, hogy " ne térj át" "miért akarsz áttérni" stb stb)


2013. febr. 23. 21:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Be lehet térni, de azt szeretnék, hogy nagyon gondold meg. Azzal a logikával, hogyha TÉNYLEG szeretnéd a vallást, akkor visszautasítás után is újra próbálkozol. Azért ennyire elővigyázatosak, mivel a zsidó vallásban rengeteg szabály van, nem lehet "hobbi szinten" űzni (mást sem érdemes, de ez egy másik történet). Azért is ilyen hosszú, hogy mindent megtanulj, és az összes törvény és felelősség tudatában térjél be.


(Hébert szerintem autodidakta módon tanulni elképesztően nehéz, nyelvtanárral sem egyszerű, de azért mégis könnyebb. Ugyanis rengeteg szabály és kivétel van. Inkább iratkozz be tanfolyamra, ha van elérhető a közeledben. Ha bp-i vagy, vagy a közelben laksz, akkor ajánlom a Szochnutot, ot Izraelből jövő fiatalok tanítanak.)

2013. febr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2013. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Elsőnek igaza van. Ha betérsz, akkor nem mehetsz szombaton bulizni (illetve nehezen), állandóan konfliktusaid lesznek pl. a szüleiddel, akik nyilván nem akarnak csak a te kedvedért kóser háztartást vezetni, az antiszemitizmus ellened is irányul majd stb. Szóval nehéz ügy és nagy felelősség. A rabbinak kötelessége 3X visszautasítani, de ennél többször is megteheti. De általában ennél többször nem szokták, kivéve, ha kiderül, hogy nem tiszták a szándékai a betérőnek, vagy nem gondolta végig. Pl. házasság, izraeli állampolgárság stb. Ha tényleg egyenesek a szándékaid, mégis mindig elutasít, akkor menj át más rabbihoz.

Szerintem a héber amúgy nem nehéz nyelv, nagyon logikus, könnyű a nyelvtana, akinek a héber nem megy, annak más nyelvet sem ajánlok, max lovárit vagy eszeprantót. Egyedül az írás nehéz, de nem megtanulhatatlan az sem.

2013. febr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Bulizni nem szoktam.:)


Izraeli állampolgárság? Azt nem csak annak adnak, aki ott lakik 5 éve?


Egyébként a rabbi hogyan állapítja meg, hogy valakinek nem tiszták a szándékai?

2013. febr. 23. 22:17
 5/16 anonim ***** válasza:
A nyelvtana addig könnyű, amíg csak az elején tartasz. Mikor bejönnek, a "találd meg a szótövet", a kivételek kivételeinek kivételei, a hétfajta ragozás, akkor már nem annyira könnyű. Nyilván nem megtanulhatatlan, de a könnyű nyelvtan az erős túlzás.
2013. febr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A szótő az az igének a mássalhangzói. Nem? pont mint az arabban.
2013. febr. 23. 22:20
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
Lehet, nem voltam egyértelmű. Tehát ha pl. azért akarsz betérni, hogy izraeli állampolgár lehess, vagy elvehess egy zsidó lányt, akkor az nem fog tetszeni a rabbinak, így értettem, hogy nem tiszták a szándékaid. A buli csak egy példa volt. :) Meg amúgy lehet, csak nem tudsz elutazni a szórakozóhelyre, ha járművel kell menned és nem tudsz italt venni, mert nem nyúlhatsz pénzhez, szóval nehézségekbe ütközik. De pl. nekem az problémám, hogy építésznek tanulok, egész héten ki sem látszom a rajzolni valóból, viszont szombaton nem lehetne rajzolni, de meg kell szegnem a szombatot, ha nem akarok megbukni.
2013. febr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyébként annyira nem vagyok az elején a hébernek, kb. középfokon megy és eddig szerintem nem nehéz. És igen, már volt a hétfajta ragozás meg a szótő. :)
2013. febr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyébként akinek sikerül(t) betérni, az hogyan tudja bizonyítani (pl egy másik zsinagógában) hogy betért és zsidó vallású?
2013. febr. 23. 22:30
 10/16 anonim ***** válasza:
Adnak róla papírt.
2013. febr. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!