Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusként semmiképp sem...

Reformátusként semmiképp sem mehetek gyónni?

Figyelt kérdés
Az átkeresztelkedést nem szeretném.
2013. febr. 28. 23:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A bűneid megbocsátásához nincs szükséged ilyesmire.

Egyébként ha paptól szeretnél tanácsot, akkor szívesen segíteni fog.

Ha pedig katolikus vagy, akkor keresztelkedj csak.

2013. febr. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ozmium42 ***** válasza:

A katolikusok és a reformátusok elfogadják egymást keresztelését, ezért nem kell újra- vagy átkeresztelkedned.


Ellenben el kell döntened, hogy református vagy-e, vagy katolikus. Ha református vagy, akkor nem AKARSZ gyónni, ezért vagy református, elfogadod az ezzel kapcsolatos református tanítást. Ha gyónni akarsz, akkor viszont nem vagy református, mert nem ismered, nem érted, vagy nem vallod a gyónással kapcsolatos elítélő hozzáállást. És ettől még nem vagy katolikus.


Katolikus akkor leszel, amikor elfogadod a katolikus tanítást a maga teljességében. Gyónni akkor van értelme, ha pontosan tisztában vagy az ide vágó teológiával, bibliai részletekkel, és hogy miért, és hogyan működik ez az egész, miért csinálod egyáltalán, és hogyan és miért nyerhetsz ezen keresztül bocsánatot. Az egyház ezt tanítja, ezt mint egyfajta "kurzust" el kell végezni, és amikor elsőáldozó vagy (akár felnőttként is), akkor közvetlenül előtte mehetsz gyónni először.


Legalábbis következetesen ennek így kellene működnie.

2013. febr. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igazság szerint nem is gyónásról lenne szó, csak beszélgetésről.

Csak nem tudom, hogy lehetne egy lelkésszel beszélgetni.. ? Mert katolikusoknak ott a gyónás, de nekünk?

2013. febr. 28. 23:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha gyónás szintű beszélgetésre van szükséged,nyugodtan fordulj katolikus paphoz,lehetőleg ne túl vénhez.Az ötven alattiak többsége érti az ökumenikus együvétartozást,de nem zaklat áttéréssel.Borsodban tudok okosat.
2013. febr. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ozmium42 ***** válasza:
A legkönnyebben úgy tudhatod meg, ha elsétálsz a helyi református templomba, vagy plébániára stb. és keresel a hirdetőfalon valami hirdetett alkalmat, vagy megkérdezed a lelkészt személyesen. Amikor voltam református istentiszteleten, ott a lelkész mindenkivel kezet fogott kifelé menet, tehát szerintem még jóval könnyebben megközelíthető, mint egy katolikus pap.
2013. febr. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Csongrádban nem tudsz? :)


Igen, tudom, hogy kezet fognak, és akkor lehet is velük beszélni, de csak pár szót. Nekem meg legalább egy másfél órára szükségem lenne.

2013. márc. 1. 00:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Katolikus pappal is beszélgethetsz anélkül, hogy gyónnál. Lelki beszélgetésnek hívják, minden plébániának van telefonszáma, fel kell hívni és kérni kell egy időpontot.
2013. márc. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Van olyan, amit lelkigondozói beszélgetésnek hívnak. Ezt bármelyik (normális, dolgát tevő) református lelkésszel megteheted. Nézd meg a parókián, mikor van hivatali idő, menj be egyszer ekkor és kérj személyes beszélgetésre egy időpontot. Vagy telefonon egyeztess. De akkor is jó, amikor istentisztelet után van a kézfogás, megszólíthatod a lelkészt, hogy szeretnél vele időpontot egyeztetni. Vagy ha ez kellemetlen, megvárod, amíg mindenkivel kezet fog, s utána mész oda hozzá.


Általában készségesek, sok sikert, ne félj! :)

2013. márc. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
én katolikus papot ajánlok a református lelkész helyett. tapasztalatból beszélek.
2013. márc. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk, reformátusoknál a gyónás helyett lelkigondozói beszélgetésre van lehetőség. Ha esetleg nagyvárosban laksz Csongrádon belül, ahol több gyülekezet van, ha megírod privátban, hogy hol laksz, szívesen ajánlok gyülekezetet, ahol ezzel a kéréssel megkeresheted a lelkészt.


Szeretettel:

egy református lelkipásztor

2013. márc. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!