Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok bérmanevet ajánlani?

Tudnátok bérmanevet ajánlani?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, és valami olyan bérmanevet keresek, ami nem gyakori, és ha lehet, akkor a védőszent nem volt sem mártír, sem vértanú..

2013. febr. 25. 21:16
 1/6 anonim válasza:

általában az a bérmakereszt neved aki a bérma kereszt anyád.

például: aki a gyerek sipos lilla a kereszt annyának meg az a neve hogy hogy horváth niki akkor elvileg a csajnak az lesz a bérma keresztneve hogy niki tehát sipos lilla niki vagy nikolett egál. én igy tudom de lehet hogy hülyeséget mondtam .

2013. febr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy a bérmaszülő nevét veszi fel, az max. helyi szokás kérdése. De egyáltalán nem kötelező, nálunk pl. nem szokás, nekem se a bérmaanyám keresztneve lett. Én az Erzsébetet választottam, Árpádházi Szent Erzsébet nem volt vértanú, viszont gyakori név.

De kerestem olyan neveket, amik minden általad leírt kritériumnak megfelelnek: Piroska, Hedvig, Klára, Brigitta, Franciska, Rita. Olyat válassz, akinek megtetszik az élete és követendő példának tudod elképzelni magad számára!

2013. febr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A legjobb védőszent Mária.
2013. febr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Xéniát ajánlanám. László király Piroska nevű leányát egy bizánci császár vette feleségül. Bizáncban Irénének nevezték. Özvegyen kolostorba vonult, majd Xénia néven apáca lett.
2013. febr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszaitokat !!
2013. febr. 26. 22:49
 6/6 anonim ***** válasza:
80%
Kinga, vagy Hedvig is jó. Ők magyar női szentek, Árpádházi királyleányok voltak.
2013. febr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!