Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Nektek mit jelent a...

Hívők! Nektek mit jelent a jelenések könyvében található 144 000-es szám?

Figyelt kérdés
Azt már tudom, hogy a Jehova tanui szerint ezek a kiválasztottak és csak ennyien mehetnek fel a mennybe, a többi itt marad a földi paradicsomban. Ezt eddig vágom. De szerintetek mit jelent ez a szám és mit jelentenek ezek a megpecsételt "törzsek"? Szerintetek is csak ennyien üdvözülhetnek? Előre is köszi a válaszokat.

2013. febr. 26. 18:32
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

"Azt már tudom, hogy a Jehova tanui szerint ezek a kiválasztottak és csak ennyien mehetnek fel a mennybe,"


Nekem ez úgy hangzik mint egy jármű befogadóképessége.

2013. febr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

Tévedsz. Ezt sosem állították a Tanúk.

De majd ők leírják. Újra. Meg újra. És újra.

Nagyon lerágott csont ez.

2013. febr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
72%
Az a 144000 mind Izrael nemzetségéből származó személy a Jelenések könyve szerint...
2013. febr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy szerepel is a jelenések könyvében: A 144000 Izrael 12 törzsének leszármazottjai. Mellette áll a nagy sokaság minden népből nemzetből és nyelvből. JT csak azért törlik ki a 12 nemzetséget egy tollvonással, mert nem fér bele a felmagasztaló 'csak mi vagyunk a kiválasztottak' dogmáiba.


Amíg a 144000-et szó szerint veszik, azt nem, hogy ez a 144000-en kicsodák. Gratula.

2013. febr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező


Mit jelent az, hogy üdvözülni?

Ilyen szó nincs a bibliában.

egyébként is az égbe nem csak 144000-ezren mehetnének, mert a világ egyetem végtelen.

De csak ennyit határozott meg a teremtő, hogy Jézus Királyságában királyokként és papokként uralkodjanak a földön maradottakon, és elvezessék őket a tökéletességre aminek egykor Ádám örvendhetett.


Ha az üdvözülés az életet jelenti akkor nem csak ennyien üdvözülnek hanem akik a földön felfognak támadni és azok sok millióan vannak,

Nekik a földi élet van kilátásba, a felkenteknek pedig az égi.Ezer évig, aztán amikor vissza adja Jézus az atyjának a királyságot, a 144000 felkentek sem maradnak királyok sem papok, mert újra Jehova fog "uralkodni"

sima angyalok maradnak az égen.-

2013. febr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
19%

Kedves előttem szóló. Nem húztuk át a törzseket

te nagyon tévedsz.


Ezek nem lehetnek a test szerinti Izrael törzsei, mivel József törzse sohasem létezett, Efraim és Dán törzsét pedig nem tartalmazza a felsorolás, továbbá a léviták a templomi szolgálatra voltak kiválasztva, de nem számították őket a tizenkét törzshöz. Lásd: 4Mózes 1:4–16.)



Vonatkozhat-e ez az utalás/ jelenések 7:4-8/ a szó szerinti, testi Izraelre? Nem, mert a Jelenések 7:4–8 eltér a szokásos törzsi felsorolástól (4Mózes 1:17, 47). Nyilvánvaló, hogy az itt található felsorolás nem azt a célt szolgálja, hogy a test szerinti zsidókat azonosítsa törzsenként, hanem hogy rámutasson a szellemi Izrael hasonló szervezeti felépítésére, amely egyensúlyban van. Ennek az új nemzetnek pontosan 144 000 tagból kell állnia, a 12 törzs mindegyikében 12 000 tag. Az Isten Izraelében egyetlen törzs sincs, amely kizárólagosan csak királyi vagy csak papi törzs lenne. A nemzet minden tagjának királyként kell uralkodnia, és a nemzet minden tagjának papként kell szolgálnia (Galácia 6:16; Jelenések 20:4, 6).



Róma 2:28, 29: „nem az a zsidó, aki külsőleg az, és a körülmetéltség sem az, amelyik külsőleg van a testen, hanem az a zsidó, aki belsőleg az, és az ő körülmetéltsége a szív körülmetéltsége szellem által, nem pedig írott törvénygyűjtemény által.”


Úgyhogy nem kizárólag Zsidó származású lehet tagja a felkent kereszténynek, hanem bármely nemzetből való.

2013. febr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 31%-os!


Üdvözül:

G4982 σῴζω (szódzó)

1) megtart, (biztonságban) megőriz

2) megment, kiszabadít, biztonságba helyez, meggyógyít; üdvözít

3) betart (ígéretet)

4) megtart (emlékezetében)

5) elrejt, titokban tart

passzív alak:

6) életben marad, tovább él

7) megmenekül, épségben marad, biztonságba kerül

8) elmenekül, szerencsésen eljut vhová


Tehát üdvözül=megtart, megment, elnyeri az örök életet


Nevezheted az üdvözül szót máshogy is, de attól még ez a jelentése. Az újvilág fordítás megmentésként fordítja, de attól még a jelentése ugyan az.


A Károli fordításban 15-ször szerepel.

2013. febr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm 7-es a szómagyarázatot. Remélhetőleg a tanuk is megértették miről van szó. Igen arra gondoltam, hogy csak ennyien mehetnek fel a mennybe. De ez nem diszkrimináció? Mindegy nem is ez a kérdés.


Viszont még érdemleges választ nem kaptam. Ez a szám mondjuk a keresztényeknek jelent e valmit? Kik ezek a kiválasztottak és miért? Szerintük is csak ennyien mehetnek a mennybe?


Ja és valaki írta, hogy a menny végtelen. Én ennek tudatában vagyok, de mond el kérlek ezt a JT-nak is. :)

2013. febr. 26. 19:32
 9/36 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Izrael nemzetsége alatt nem egy népcsoport értendő, hanem az "ember, aki keresi Istent".


A 144000-es számra pedig a Kabbala ad magyarázatot.


Az 1-es a szellem száma, míg a 4-es a lélekre a 40-es pedig a testre utal. A számsor végén a két 0 a lelki és testi megtisztulásra utalnak.


Minden ember üdvözül, aki lelkileg és testileg a megfordulás által eléri a megtisztulást.

2013. febr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat utolsó. Nagyon egyetértek veled abban, hogy mindenki üdvözülhet!
2013. febr. 26. 20:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!